Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rágalmazás miatt megromlott...

Rágalmazás miatt megromlott rokoni kapcsolat? Van értelme helyrehozni?

Figyelt kérdés

Tömören: meglettünk rágalmazva azzal az indokkal, hogy hónapokkal ezelőtt egy x dolog kölcsön lett adva nekünk, ami nem került vissza a rokonnak.

Azóta ez az x dolog megkerült (mint kiderült a mai napon), és ugye nekünk volt igazunk mert nem nálunk volt.


Viszont ez idő alatt teljesen elharapódzott a hangulat. Gyanúsítások, hülyének nézések, rágalmazások tömkelege, lealacsonyítások stb (mindezt persze harmadik félen keresztül).

Azóta se történt bocsánatkérés, hogy "bocs amiért azzal gyanúsítottalak, hogy megloptatok".

Nagyon közeli rokon, heti szinten tartottuk (velük, vagyis a családdal) a kapcsolatot.

Most viszont legszívesebben arcon köpném, amilyen bicskanyitogató stílusban rágalmazott. Egyébként ilyen még soha nem történ, soha semmilyen konfliktus nem volt köztünk.

Nem is értjük ezt az egészet hogy történhetett meg. Lehet valami évek óta gyűlő feszültség irányunkba okozta ezt, és most jött el az ideje hogy kiadja magából egy jó kis gyűlölködés keretében.


Mivel nagyon közeli rokonokról van szó, így több okból is elkerülhetetlen az időnkénti személyes találkozás.

Kérdésem az hogy adjuk be a derekunkat és "felejtsük" el a történteket?

Vagy mégis mit kéne tenni?

Én egyszerűen nem tudom ezt lenyelni, mivel soha még egy idegent sem vernék át, nem hogy egy közeli rokont..


2020. aug. 2. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Én innentől levegőnek nézném, amíg bocsánatot nem kér. (De bocsánatkérés után is megtartanám a két lépést, semmi nem lenne már olyan, mint előtte volt.)
2020. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Nekem innentől felejtős lenne az egész.

Ha keresne sem állnék le vele.

2020. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Vége. Számomra halott lenne ezután.
2020. aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Átlépném őket. Szó nélkül és végérvényesen.
2020. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, mint első
2020. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal, amikor muszáj találkozni, az orra alá dörgölném valami csípős megjegyzéssel. Mindig. Ha mások is vannak ott, ugyancsak felhoznám valamilyen szarkasztikus megjegyzés formájában.
2020. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs értelme helyrehozni. Maradnék a semleges viszonynál. Kb a köszönésen kívül nem szólnék hozzájuk még az esetleges bocsánatkérés után sem.
2020. aug. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!