Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Megbocsátanátok ilyen...

Szülők! Megbocsátanátok ilyen helyzetben a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha nagyon azt akarnátok, hogy diplomás ember legyen belőle, de ő egyáltalán nem akar tanulni, hanem már beállna dolgozni, elköltözne stb. Meg tudnátok bocsátani neki? Mennyi idő kéne nektek ehhez?
2017. máj. 26. 13:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Már miért is kéne megbocsátani, hogy azt kezd a saját életével, amit akar? Nem tartozik a szülő felé kötelességgel, hogy muszáj diplomáznia
2017. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%

Én beálltam dolgozni keresek 240et.

Tesóm lediplomázott keres 850et.


Anyudék jót akarnak.

2017. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Én a gyerekeimet önmagukért szeretem, akkor is szeretem őket, ha rosszak, ha nem fogadnak szót, ha nem azt teszik, amit én szeretnék. A szeretet nem attól függ, hogy a gyerekem szót fogad-e. Ha meg már felnőttként hoz rossz döntést, akkor nehezen, de elfogadnám, biztos, hogy nem tartanék haragot. Nagyon sok fiatalnak 25-30 éves korára jön meg az esze, hogy kéne még tanulni, mert nem lesz elég az érettségi, ha jobb munkát akar. Addig meg tapasztalatot szerez.
2017. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

Igaza van. Nekem sincs diplomám, mégis saját vállalkozásom van.

Diploma csak azoknak való, akik saját maguktól nem tudják, hogy van eszük.

Igazolás kell róla. :)

2017. máj. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Nincs miért megbocsátani, hisz semmit nem követett el. Az ő élete, joga van eldöntenie, hogy mit akar vele kezdeni.
2017. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%
Ezen nincs mit megbocsájtani, az ő élete. Azt viszont tudatosítanám benne, hogy ha mégis meggondolja magát, munka mellett nehéz tanulni, és ha dolgozik, akkor nem fogom már anyagilag támogatni.
2017. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Bekecs Béla ***** válasza:
35%
Muterom 4 diplomás tanár. Mindene az volt, hogy én is felsőoktatásban legyek. Viszont én érettségi után dolgozni akarta ő ezt nem hagyta benyomott a fősuliba ahova nyílván nem jártam be mert nem érdekelt és nem is akartam. Egy év elteltével elmentem dolgozni összeköltöztem barátnőmmel. És mára már többet keresek muternál 4 diploma vs 1 érettségi. 4év leforgása alatt. Nem éri meg tanulni. Ennyi
2017. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Azt hittem mar embert olt a gyerek.
2017. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Ha kepes a sajat labara allni, reszemrol teljesen oke. Azt viszont ne varja el, hogy majd munkanelkulikent "munkakereses" cimszoval evekig eltartsam felnottkoraban. Nem kell 6 diploma, de legalabb egy szakma legyen a kezeben, mert egy sima erettsegivel semmit nem fog tudni kezdeni.
2017. máj. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Itt nincs mit megbocsájtani. Te viszont azon gondolkozz el, hogy mit szeretnél a jövöben. A diploma jó, ha kell ahhoz a munkához, amit majd csinálni szeretnél. Ha olyan munkára vágysz amihez nem kell, akkor fölösleges. Viszont ha nem tudod mi lesz veled a munka területén, akkor én ajánlom a diplomát, mert nagyobb a eséllyel találsz jó munkát.
2017. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!