Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egyetem miatt romolhatott el...

Egyetem miatt romolhatott el a jó testvéri kapcsolatunk? Másnak is volt ilyen? 19F

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves hugom. Nagyon szerető testvérek voltunk tavaly szeptemberig. Aztán nagyban elkezdtem koncentrálni a sulira, hogy meglegyen az egyetem. Szerencsére ma kiderült, hogy meglett😁

Ennek hallatán teljesen magába fordult. Már múlt tanév közben is voltak ilyen hajlamai mikor az egyetemről meg az elköltözésemről volt szó. Nem tudom mi ezzel most a baja. Megígértem, hogy októberben mikor tölti a 17 haza jövök hétvégére és megünnepeljük az egész családdal. De azt mondta hagyjam őt békén inkább menjek és igyak az egyetemes cimboráimmal. Most is összevesztünk este. Mindenki fullra örül a családban ő meg bezárkózott a szobájába és ki se akart jönni onnnan. Sok mindenben kisegítjük egymást. Lehet ez a baja, hogy nem leszek mellette huzamosabb ideig, hogy kisegítsem ha bajban van? Mondtam neki, hogy hétvégére feljöhet hozzám pestre az albérletbe (vidékiek vagyunk) es eltölthetünk egy hétvégét együtt. Bármilyen programot csinálhatunk amit csak akar. De ebből sem kért. Csak sír és full depis. Én meg nem akarom, hogy a nagyszerű testvéri kapcsolatunk tönkre menjen.

ui.: a kérdés kiírása közben veszekedtem vele egy fél órát azon, hogy miért ilyen velem, de nem hajlandó értelmes válszt adni nekem.


2018. júl. 25. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván hiányozni fogsz neki nagyon. Nem leszel mellette mindig és keveset fogsz haza járni. De ne törődj vele, csinálj úgy mintha semmi sem történt volna. ( leültél már vele beszélni erről?) Csináljátok minél több programot még a nyáron. De majd ha elmész rá fog jönni hogy ez nem is akkor dolog és ugyan úgy tudtok majd beszélgetni:) nálunk legalább is ez volt a legjobb megoldás velem és a tesommal!
2018. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
16 éves, agyban még kislány, ez csak hiszti tőle, mert szeret téged. Majd megnyugszik és elfogadja ezt. Nem hiszem, hogy nagyon megváltozik a kapcsolatotok, ha most ennyire szeret, ez így is marad.
2018. júl. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te vagy az egyetlen aki igazán megérti ezért reagált így.És hát nem a szomszéd városba mész továbbtanulni szóval a távolság huzamosabb ideig megrémiszti na meg lehet úgy gondolja hogy megváltozol és elveszít téged.Nagyon szoros kötelék fűzhet össze titeket, azonkívül is hogy biológiailag testvérek vagytok.Ami jó de épp ezért nehéz az elválás az ő részéről.Beszélj vele, mondd meg neki hogy nincs mitől félnie és hogy akkor is fontos lesz neked ha távol van és neked saját életed van.
2018. júl. 26. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, amit érez, hiszen szeret téged. Próbáld vele megbeszélni, hogy az egyetem ellenére sem veheti át senki a helyét. Nyugtasd meg, hogy minden nap beszélni fogtok, hetente haza jársz és esetleg ő is meglátogathat majd. Meg fogja érteni, csak most dacban van és nem látja a kiutat, kizárólag, hogy elveszíthet. A lényeg, éreztesd és dolgozz azon, hogy ne távolodjatok el. Ne veszekedj vele, ne erőltesd, hogy beszéljen... úgysem bírja majd ezt az állapotot sokáig és tudsz vele rendesen lelkizni.

Én is hasonló helyzetben vagyok az öcsémmel. Én 22 vagyok, ő 19. Nagyon jó a kapcsolatunk és rettegek, hogy egyetemre megy (én bejárós vagyok). Most egy évet halasztania kell, de előre félek :(

2018. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy ilyen jo viszonyotok van!! :)

Az én húgom alig várja, hogy elhúzzak itthonról... (-_-)

2018. júl. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ő 16 évesen, nyilván úgy éli ezt meg, hogy "cserbenhagyod". Majd egy idő után "lenyugszik".
2018. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!