Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm megsértődött, mert...

Sógornőm megsértődött, mert nem akarom felvenni?

Figyelt kérdés

Kicsit lehet hosszú lesz, de igyekszem lerövidíteni.

Nem rég indítottam el a saját vállalkozásomat, könyvelő, adótanácsadó vagyok. Egyelőre egyedül csinálom, de szeretnék magam mellé még egy szakképzett embert, aki segít. Na itt jön a gond. A sógornőm 28 éves, van egy lánya, aki 4 éves. Apuka egyből lelépett, amint megtudta hogy terhes, neki meg nem volt pénze, így a szülőkhöz szült, ők tartják el lényegében őket, de már nem nagyon bírják. Néha-néha, fél évekre elment dolgozni, de mindig volt valami problémája. Az utolsó helyén egész sokáig bírta, de 2 hete felmondott.

Kb 1 éve új pasija van és többször említették már, hogy szeretnének majd közös gyereket is meg tesót a kislánynak. Na viszont sógornőm most munkát keres, mondván legyen már majd CSED/GYED-je, kicsit dolgozik aztán jöhet a gyerek és rá van állva, hogy tök jó, én úgyis embert keresek, ez így meg is oldódna. Azonban én hosszútávra keresek munkaerőt, olyat aki ért is a szakmához, ő neki pedig egy célja van, hogy gyerekcsinálás előtt legyen bejelentett munkája, mert neki csak pár hónap kell a jogosultsághoz, meg hát ha beteg lesz a lánya, majd legalább otthonról tud dolgozni és így kacsint rám.. Mert előző helyemen is lehetett homeofficeban dolgozni és itt erre célzott.

Hát én finoman közöltem, hogy hülye lennék felvenni azért, hogy aztán pár hónap után lelépjen szülni meg folyamat otthon legyen a gyerekkel, én meg majd fizessek utána. Ráadásul nincs végzettsége sem. Nyilván finoman és kedvesen magyaráztam mindezt el, de most én vagyok a csúnya, gonosz sógornő, aki hátrányosan megkülönbözteti őt csak mert gyereke van és/vagy gyereket akar és nekik kellene a pénz, minden plusz jól jön, hogy lehetek ilyen.. 🤷🏻‍♀️ Meg hozzánk vágta, hogy mi amúgy sem akarunk gyereket és ezért őt "lenézzük". Holott a kettőnek nincs köze egymáshoz.

Pusztán nem rég indult el a vállalkozásom, megbízható, képzett emberre van szükségem, akinek számíthatok a munkájára, márpedig ez nála nem teljesülne.

Férjem maximálisan mellettem van, rá is szólt a húgára, hogy álljon le, ez az én döntésem, hisz az én irodámról van szó, de csak ment a hiszti. Én még megmondtam erről az egészről a véleményem, majd felálltunk és eljöttünk, de azóta is ezen pörög a hugica.


Most mégis mit kéne csinálnunk? Felvenni biztosan nem fogom, de semmi kedvem ezt hallgatni, márpedig anyósomékat szeretem és sűrűn át szoktunk menni hozzájuk, ilyenkor pedig a sógornőm is természetesen ott van. Eddig se volt felhőtlen a viszonyunk, mert egy időben folyamat ránk akarta sózni a gyerekét, hogy pesztráljuk, aztán mikor nemet mondtunk, akkor ott megromlott kissé a kapcsolat, de most már ez sok. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2020. febr. 29. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%

Majd megbékélnek.vagy akkor nem kell párod szüleivel se foglalkozni


Vagy esetleg a családi béke kedvéért felveheted munkaügyi támogatással akkor elvileg 6vagy 9 hónapig fizetik utána a járulékot ..nem neked vagyis a cégednek kerül penzbe

Pontosat Nemtudok de engem is alkalmaztak így tavalyelőtt és utána kaptam rendes határozatlan idejű szerződést .

2020. febr. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%

Én pontosan azt tenném, hogy: továbbra is át járnék párom szüleihez, megtartanám velük a jó kapcsolatot, folytatnám a munkaerő keresést a cégemhez és of course, nem venném fel párom hugiját, hogy csődbe vigye az éppen elindult vállalkozásomat...


Persze, fáj neki, hogy ilyen könnyendén, gyorsan nem lett biztosított jogviszonya. DE! Benneteket ez ne hasson meg picit se, mert attól még, hogy "rokon", még nem kell birkának néznie Téged. Meg ha nem kkv, hanem egy multi vezetője lennél, megérteném, hogy be van sérülve, mert "nem alkalmazod..."

Hogy akar home office-ban dolgozni nálad, ha nincs is ehhez szükséges szakirányú végzettsége?

