Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Megbocsátanátok egy rákosnak,...

Megbocsátanátok egy rákosnak, hogy hazudott és kerülte a családi találkozásokat?

Figyelt kérdés

Viszonylag távol élünk a szüleimmel a családunktól, ezért elve ritkán találkozunk velük. Mikor megtudtam, hogy rákos vagyok, nem akartam elmondani nekik, mert féltem, hogy sajnálni fognak. Később ha találkoztunk kínosan figyeltem, nehogy kitalálják a titkomat. Ha egybe esett a kezelés az előre beígért találkozással, buta indokokkal lemondtam. (Nem egyszer történt meg, hogy csak a szüleim mentek, mert nekem “tanulnom kellett”.)


Így utólag tudom, hogy el kellet volna mondanom, hiszen azt hihették, hogy nem szeretem őket vagy ilyesmi.


Múltok viszont rosszul lettem náluk, és mikor bevittek a kórházba, kiderült számukra hogy rákos vagyok. Nyilván félig meddig megsértődtek mert nem bíztam bennük.


A kérdés tehát, ti megbocsátanátok nekem?



2020. júl. 13. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Meg, persze. Ha normálisan el tudod mondani a szüleidnek, hogy miért nem akartad megosztani velük a problémád.


Jobbulást! ❤

2020. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megbocsájtanék és szerintem a családod is megfog. Lehet rosszul esett nekik, hogy nem bíztál meg bennük, de (remélem) meg fogják érteni.
2020. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem a megbocsátásról szól, legalábbis nem feléd. Valószínűleg magukra haragszanak, hogy nem tudtad elmondani nekik.

Remélem minden rendben, és működik a kezelés!

2020. júl. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Kamu. Ilyen esetben senkinek nem azon jár az esze, hogy haragudjon a rákos rokonára.
2020. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
71%

Természetesen, érthetô a dolog, ha elmondtad volna ôk is aggódtak volna, ami lehet nekik se tett volna jót.



Gyógyulj meg minnél hamarabb a Jézus nevében. ❤️

2020. júl. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,ne így utalj màr magadra hogy "egy ràkos"basszus,attól te még ugyanaz az ember vagy,személyiség vagy,nem egy hülye betegség,egyébként meg a rokonaid helyében elgondolkodnék,hogy miért nem bíztàl bennük annyira hogy megoszd velük a problémàidat,lehet nem is àlltok olyan közel egymàshoz,mint hiszed,akkor meg nagyon sok közük nincs is hozzà. Meg amùgy is magànügy,még a szüleidnek se vagy köteles bejelenteni,mert sok buta ember csak sírànkozna meg élve eltemetne ami neked szerintem nem hiànyzik.Csak ne depizz ennyire,mert a szomorùsàg is gyengíti az immunrendszert,azt meg most nem kène.

Hàny éves vagy és milyen ràkod van?

2020. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, gyógyulást:)
2020. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővérem titkolta előlem, hogy rákos, kb 4-5 hónapig. Nagyon nem esett jól, hogy nem mondta el, de nem volt indokolt, hogy én megbocsássak neki, nem is lett volna miért. Az ő dolga, és így döntött. Sajnálom, neked is jobbulást! Nem szabad soha feladni!
2020. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos számomra is nagyon ismerős a helyzet, nekem más krónikus betegségem van (nyilván nem olyan súlyos, mint egy rákos betegség) és teljesen igaz az a tapasztalat, hogy távolabbi családtagok kb annyit tudnak rólam, hogy "valami egészségügyi problémám van".


Kb minden nagycsaládi összejövetelen mindenkinek el kellett mondanom, részletesen, hogy milyen bajom van, és kb semmi más nem érdekelte őket, én a szemükben a betegségemmel voltam azonos, és ezt nagyon-nagyon utáltam, úh egy idő után én is hülye kifogásokkal kimentettem magam a családi találkozókról.


Kedves kérdező, szerintem normális család természetesen megbocsátja és megérti ezt. Emiatt ne legyen lelkiismeretfurdalásod, nem csodálom, hogy nem akarsz a "rákos rokon" lenni...


Jobbulást kívánok!

2020. júl. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2020. júl. 13. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!