Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen véleményen lennétek,...

Milyen véleményen lennétek, ha a menyetek/párotok nem akarná felvenni a vőlegénye vezetéknevét?

Figyelt kérdés

Mondtuk neki, hogy nem muszáj (pl) Nagyné Kis Annának lenni, lehet Nagy-Kis Anna vagy simán Nagy Anna, de egyáltalán nem hajlandó felvenni a vezetéknevet (teljesen normális hangzásra, az övé is, hülyén se hangzana ha felvenné).

A majdani gyereknek pedig kötőjeles vezetéknevet akar adni (plNagy-Kis Béla).


2016. jún. 5. 19:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
97%

Én sem vettem fel. Boldogan élünk és neveljük 5 gyerekünket, Idén ünnepeljük a 20.házassági évfordulónkat.


A kérdésre válaszolva: miért kellene felvennie? Miért nem jó a sajátja? Miért kellene ebbe bárkinek beleszólnia?

2016. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%

Nem akarom felvenni a párom nevét, egyszerűen azért, mert az enyém így tetszik és kész. Már most szájhúzás van miatta, de nem érdekel. Úgyhogy ne szóljon senki semmit.


A gyerekek neve más tészta, azt a férjemmel megbeszéljük.

2016. jún. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
97%

semmi. mindenkinek joga van eldönteni ezt.az ő nevéről van szó. én nagyon szeretem a vezetéknevemet,iszonyúan ritka,talán 40 ilyen van az egész országban. nem szívesen venném fel a párom "tucatnevét". ha kötőjelesen tartanám meg,akkor meg nagyon hosszú lenne.. szóval én sem fogom felvenni a párom nevét. nem ezen múlik a sikeres házasság .

nem szabad beleszólni más életébe amúgy. nyilván ha a párod,akkor beszéljétek át.de ott sem szabad ráerőltetni az akaratodat.

2016. jún. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%
Én hasonló meny vagyok, bár hajlok a Nagy Anna-féle megoldásra, de még nem döntöttem el. Párom nem örülne, ha nem lenne a vezetékneve vmilyen formában az enyém is. Nehéz ügy.
2016. jún. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
94%

Ez mindenkinek magánügye, ha akarja, felveszi a nevet valamilyen formában, ha meg nem, akkor nem teszi.


Viszont aki ennyiböl véleményt formál más valakiröl, az igen primitív ember.


A gyerek nevét meg a két szülö dönti el, ha ök meg tudnak egyezni, akkor semmi gond.

2016. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
91%

Mert mit számít,most őszintén ? Ezzel a névvel élt 20-30 évig,akkor had ne kelljen már átkeresztelkednie ha ő nem akar.

Én sem vettem fel anno a férjem nevét,és semmi problémája nem volt ezzel senkinek, egyszerűen megszoktam a sajátomat és kész . Amúgy nem tudom kije vagy az illetőnek,de semmi közöd hozzá .

2016. jún. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 Alain Delon ***** válasza:
88%
A nő is egy szuverén ember saját élettel, saját névvel, nem pedig valakinek az "oldalkocsija".
2016. jún. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
21%

Többen tévedtek, ha magánügynek nevezitek. Nem magánügy!

A házaspár ügye, más csak elfogadhatja, beleszólása nincs!

2016. jún. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
91%

Én ha nő lennék én sem venném fel.Van egy nevem,ahogy megszülettem,az azén nevem,nem más....

Az ilyen -né,meg kötőjelek túl bomyolultak és hosszúak...

A sportolónők is általában megtartják a nevüket....

2016. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
95%
Elfogadnám. Ez az ő döntésük. Mi a leendő férjemmel felvesszük egymás nevét, így ugyanaz lesz a nevünk. Összeadjuk egymás családnevét.
2016. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!