Párod szülei mit szólnak? Reálisan nézik ezt a helyzetet, vagy irracionálisan kezelik ők is?

2020. febr. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen érthető, ha nem akarsz olyat alkalmazni, aki nem ért ahhoz, amit csinálni kellene (ráadásul nem is akar annyira dolgozni, de inkább az előbbire hivatkozz anyóséknál:)).
2020. febr. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Ilyenkor tudok hálát adni, hogy normàlis családom van.

Azt komolyan gondoltay hogy ő majd nálad kényelmesen fogja keresni a pénzt, mikor te duplát fizetsz kb utána adókkal meg mindennel együtt, de hasznot meg nem tud hajtani??


Az szép és jó lenne, hogy otthon dolgozik. Nem kellene neki pluszba irodát berendezni, meg gondoskodni a felszerelésről. Míg csinálná a dolgát addig nem érdekelne, hogy este dolgozik, vagy míg a gyerek alszik. A munkája legyen elvégezve. De az hogy nem ért ahhoz amire fel lenne véve azért az kicsit meredek. Meg hogy neki csak amiatt kellene igazából hogy felvedd, hogy téged le tudjon húzni anyagilag, mert egyből menne a gyerek projekt és még ő van kiakadva??

2020. febr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Jól tetted, hogy nem vetted fel. A céged számára sokkal egészségesebb, ha nem családtagokkal dolgoztatsz.


Mi van, ha elront valamit és komoly károd keletkezik?


Vagy bepereled és akkor indul a családi perpatvar, vagy benyeled és lehet hogy becsődölsz...

2020. febr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%
Alapból problémás családtagot foglalkoztatni, úgy érezné neki mindenféle előny jár a rokonság miatt . ráadásul nincs is képesítése... Nem is értem hogy gondolta. Biztos arra számol hogy mint rokon akkor léphet majd le amikor éppen kedve van. Ha haragszanak, haragszanak. Nem szabad a vállalkozásodat terhelni megbízhatatlan munkaerővel-szívességből. Szóval a hugica hisztizzen csak mert nem veszed fel. Majd beleun.
2020. febr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező! Nagyon helyesen döntöttél. Amúgy én is könyvelő-adótanácsadó-adószakértő vagyok, szintén egyedül dolgozom. De olyan még nem élt a világ, hogy én családtagot/rokont vegyek fel, ha nekem alkalmazottra van szükségem. Ilyenből amúgy is jobb kihagyni a családot. Ez munka. Hadd rinyáljon, majd megnyugszik.

Anyósodékkal pedig attól függően tartsd a kapcsolatot szerintem, ahogy a kérdéshez állnak. Ha ők is cseszegetnek, akkor csak a sátoros ünnepeken menjél hozzájuk. (Amúgy nem is értem, hogy gondolja bárki is, hogy szakképzettség nélkül csak úgy felveszi valaki, mert rokon, eszem áll meg.) Fikarcnyi rossz érzésed se legyen!

2020. febr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Meséld már el neki, hogy te nem "embert" keresel, hanem szakembert!

Ez speciel nem játékszakma, naponta kell képeznie magát aki ebből él, bújnia a jogszabályokat és azok változásait.

Nekem mérlegképes könyvelő a szakmám, de nem csinálom 20 éve, én nem mernék ma már odaülni és csinálni, ahogy esik úgy puffan alapon.


Mondd neki- és ezzel biztos elmegy ettől a kedve - hogy csak abban az esetben gondolkozol el a foglalkoztatásán, ha aláír egy anyagifelelősségvállalási nyilatkozatot, ami jelentheti akár azt is, hogy tévedése esetén akár többmilliós kártérítésre kötelezett. Mert a cégek, akiknek dolgoztok, vagy a NAV ezt nem fogják benyelni.

2020. febr. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Családtagot bevonni családi vállalkozásba eleve kockázatos. Jelen esetben ráadásul nem is közeli családtag (csak szerzett rokon) és szakképzetlen. Kérdezd meg, hogy mire alapozza a kérését.
2020. febr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ugyan ez volt szinte szó szerint, csak én nem könyveléssel foglalkozom,és sógornőmnek esze ágában nem volt dolgozni ténylegesen, "csak" papíron akarta hogy vegyem fel, hogy meglegyen a munkaviszonya a gyedhez.

Mondtam neki ok, minden további nélkül, ha fizeti a járulékait. Többet nem került szóba...

Pénzügyi területen amúgy sem lehet szakirányú végzettség nélkül dolgozni nem?

Ne foglalkozz a hisztivel, majd abbahagyja.

2020. febr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!