Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el apámnak?...

Hogy mondjam el apámnak? Nagyon mérges lesz. Ti megbocsátanátok a gyereketeknek?

Figyelt kérdés

Kb 820 ezer forintot kifizetett apám az eddigi egyetemi tanulmányaimra, amiért hálás is vagyok neki, jobb ez, mint a diákhitel, viszont konkrétan utálom azt, amit tanulok, nem is megy, bukdácsolok. Amikor mondtam neki, hogy egyetemen belül szeretnék szakot váltani (ami azt jelenti, hogy nem kell az elejétől kezdenem, így nem veszett kárba a pénz), akkor is megsértődött, rám sem nézett egy ideig. Azóta nem beszéltünk a dologról, tuti azt gondolja, hogy elvetettem az ötletet, közben 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ott fogom hagyni ezt a szakot.


Most megtaláltam azt, amit tanulni szeretnék, de az egy másik iskola teljesen másik karán lenne, ami azt jelenti, hogy az eddigi belefektetett pénz egy merő fölösleg volt. Nem várnám el, hogy fizesse ezek után, ha ennyire nem akarja, hogy rám sem néz napokig, amikor előállok az ötlettel, diákhitelből is meg tudom oldani. Csak gondolom emiatt nagyon nagyon mérges lesz, még mérgesebb, mint amikor egyetemen belül akartam szakot váltani, félek, hogy elüldöz itthonról.


Hogy álljak elő ezzel? Hónapok óta nem merek a szüleimmel lenni hosszabb ideig, mert nem akarom, hogy feljöjjön az iskola téma, félek elmondani. Ti megbocsátanátok, ha ennyi pénzt kidobtatok a gyereketek miatt?


2017. febr. 5. 12:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%
Én befejezném, amit elkezdtem, már csak tiszteletből is. Utána tanulnék olyat, ami érdekel.
2017. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
De csúszás nélkül eleve már nem tudnám befejezni.
2017. febr. 5. 12:22
 3/31 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanezt tenném ezt mindenképpen ha törik ha szakad befejezném. Utána próbálkoznék máshol elhelyezkedni és folytatni a tanulást az engem érdeklő területen.
2017. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne ez a két szak?
2017. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
80%
Èn is befejeznèm. Ez nagyon sok pènz arra, hogy lehúzd a wc-n.
2017. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Pénzügyi zsákutca olyat elvégezni, amiről tudod, hogy nem érdekel és nem fogsz azon a területen dolgozni. Jobb az elején kiszállni kisebb veszteséggel.


Rossz döntést hoztál, mikor arra a szakra jelentkeztél, de most az újabb rossz döntés az lenne, ha arra menne a pénze, hogy 1-2 félévig halaszd az elkerülhetetlent. Idővel megérti majd.

2017. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Elmész dolgozni, apu csapjàt elzàrod a màsik szakot meg tudod kezdeni munka melett...aztàn ha nagyon nehezen megy a munka és a tanulás együtt otthagyod a munkàd de addig gyűjtessz. Lehetsz tesco pénztàros is heti 3x8 órában
2017. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
52%
Én megbocsátanék, de ha a te apád egy vadbarom, akkor inkább ne kockáztasd, hogy megmondod neki. Ne hallgass azokra, akik "tiszteletre" meg egyéb dolgokra hivatkozva akarják, hogy végigszenvedd a jelenlegi szakot. Nem is fog jól menni, ha nem vagy motivált, meg amúgy is használhatatlan időfecsérlés lesz a végén, mert ha utálod, akkor nem is fogod rendesen megtanulni, ergo nem fogsz tudni elhelyezkedni, meg idegileg tönkre is mehetsz bele. (Kivéve esetleg, ha informatikusnak tanulsz jelenleg, mert abból olyan kevés vagy, hogy a legbénábbak is találnak állást, de akkor sem ajánlom.) Szerintem próbálj meg keresni valami állást, és titokban váltani, majd aztán egy idő után kész helyzet elé állítani, és elmagyarázni neki, hogy sajnos nem volt más választásod, mert a legutóbbi alkalommal is irracionálisan és együttérzés nélkül reagált. Így, ha megint megőrül, legalább lesz némi pénzügyi háttered, hogy menekülhess. Szar helyzet ez is, hogy éhbérért kell melóznod egyetem mellett, de hát szar az ország is, meg a családi háttered is, szóval ez van.
2017. febr. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
92%
Mennyi lenne még hátra?
2017. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
40%
Ez nem megbocsájtás kérdése, ennél bonyolultabb. Ebben a szülő is felelős, hiszen nem a gyerektől kell várni kizárólagosan, hogy megtalálja saját útját, hanem ehhez hozzá is kell segíteni a szülőnek például azzal is, hogy mint kívülálló szemlélő, aki ismeri valamennyire a gyerekét, adjon tanácsot, útmutatást, ő is gondolkodjon el, hogy illik-e a gyerekéhez, amit az választott magának. Gondolom, mindez elmaradt, akkor pedig ő is hibás a dologban.
2017. febr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!