Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szüleimet kiakarják tagadni...

Szüleimet kiakarják tagadni az örökségből, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy nem itt kellene érdeklődnöm, de nem vagyok jártas a témában, elsősorban véleményekre lennék kíváncsi.

Dédimamám (apukám nagymamája) idős és egy pár éve nagyon beteg is.

Régebben nagyon jó kapcsolatot ápoltunk vele, azonban van egy lánya, akt ez valamiért mindig is zavart, nem állítom, hogy köze van hozzá, de egy időben gyakran megvádolt minket dédim, hogy eltűnt ez, meg az a házából, arra célozgatva, hogy talán mi vihettük el. Néha felhívta anyát, hogy bocsánatot kérjen, néha nem lettek meg a tárgyak soha.. Emiatt féltünk elmenni hozzá, egy faluban lakunk, nem akartuk, hogy ránk kiabálja bárki is, hogy ilyet tennénk, illetve nyilván nagyon rosszul is estek a feltételezések. Megromlott a kapcsolatunk, sokáig nem találkoztunk, de amikor dédim nagyon lebetegedett, újra elkezdtünk járni hozzá.

Anya jelenleg is ápolja, az egyik héten ő van ott vele, a másik héten dédim lánya. Szerződést kötöttek, miszerint a ház anyai része csak szüleimet és a lányát illeti, ezt dédim szerette volna így.

Anyukámat nagyon szereti, azonban amikor a lányával van, egész héten anyát hívogatja, azt mondja neki, hogy alig várja, hogy leteljen az a hét, hogy a lánya gonosz, stb.

Nem tudom pontosan miért, de a lánya folyamatosan cetliket hagy a házban anyának, amelyekben elhordja őt mindennek, legutóbb 3 oldal A4-es lapot írt tele, hazugságokat ír és nagyon sértő az egész. Olyan is volt, hogy anyum munkahelyén elkezdett kiabálni anyával, a faluban rólunk beszél, valótlan dolgokat állít rólunk. Felkeresi a szomszédainkat is, kérdezősködik rólunk.

Eljött az a pont, amikor már nehéz figyelmen kívül hagyni.

Szerintetek mit tehetnénk? Nagyon sajnálom anyát.



2020. aug. 30. 07:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Papám már sajnos nem él. Rosszul fogalmaztam, azért adtam meg ezeket a címkéket, mert valamilyen szinten a történethez tartoztak, de a lényeg az, hogy a nőt bántja, hogy rajta kívül más is kap a pénzből, emiatt elmebeteg módjára viselkedik.

Ha valakinek ebből az jön le, hogy “unjuk a dédit”, nagyon sajnálom, de az örökségből azoknak is járni fog, aki felé sem nézett soha, azok viszont nem mi vagyunk.

2020. aug. 30. 09:23
 12/14 anonim ***** válasza:
83%
A zaklató családtagot fel kell jelenteni, a cetliket mellékelni.
2020. aug. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem olvastam az előzőeket, de a jó hírnév védelme titeket is megillet, így azt javaslom, tanúk előtt közöljétek a nővel, hogy visszautasítjátok a rágalmait és ha nem áll le a zaklatással és a rágalomhadjárattal, feljelentitek (tegyétek is meg).

Szerintem hibbant, így esetleg megemlíthetitek neki, hogy a mentális állapotára való tekintettel kérni fogjátok a gondnokság alá helyezését. Ezt bíróságon kell intézni, szépen gyártja az ügyhöz a bizonyítékokat az s.k. írt agymenésével.

Anyud telefonjára hívásrögzítő app mehet, és arról is lesz bizonyíték, hogy a dédi szerint is rosszindulatú áskálódás folyik - még erre is szükség lehet...

2020. aug. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
12%
Ne foglalkozzon vele többet
2020. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!