Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a helyzetről?Mit kénne tennem?

Figyelt kérdés

Még mikor nagyon kicsi voltam,apukám meghalt.Lett egy nevelőapukám,akivel nem igazán jöttem ki.Nagyon,nagyon sokat veszekedtünk.(Főleg amiatt,mert válogatós voltam,de szinte mindig az én utált ételeim volt főzve.)Viszont ahelyett,hogy mást főztek volna rám tugymálták.(Nem kellhetem fel a helyemről ameddig meg nem ette.Büntetésképpen hideg zuhanyt kaptam,ha megunták.Ezt valamikor anyukám is csinálta.Vagy éppen kihasználták a félelme a bogarak ellen,pl. azt mondták,ha nem eszem meg akkor azt is Megkell ennem.)Emelett iskolába is ki voltam közösítve.(strébernek csúfoltak)Már elsőbe el volt várva,hogy kitűnő legyek,ami egyenlő volt azzal,hogy minden szorgalmit meg kellett csinálnom.Ami nem kevés idő volt.Így a tanulást akkor meg utáltaták velem.Akkoriba az egyetlen boldogságom az volt,hogy a szomszéd kutyájával játszottam kerítésen keresztül.A szomszéd külföldre költözött,de elakarta adni a kutyát.Anyukám nem engedte.Aztán mi is elköltöztünk.Bármennyire is gyerekes,de úgy érzem az a kutya volt az egyetlen igaz barátom.Így nagyon sokáig sírtam miatta.Iskolát kellett váltanom,ott viszonylag mindenki normális volt.Viszont direkt kaptam rossz jegyeket,még jobban romlott a családommal a kapcsolatom.Bármennyire is voltak barátaim,de egyikhez se igazán kötödtem.Már így is túl hosszú ez az egész.Az a lényeg,hogy a családom nem érti milyen traumát okozott nekem.Az egyik bátyám minden nap panaszkodik,hogy csak a szobámba vagyok.Sose beszélek senkivel.Anyukám ráadásul sokszor csak igérget,mikor iskolát választottam volna,volt egy iskola ami nagyon messze van,de azt mondta megengedi,hogy elmenjek.Mikor megkaptuk a jelentkezés lapot megtiltotta,hogy oda menjek,mikor tudta hogy nekem fontos.A bátyám úgy gondolja,hogy a család selejtje vagyok,konkrétan minden nap hallom,hogy milyen szar/borzasztó ember vagyok.Nagyon sokat bántottak meg,igaz,hogy az anyukámnak is nehéz.A régi nevelő apukám megcsalta.Egyedül nevel 2 gyereket,emellett hitelei is van,az első gyereke miatt nem tudott egyetemre menni,ráadásul különböző egészség ügyi problémái vannak.Néha úgy érzem,hogy csak szimplán felesleges vagyok,régen sokszor fenyegetett minket,hogy bead árvaházba,mivel a bátyámmal sokkat veszekedünk.Nagyon sokszor gondolkodom,hogy Felhívom az egyik segéd vonalt,mert nem bírom lelkileg itt tovább.Szeretném megtudni,hogy mások külsőleg mit gondolnak,mivel engem a sérelmeim vezérelnek eléggé.Plusz légyszíves vegyétek komolyan a kérdésem,tudom hogy legtöbbőtök csak egy idegesítő gyereknek gondolni,mert valamilyen szinten biztos az vagyok...Légyszíves ne trollkodjatok.16/l

Köszönöm azoknak akik elolvasták és normálissan válaszolnak!



2020. jún. 3. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetett könnyű ilyen családban felnőni. Szerintem kérj segítséget, pszichológustól, ha lehet. Anyukádnak nem kell róla tudni, gondolom, nem értené meg. De érdemes volna ezeket a dolgokat rendbe tenni magadban.

Én a helyedben arra törekednék, hogy lelkileg rendbejöjjek, tanulj jól, hogy ki tudj törni innen. Lehet a célod pl. hogy mielőbb függetlenedj anyagilag és lakhatásilag, és magadhoz vehetsz egy kutyát, akinek addig rossz sora volt.

2020. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első válaszolóval egyet értek. Anyaként mondom nem értem 1-2 anya viselkedését... mi az, hoyg hideg zuhany vagy meg kell enned a bogarakat?


Kérj segítséget minél hamarabb. Tanulj, tanulj és tanulj.

A családoddal minimalizáld - a lehetőségeidhez mérten - a kommunikációt.

Az egyik barátoddal- akiben megbízol- beszélgess nagyon sokat erről.

2020. jún. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem rosszból, de mintha ezt a sztorit olvastam volna már. Máskor is írtál ki? (csak érdekel)
2020. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

#3 régebben igen,de akkor rosszabb volt a nyelvtanom.Így a kommentek 99% arról szólt, hogy milyen szar a helyesírásom.Plusz a többség azt gondolta,hogy trollkodok így jelentették a kérdésem.Konkrétan egyetlen egy normális választ se kaptam,így gondoltam megpróbálom újra ki írni,kevesebb részlettel és jobban megfogalmazva.Plusz az még nagyon régen volt szerintem több,mint 1 éve.

2020. jún. 3. 13:48
 5/6 anonim válasza:
100%

(előre is bocsánat hogy véletlenül írtam egy esszényi szöveget)

Együtt érzek veled, és bárki bármit mond, az érzéseid legitimek, van jogosultságuk, és ez nem véleménybeli kérdés.

