Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nektek van élősködő rokonotok?

Nektek van élősködő rokonotok?

Figyelt kérdés

Nálunk anyám öccse. 42 éves, kb ha 5-6 évet dolgozott az életében össz-vissz, de a rokonság szerinte azért van, hogy neki fizessen. Amikor dolgozott, akkor is felélte a fizetését 1 hét alatt.

A családi ünnepeket is utálom, mert legtöbbször ő is ott van, és tipikusan "a hülye okoskodik" típus. Anyum se támogatja, csak a mamám valamivel, meg anyum másik testvére, de náluk is kezd betelni a pohár. Szó szerint a mamám fizetéséből él, persze a mamám is elpaterolhatná, csak ő túl lágyszívű.


Nektek van élősködő rokonotok, vagy ismerősötök? Ha igen, miben nyilvánul meg?

Mi számít nálatok élősködésnek?



2015. jan. 27. 17:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%

Szia!

Ha nem is ilyen értelemben de...

Közvetlen családtag jelzálogot vett fel a családi örökségbe tartozó ingatlanra melynek adóstársai minden családtag, mivel a felvételkor az ingatlan minden tulajdonosának a hozzájárulása szükséges.A család az ígéreteknek hitt és hozzájárult a hitel felvételéhez Ezután még(!!!) tartozást halmozott fel, a lakás jelzáloghitelét nem fizette/fizeti.Jelzáloghitelek bedőlésével a törlesztő megemelkedett melyet már a "maradék" családtagok sem bírnak fizetni...Konklúzió:Más életét támogattuk,a tartozást fizetjük...még, de már sajnos csapnak össze a hullámok.:(

2015. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk is van, de mi nem foglalkozunk vele, ezért most az "örök haragban" van velünk.

A férjem nővére az. Volt idő amikor mindig pénzt kért. Az elején amikor még nem ismertem még, adtunk neki, de amikor itt volt az ideje, hogy vissza adja a kölcsönt (50-100-500 ezer forintokról volt szó) akkor még neki állt feljebb, hogy visszakérjük a pénzünket. Arra hivatkozik, hogy az ő öccsének (a férjemnek) kutyakötelessége lenne az egyetlen testvérét támogatni.

Legközelebb amikor megint pénz kellett hamar megtanulta, hogy tőlünk egy fillért sem kap. Így mást eszelt ki. Először jött azzal, hogy ha már úgyis üresen áll a budapesti lakásunk, ő beköltözik, mert így jobban tudna boldogulni a munkában. Nemet mondtunk. 2-3 évre megsértődött. Majd amikor megint kellett a férjem segítsége, jött azzal, hogy totálkáros lett az autója, adjuk már oda neki az egyikünk kocsiját. Szerinte nekem nincs is szükségem kocsira.. Erre is nemet mondtunk, újabb 3 év haragszom rátok helyzet volt. Most legutoljára újra pénzt kért, újra elutasítottuk, most tartunk a másfél évnél, hogy felénk se néz, mert vérig van sértődve.. Nekünk nagyon jó így..

2015. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Apám testvére. 48 éves koráig alig dolgozott, végig a nagyszülők (azaz az ő szülei) pénzéből élt, össze-vissza külföldi férfiakkal állt össze (nem fejlett országbeliekkel), de még ekkor is a szülőkön élősködött, közben szült 4 gyereket két férjtől, azóta mindkettőtől elvált. Szerencsére most végre elhúzott egy újabb férfihez Nyugat-Európába, remélem, többet nem látjuk.
2015. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Van nálluk is. De hol nincs?! A legjobb családokban is előfordul. Anyám huga 42 éves . Még nagymamám élt belőlle éltek , miután elhunyt kezdödött a vándor út. Hozzánk költöztek pár hétre a kisfiával (hosszú hónapok lettek). Anyagila , idegileg megviselt mindenkit. Miután elköltöztek azt hittem jobb lesz . De még ígyis megy az ez kéne az kéne , kölcsön kéne. Szerintem meg inkább munka kéne neki és lenne minden, de ugye az már túl könnyű kifogás meg mindig van.
2015. jan. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Anyukám és nevelőapám. Dolgozni pár éve nem akarnak, mert "nekik ne parancsolgasson senki", ha hibáznak (és felhívod erre a figyelmüket), akkor megsértődnek és ordibálnak.

Amíg dolgoztak felvettek egy rakat hitelt lakásfelújításra, 3 kocsira és az életszínvonal növelésére, majd hitelt a tartozások miatt, de belebuktak. A lakást elvette a bank és a nagyszüleimet húzta le több millióval ("mert egyébként utcára kerülnének", ezért vettek fel ők is hitelt). Tartoznak a sarki kis közértnek, a szomszédoknak, a hitelt megint nem tudják fizetni, pont ma hívták fel a nagyszüleimet, hogy sürgősen kéne 500 ezer, mert kirakják őket az albérletből... Ők meg adnak, mert mégiscsak a gyerekük. Nagyon haragszom rájuk emiatt.

Amikor meglátogatnak (én nagyszülőknél élek még, 17 éves vagyok) átkutatják a szobámat, ha sokáig egyedül hagyom őket, de minden alkalommal megkérdezik, hogy pár ezret nem tudok-e adni, mert nincs pénz vonatjegyre sem.

2015. jan. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk az anyósom. Sajnos még pár hónapig vele lakunk. Ő megkapja a nyugdíját, elkölti minden hülyeségre, de a csekkekbe kb egy éve egy forintot se adott, mindent mi fizetünk, holott ő is ugyan úgy használ mindent.
2015. jan. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%
Hajajj, majdnem mind az, de főleg az anyám!
2015. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk egyik rokonunk és a családja mindig a "kölcsönkéregetősök" táborába tartoztak.


Tipikus dolog, hogy valamit adtunk a nagyszülőknek, ők meg elvitték maguknak. Vagy elkértek ezt elkértek azt, aztán soha többet nem láttuk. Nekem anno a Nintendo kazettáim kérték így el, azóta eltelt 15-20 év, azt se láttam többet.

2015. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk is van olyan rokonunk, aki állandóan kölcsönkéreget, de mamám jól megoldotta a dolgot. Az ő rokona, volt, hogy a mamámtól kölcsönkért valami konyhai eszközt (azelőtt meg már sok mindent). Na azt onnantól fogva nem látta többet, nem is nagyon akarták visszaadni. Erre a mamám fogta magát, egyszer meglátogatta őket, kölcsönkért valami fontosabb dolgot, és amikor vissza akarták kérni, nem adta vissza. Hiába kérték, nem adta. Innentől leszoktak a kéregetésről, gondolom leesett nekik a szitu.


Ismerősöm rokona mindig pénzt kéreget, de már az egész rokonság rávágja az ajtót, annyira rühelli mindenki, mert szinte majdnem mindenkinek tartozik kisebb-nagyobb összegekkel. Aztán ha valaki számon meri rajta kérni, még ő van felháborodva, hogy milyen jogon. Én is elcsodálkozok, hogy micsoda aljas, ronda természetű emberek vannak, de hát az ember nem választhatja meg, hogy ki legyen a rokona.

2015. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
Van/volna, de NEM HAGYJUK! :)
2015. jan. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!