Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek valóban élősködő...

Szerintetek valóban élősködő vagyok így a családban?

Figyelt kérdés

A válság által munkanélküli lettem, ám tettem félre annyit, hogy tovább képezni tudjam magam. (Szakma, nyelv, stb).


Jelenleg édesanyámnál élek (sajnos), munkanélküli járadékon vagyok, lakbért fizetek anyámnak, sőt, segítek neki(háztartás, hozzál ezt azt, intézzed azt, stb.) Egyikünknek sem kellemes a helyzet, azonban albérletbe nem szeretnék menni. Dolgozni elmegyek, nem esik le a kezemről a gyűrű, csak nem teljes munkaidejű állást szeretnék tanulmányaim mellett.


Édesanyám számára nem jelentek semmilyen jellegű anyagi terhet.


Nyilván, mint munkanélküli nem érzem magam jól, de megdolgoztam azért, hogy tanuljak,hogy legyen valamim.


Szerintetek én élősködőnek számítok, vagy ez a szituáció olyan, hogy megbotránkoztatásra ad okot családon belül joggal és alappal?


Számotokra, ha ti ilyen helyzetbe kerülnétek, ti kellemetlenül éreznétek magatokat?



2020. máj. 27. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Dehogy vagy eleskodo, ellenkezoleg. Aki pedig ezt mantrazza, azzal szoba sem kell allni.
2020. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Ha úgy van, ahogy állítod, akkor ez teljesen korrekt és rendben van. Nagyon sokan, akik valóban élősködnek, semmit sem adnak haza, segélyt is ha kapnak, inkább magukra költik és nem segítenek semmit sem otthon. Na, ők az élősködők, nem te!
2020. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy vagy élősködő! Ez így teljesen korrekt, nem otthon ülsz és anyudtól várod a megváltást, sajnos most ilyen helyzet alakult ki a járvány miatt, de ez csak átmeneti dolog, ettől nem leszel élősködő.
2020. máj. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha fizeted az ellátásod és a rezsi rád eső részét nem vagy élősködő.
2020. máj. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Élősködő az, aki a másikat kihasználja és semmi viszonzást nem ad. Nem feltétlenül pénzre gondolok. Pl ha nem tudnál semmit fizetni, mert egyszeruen nulla jovedelmed van, de te végzed azbosszes házimunkát, máris nem vagy élősködő.
2020. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az anyádnak kellene rendeznie az X-edik rokonnal!

"Joci/Juci nem élősködő, fizeti a ráeső költségeket, miközben tanul!"

2020. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Vannak az életben időszakok, amit csak túl kell élni valahogy és le kell szarni ki mint gondol. Kívülről mindig egyszerű okoskodni.
2020. máj. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!