Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sógornőm megsértődött rám....

Sógornőm megsértődött rám. Jogosan?

Figyelt kérdés
Múlt héten vendégségben volt nálunk a bátyám, a felesége a két gyerekükkel. A nagyfiú 3 éves, a kicsi 9 hónapos. Ma volt nálam a testvérem és mondta hogy többet nem jönnek szívesen hozzánk. Mert én "fellengzős" voltam velük. Érti ezalatt hogy szóvá tettem hogy a kisebb fiú ne nyálazza már össze a vadi új szőnyeget, vagy hogy ha már ölben etetik akkor ne kenjenek már össze semmit. Én imádom a rendet a tisztaságot. Ezért sem engedtem hogy büfi előtt lemenjen a pici játszani a szőnyegre. Meg hogy "mindenért" rászóltam a nagyobbik gyerkőcre. Például hogy ne szaladgáljon fel-alá az ágyon, ne beszéljen hangosan. Stb. Amúgy kedvelem sógornőmet de most kicsit megbántott. Állítólag betelt a pohár, mert nem először voltam ilyen. Igen, rendmániás vagyok ez igaz de nem hiszem hogy bűn ha összepakoltatok a gyerekkel vagy ha nem szeretem ha a kicsi összeken meg nyálaz mindent. Én szeretném hogy jöjjenek de nem akarnak :(
2016. aug. 14. 20:44
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
47%
Igazuk van. A 9 hónapos kicsi még nem tud "vigyázni". Ha majd neked is lesz kisgyereked, nem leszel ennyire rendmániás. Nem kell őket naponta vendégül látni.
2016. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
50 km-re lakunk egymástól, nem jönnek naponta.
2016. aug. 14. 20:51
 3/35 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem a hozzáállasod nem normális, majdnemhogy beteges.


A sógornöd helyében én sem mennék, azért nem érdemes, hoyg folyton morogj valamin meg mindenbe beleköss.

2016. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
74%
Nincs annál rosszabb, mikor vendéget hívsz, és minden mozdulatukat szabályozni akarod. Neked semmi más nem való, mint egyedül éldegélni a tiszta kis lakásodban.
2016. aug. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
69%
Jogosan. Én is szeretem a rendet, de soha nem mondanék ilyet egy vendéknek. Főleg, hogy ezek teljesen elfogadható dolgok.
2016. aug. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Férjnél vagyok. Mi nem tervezzük a gyereket még vagy jó 10 évig. Van karrierünk ami most fontosabb de nem ez a lényeg. Szeretem az unokaöcséimet de engem bosszant a kupi.
2016. aug. 14. 20:56
 7/35 anonim ***** válasza:
71%

Valóban beteges a viselkedésed.

Ne sértődj meg, ha nem mennek hozzád, teljesen igazuk van, te nem vagy alkalmas vendégek fogadására, nemhogy gyerekekére.

Azt azért elárulhatnád, hogy a hangos beszédével miben zavarta meg szerencsétlen gyerek a rendet?

Nem szobanövények, nem fognak megülni kussban a sarokban...

2016. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
86%
Is-is, egy rendmanias nehez eset lehet, de nalam pl alap hogy vendegsegben en szolok ra a gyerekemre hogy ne szaladgaljon az agyon, amit elvesz tegye vissza vagy en magam szedem fel ha a pici szemetel valamit, anelkul hogy ramszoljanak.
2016. aug. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%

Milyen karrierje lehet annak, aki egy rohadt vesszőt nem tud kitenni a mondataiban? Nem akarod otthagyni az autómosót, amíg nem te leszel a műszakvezető?

NApi provokatív kamu.

2016. aug. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
73%

Ez anyám nagynénjére emlékeztet. Gyerekként utáltam oda menni, mert elvárta volna, hogy "vigyázzban üljünk", szerinte lehetett rosszul ülni egy széken, nem lehetett semmihez sem hozzányúlni, lakás lényegében egy múzeum volt, én nem tudnék úgy élni.

Ugyanakkor szerintem sógornőd is túl laza, ha vendégek bútorokon rohangásznának, én is szólnék, de szőnyeg összenyálazása (felszárad), bútorok összetaperolása (jó anyag esetén letörölhető), hangos beszéd (gyerek) miatt biztos nem.

Nem ismerem a lakásod, de nem lett volna egyszerűbb, ha kimentek a konyhába, s ott beszélgettek? (Ha jól rémlik, ez volt az említett nagynéninél is a megoldás:D)

2016. aug. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!