Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szólnál a sógornődnek, hogy...

Szólnál a sógornődnek, hogy ezt ne?

Figyelt kérdés

2 hónap múlva lesz az esküvőnk a vőlegényemmel.

A sógornőm (a vőlegényem bátyjának a párja), mondta, hogy akkor a gyerekükkel anyósom majd menjen haza a lagziról.

Én ezt nem szeretném. Anyósomnak még nem mondta, csak nekem.

Szerintetek nem gáz, ha megmondom neki, hogy az örömanyát ne fogja be a gyerek felügyeletre ezt most oldja meg másképp.


2020. febr. 23. 08:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Elég érdekes, ha az nem a menyasszony dolga, hogy anyós elmegy-e szittelni a másik unokát az esküvőről..Itt nem a gyerekemgőrzésről van szó,hanem a sógornő már eleve pikkel az új családtagra. Hozza a gyerekét vagy kérjen meg mást. Normális családban ilyen nem fordul elő. Mondvacsinált ok, és "nem a te dolgod".Menjen haza a sógornő a gyereket pesztrálni és vállaja fel, hogy neki van gondj a menyasszonnyal,ne az anyóson keresztül, a "háttérből" kavarja a konfliktust.
2020. febr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk az úgy van a családi lagzikon, hogy mindenki hozza a gyermekeit és a családok addig maradnak amíg a gyermekek is tudnak maradni, senki nem bébiszitterezik. Éjfél-egy óráig simán bírja minden gyerek, utána aki nem az tudomásul veszi, hogy a gyerek miatt menni kell, sosem hallottunk még ebből problémát a családban.
2020. febr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, szerintem még anyósodnak is lesz ehhez a témához egy-két szava. Szerintem nem fogja vállalni, mert a lagziban szeretne lenni ő is, nem is kérdés.

(Amúgy meg, sógornőd rendelje oda a saját szüleit a parkolóba, és vigye ki a gyerekeket, ennyit megtehetnek a szülei, hogy hazaviszik magukhoz.)

És igenis, közöd van hozzá, hiába írják itt páran, hogy nincs beleszólásod.

2020. febr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Jól indul a családi élet , hatalmi harcok a hátterben , egyiknek sincs több esze . Engem nem érdekelne , ez az anyós döntése , hogy vállalja, vagy nem, én nem szòlnák bele

Mindenen fennakadunk , ki nyer veszit mentalitással a házasság nem lesz hosszú

2020. febr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
33%

Nem szólnék.

Hogy melyik vendég mikor megy haza és milyen okból, senkinek nem szabhatod meg. Ha anyós ezt jó szívvel vállalja, akkor kívülálló harmadikként semmi jogod beleugatni. Még a vőlegényednek se lenne joga, neked meg még úgy se.

2020. febr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%
3 nő. Világvége!
2020. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
31%
Tipikus proli , kicsinyes gondolkodás
2020. febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
85%
Sógornőnek nincs anyja, testvére, stb?
2020. febr. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14%
Téged miért zavar ez?
2020. febr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
66%

Szólnék bizony. Főleg mivel nekem is inkább hatalmi játszmának tűnik ez. A nőben most tudatosult, hogy nemsokára te is hivatalosan családtag leszel a férje családjában, és már kezdődik is a "fúrás".

Elég okos, mert sikerült olyan téren megtenni az első lépést, amit simán ki tud magyarázni, hogy márpedig őt nem rossz szándék vezérli, bele se gondolt, hogy ezzel az örömanyát távozásra bírná a gyereke esküvőjéről stb. Ha valóban akarná, meg tudná oldani a gyerek felügyeletét pl. a saját anyja, testvére, egy barátnője vagy akár egy bébiszitter simán vigyázhatna rá amíg ők az esküvőn vannak. Vagy ha vinni akarná, lelépne ő a gyerekkel, nem a nagymamával küldené haza.

Egyébként ők házasok a leendő sógoroddal? Csak mert úgy fogalmaztál, hogy a vőlegényed bátyjának a "párja". Ha nem, akkor lehet, hogy azért eszi a kefét, mert téged elvesznek feleségül, őt meg nem.


Off: valóban nem a sógornőd a csaj, mert a férjed lánytestvérét vagy a te fiútestvéred feleségét hívják sógornőnek. A sógor felesége nem sógornő. Hivatalosan menytársnak hívják.

2020. febr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!