Először is, nem vagy egyedül! Segítséget kérni nem szégyen, sőt, nagyon sokszor ez a legehezebb - viszont mind rövid-, mind hosszútávon megéri! Iskolapszichológus (habár ez most nyilván nem fetétlenül lehetőség) vagy segélyvonal (ebből van több is, és habár nem feltétlenül mindig pszichológusok ülnek a vonal másik végén, de mindenképp szakemberek, akikben megbízhatsz; és úgy tudom több fajta kommunikációs csatornán is elérhetőek) rendelkezésedre állnak, ne félj ezeket használni!

Másodszor, itt a nyár, és szerintem ez egy szuper lehetőség, hogy kipróbáld magad egy neked tetsző tevékenységben, például kereshetsz munkát (ami most sajnos nyilvánvaló okok miatt nehéz lehet), vagy közösségi munkát is vállalhatsz (egyrészt -habár nem tudom, mert lehet már megcsináltad- az érettségihez szükséges közösségi szolgálatodat letudhatod vele, másrészt adott esetben később a CV-dben is jól mutathat). Ott van még a lehetőség, hogy elkezdj sportolni, kertészkedni (nem, még nem vagy vele elkésve), esetleg pályaorientáción gondolkozni (ehhez ajánlom Limpár Imre pszichológus, pályaválasztási tanácsadó youtube-on is elérhető iránymutatását) vagy valamilyen témában, ami érdekel, elmélyedni.

Harmadszor, pedig a tanulásról: teljesen megértem, hogy utálod, sőt, ezt még a szüleidtől függetlenül is megérteném, de (és most egy erős klisével élve, ami viszont igaz) a jövődről van szó. Álljon itt egy személyes story, hogy érthetőbb legyen. Kb. 12 éves korom körül a szüleim a tanulásomhoz való hozzáállásukat megváltoztatták: (szerencsére) előtte sem akarták, hogy én legyek az évfolyam kitűnő tanulója, de azért jobban őrködtek a jegyeim fölött. Serdülő korom hajnalán viszont ez megváltozott: onnantól kezdve mindamellett hogy támogattak, bíztattak arra hogy tanuljak, de a fő irányelv, amit rendszeresen hangoztattak, az volt hogy "Magadnak tanulsz". Ehhez kapcsolódóan elmagyarázták a lehetséges "utaimat", hogy ha ezt és ezt csinálom, akkor ez és ez lesz belőlem - mindezt értékítélet mentesen, de valósághűen. Ennek megértettem egy (később több) aspektusát, ami motivált a tanulásra. Szerencsém volt (ami latt szigorúan azt értem, hogy a képesség találkozik a lehetőséggel), és felvettek oda ahova szerettem volna. Volt egy osztálytársam (egyben kolis szobatársam is), akinek a szülei ennek szöges ellentétét vallották, csak a jegyek számítottak, mondanom sem kell a gyerek végig puskázta a négy évet érdekesebbnél érdekesebb módszerekkel, és ebben a (igencsak hosszúra nyúlt storyban, amiért sry) nem is az érettségi eredmény, sem a továbbtanulási lehetőség a tanulság, hanem a tanuláshoz való hozzáállás: a srácot soha nem láttam örömmel tanulni, én viszont pár tantárgyat igenis érdeklődésből is tanultam. Gimi után viszont nem vettek fel oda ahova szerettem volna (1 év), ami után rájöttem hogy nem is baj, így máshova felvételiztem, ahova először szintén nem, és elmentem egy másik szakra, de egy félév után rájöttem, hogy a 'B' tervből soha nem lesz 'A' (1 év), de mindezek alatt sem 'artam az egészbe, hanem csináltam mégegy nyelvvizsgát, utána pedig elmentem és újra csináltam az egyik érettségi tárgyamat, ami sikerült, és most az 'A' tervemen dolgozok. Bocsánat, ha szabópéteri magasságokba szálltam :D, de remélem az említett klisé így jobban érthetővé vált.

All in all, a szakember segítsége nagyon sokat ér, ne félj felkeresni egyet, aki empátiával fordul hozzád. Tűzz ki célokat rövid-, közép- és hosszútávra is, ebben segíthet az informálódás, aktivitás téged érdeklő témákban, a tanulást pedig véleményem szerint külső okok miatt sem folytatni, sem abbahagyni nem éri meg, mert a belső motiváció semmivel fel nem cserélhető. 16 évesnek lenni alapból nem egyszerű lenni, kevés igazi baráttal pedig amúgy sem. Amit írtam, azt csak egy baráti jótanácsnak vedd, amit mögött csak az én tapasztalataim állnak. Remélem, és nagyon szurkolok neki, hogy rendbe jöjjenek a dolgok :). (és mégegyszer bocsi hogy ilyen hosszú lett :'D )

2020. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az árvaház rosszabb ennél hidd el. Tele szabályokkal és olyan emberekkel akik tele vannak olyanokkal mint te, traumakkal meg szar dolgokat éltek át. Jobban teszed ha vársz meg 2evet, aztán húzz el otthonról. Próbáld kizárni a dolgokat, menj sportolni. Ne foglalkozz az agymeneseivel. Inkább menj pszichológushoz akinek elmondhatod a bajaid. Meg érné mert olyan dolgokra, kérdésekre vezet rá amik durvák. Ott volt egész végig a szemed előtt mégsem vetted észre. Én nagyon nem mertem pszichológushoz menni mert féltem h gyogyosnak néznek, aztán muszáj volt mert már a lelki gondjaim fizikai dolgokkal jártak. És tudod mit, nagyon jó érzés kiadni a fusztraciodat, sírni, beszélni, megertettnek lenni.
2020. jún. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!