Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kicsinyes vagyok vagy tényleg...

Kicsinyes vagyok vagy tényleg túlzás?

Figyelt kérdés

Párom gyakran rávesz, hogy látogassuk meg hétvégente a húgát és párját. Én is szoktam őket vendégségbe hívni de sokszor az a kifogás, hogy mi egy nagyon pici faluban élünk és nem tudunk semmilyen programot sem csinálni. Már kértem páromat, hogy csináljunk inkább több programot kettesben, engem sokszor zavar már ez a közösködés anyagilag és érzelmileg is de szerinte ez a kellemest a hasznossal megoldás mindig jobb. A húgáéktól eljárhatunk strandra, múzeumokba, éttermekbe vagy bárokba és így a szállás ingyen van.

Valahányszor ott vagyunk náluk viszünk ajándékot (csoki, könyv, bor ilyesmik) veszek pár dolgot az esti vacsihoz, segítek főzni és segítünk a ház körüli munkákban és kertben is, szerintem ez alap és elég is lenne. Úgy érzem azonban, hogy párom mindig átesik a ló túloldalásra. Mindig meghívja őket a bárban vagy étteremben, sőt ha séta közben valamit meglát a húga (nadrágot, retikült) azt rögtön meg is veszi neki hálából amiért ott lehetünk náluk.

Az utóbbi részével nem értek egyet. Elegem van, hogy ilyen rokon látogatáskor mindig jól bele kell nyúlni a zsebbe. Ennyi erővel fizethenénk egy olcsóbb szállást is magunknak valahol és nem kellene mindig leköteleződnünk és hálálkodnunk. Amikor ezt elmondom neki, akkor azt mondja garasos vagyok és irigy a húgára. Ő csak nem akar szégyenben maradni előttük ezért kompenzálja őket. Szerintem ez túlzás. Amikor húgáék vesznek pl színházjegyet vagy bármit a közös programhoz akkor azonnal be is hajtják a mi részünket.



2020. szept. 5. 14:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Tulzas. Mennyire vagytok kozos kasszan? Fizesse a parod az extrakat, te csak mesz- ha mar muszaj.
2020. szept. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy neki ez jó, de elhiszem, hogy neked nyűg. Nem mennék ilyen sűrűn, folyamatos alkalmazkodás a részetekről és a hugica részéről is. Mi ebben a jó?
2020. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha félévente mentek még aszondom belefér, de gondolom annál jóval gyakrabban. Szerintem itt a pasiddal van a baj, aki telibeszarja, hogy neked amúgy az egészhez nincs kedved, soknak érzed mind időben mind pénzben. A leírásod alapján a te szempontjaidat és igényeidet teljesen figyelmen kívül hagyja, így először ezekről kéne vele elbeszélgetni, mert ez hosszútávon hacsak nem akarsz mindig mögötte kullogni elnyomva magadat, akkor semmi jóra nem vezet. Mondd meg kerek perec, hogy neked egyszerűen nincs kedved ennyit menni, vagy menjetek máshova néha kettesben is, vagy menjen egyedül a húgához. A reakciója jó próbája lesz az egész kapcsolatnak.
2020. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első hozzászólóval!
2020. szept. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Ha külön kasszan vagytok akkor így jártál közös kassza esetén szólj nyugodtan vagy akkor viszonozzák én sem értem miért kell ennyire a nyakukra jarni ,oké meglátogatni de rendszeresen ott megszállni nincs saját életük??
2020. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is túlzás. Bőven elég, amiket te írtál, apróbb ajándékok, kertben segíteni. Ez nekem már annak tűnik, mintha a húga direkt hívna meg titeket, mert akkor jól tejeltek.
2020. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
A viszonozzàkot az ajándékokra értettem ha a hugi kap Akor te is
2020. szept. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm segítő válaszaitokat. Megerősít, hogy nem feltétlenül az én fejemben van a gond bár bevallom, sokszor tényleg irigy vagyok erre a költekezésre. Közös kasszán vagyunk de mind a kettőnknek van általában egy pici zsebpénze amit az elején mindig egymásra költöttünk. Most ezek a zsembpénzek automatikusan folynak be ezekbe a hétvégékbe.
2020. szept. 5. 15:08
 9/17 A kérdező kommentje:
6-os néha nekem is ez az érzésem. Szerintem jó biznisz nekik is velünk lógni. Csak hát a tesók ragaszkodnak egymáshoz..
2020. szept. 5. 15:09
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz ügy, mert mindkettőtök álláspontja érthető.

Simán lehet, hogy a párod szeretné meglepni a húgát időről időre, vagy úgy gondolja, hogy ha már úgyis ki kellene adnia pénzt szállásra, akkor profitáljon belőle inkább a család. Neked meg nyilván unalmas mindig ugyanoda menni, hiszen érzelmileg annyira nem köt téged oda semmi.

Neked szokott ajándékokat venni? Nem lehet, hogy azért is bosszant ennyire a dolog, mert a húgát kényezteti helyetted? (Félre ne érts, tök jogos érzés lenne, ha közben téged elhanyagolna ilyen téren.)

Lehet, hogy ő nem is realizálja, mennyibe kerül nektek egy ilyen látogatás. Talán jó lenne, ha egyszer figyelnél és szembesítenéd a valódi számokkal. Ha együtt éltek, nyilván nem mindegy, hogy mennyit tudtok félre tenni. Beszéljétek meg, mennyi az az összeg, amit mindketten elfogadhatónak találtok!

2020. szept. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!