Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Segítenem kellene majd a...

Segítenem kellene majd a nagynénémnek, ha idős lesz?

Figyelt kérdés

Az anyai nagynénémnek soha nem született gyereke /lévén, mostanra már 48 múlt valószínű nem is fog/. Mindig azt mondogatta, hogy majd én fogom őt eltartani öreg korában.

A kapcsolatunk nagyjából 15 éves koromig nagyon jó volt, rengeteget foglalkozott velem, elvitt mindenfele, sokat játszottunk (most vagyok 30) aztán egyszer csak valamin összeveszett anyukámmal és hopp, eltűnt az életünkből. Onnantól kezdve csak néha-néha írt, de akkor is csak olyan jelentéktelen dolgokról mint az időjárás, viszont ha valami létfontosságú dolog történt, akkor azonnal előkerült (pl. bántalmazó házassága volt Angliában, és haza akart szökni de egy ft-ja sem volt, és kérte, hogy küldjünk pénzt repülőjegyre - anya küldött, de továbbra sem találkoztak vagy beszéltek)

Mostanra már maximum évente 1x ír, de akkor sem kimondottan nekem szól, inkább csak rajtam keresztül próbál eljutni anyához.


Viszont elég jól ismerem, hogy tartsak tőle, hogy valóban elő fog kerülni amint szükségét érzi.

Rendes munkája sohasem volt, többnyire örömlányként dolgozott, de abból lassan végleg kiöregszik, most van valami férfi vele, de azok nem szoktak túl sokáig tartani, így nem tudom mi lesz vele, ha egyedül marad.

Én nem gondolom úgy, hogy kötelességem lenne őt segíteni, viszont nagyon nagyon nehezen tudok csak nemet mondani, főleg, ha valaki éhes vagy fázik.

Szülői örökségük nem igen lesz, így nem tudom mi lesz vele a későbbiekben, az én szüleim nem kérnek belőle abban egészen biztos vagyok.


2020. júl. 13. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem kötelességed.
2020. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell segítened. Majd öregségére megy valami állami szociális otthonba. Ezen ne is rágódj!
2020. júl. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez lehet csúnyán hangzik, de Én a leírtak alapján nem foglalkoznék vele már most sem, nemhogy később.
2020. júl. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell. Főleg, ha így kijelenti, hogy majd te eltartod. Ez azért eleve sokkal több, mint a segítség.
2020. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
a hídon akkor megyünk át, ha odaérünk. avagy a holnapi szél holnap fúj..
2020. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Tegyél rá magasról, majd megoldja.
2020. júl. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%
Elvileg beperelhet rokonrartasra, gyakorlatilag nem fog nyerni.
2020. júl. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hetes ilyen tényleg létezik? :D Márhogy ugye nem a gyereke vagyok, és nálam azért vannak közelebbi rokonai is, pl 7 testvére, (egyikkel sem tartja a kapcsolatot jobban mint velem) vagy velem egyenrangú unokahúgok, abból is van még 3.
2020. júl. 13. 11:38
 9/13 anonim ***** válasza:
38%
Létezik, bármelyik rokont be lehet perelni. De nem kell félni, szülőn és nagykorú gyerekem kívül kb senki sem nyer.
2020. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

8: az is fontos kitétel a rokontartásnál, hogy az illető önhibáján kívül került olyan helyzetbe.


Na most az örömlányként dolgozás marhára nem önhibán kívüli..... MEg az se, hogy a jövedelméből egy fillért se rakott félre...

2020. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!