Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek is túlzás, vagy...

Szerintetek is túlzás, vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A véleményetekre lennék kíváncsi. A sógornőm és férje tőlünk néhány házra lakik. Több mint 10 éve házasok, anyagi okokra hívatkozva nincs gyerekük (nem akarják feladni a kényelmüket), pedig már a 40-hez közelítenek.

A problémám az lenne, hogy szerintem a sógornőm nem normális. Van egy másfél éves kisfiúnk. Nos, ő nem akar gyereket, de az enyémet teljesen ki akarja magának sajátítani. Ezt több okból gondolom:

-Az egyik: folyamatosan megjegyzéseket tesz. Pl. A férjével két gyerekre aláírták a szocpolt, két év múlva lejár a határidő. Ilyeneket mond: Irassuk át a gyermeket a nevükre, mert nekünk úgysincs ilyen problémánk. Vagy most pl. eldöntötte, hogy ő meg a férje majd elviszik orvoshoz a gyereket. Meg felháborodott nyáron, hogy voltunk állatkertbe és őt nem vittük magunkkal. Ha itt van nálunk (ami ugye mindennapos), akkor este könyörögni kell kilenc órakor, hogy legyen szíves legalább a szobából kimenni, mert lassan altatnám a gyereket. Az, hogy mondjam neki, hogy ne jöjjön állandóan, nem lehetséges, mert anyósomékkal lakom és ugye azt nem tilthatom meg, hogy megnézze az anyját.(Akire nagyívbe szarik egyébként. Csak veszekszik vele, hogy kevés, amit ad.) Már ilyeneket is felajánlott, hogy ha leszoktatom a ciciről, akkor majd vesz ki egy hét szabadságot és majd ellesz vele a kisfiú. Ha fogja a gyereket és sír, hogy hozzám akar jönni, szinte ki kell tépni a kezéből, mert nem akarja ideadni.

Azzal nincs problémám, hogy szereti-e a gyereket, mert szereti, az látszik, meg a gyerek is szereti, viszont szerintem a sógornőm túlzásokba esik. Megmagyaráz mindent, mert ő mindent jobban tud, ő jobban ért a gyerekneveléshez is az ő véleménye szerint (megmutatja a kicsinek, hogy kell letépni a falról a képet, meg a csillárt hogy kell huzogatni, ajtót csapkodni, virágot rugdosni, stb.)

Finoman megjegyzést se lehet tenni, mert akkor úgy kinyitja a bécsikapu száját, hogy az egész ház zeng. Meg megmagyarázza, hogy így meg úgy kell csinálni ezt meg azt, illetve ki akarom sajátítani a gyereket. Holott nem így gondolom. Lehet kicsit kuszán írtam le a dolgokat, de most is remeg a gyomrom, nem tudom mit kéne tennem...félek, ha visszamegyek dolgozni, rosszabb lesz minden. Lehet velem van mégis a probléma? Remélem azért nagyjából megértettetek. Köszönök minden választ előre is!



2013. febr. 13. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan pofátlan emberrel is ritkán találkozik az ember mint a sógornőd. Nem tudtok elköltözni? Akár a ti szüleitekhez is. Én biztos megőrülnék ebben a helyzetben
2013. febr. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekezni akar csak csak kényelmesebb 'bérelt' gyerek felet anyáskodni mint egy sajátal bajlodni. A helyedben nem hagynám hogy túl sokat legyen a gyerekkel.
2013. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom nem hagyni, mert mondom, nap mint nap itt van, alig lehet lerázni! Szinte könyörögni kell neki, ha épp altatási idő is van. Ha a férje éjszakára megy dolgozni, képes lenne még éjfélkor is itt lebzselni. Ha szól valamiért az ember, akkor úgy csűri-csavarja a szavakat, hogy a végén még az ilyennek van lelkiismeretfurdalása. Az én anyukámhoz nem tudnánk menni, mert szerintem ő még azt se venné észre, ha meghalnék.

A párom 3 műszakba dolgozik, a sógornőm akkor durvul be igazán, ha épp dolgozik, bár ma már fejtegettem neki a problémámat, már kezdi ő is észrevenni. Tegnap nem akarta odaadni a páromnak a gyereket, vagy tízszer biztos szólt, mire odaadta neki. Úgy gondolja, ő irányít minket, még lassan mi kérünk engedélyt, hogy a gyerekünkkel legyünk....Remélem a párom lép valamit, mert nekem nem nagyon sikerül. Ha összeszólalkozunk a sógornőmmel, akkor úgy viselkedik, mint valami pszichopata.

2013. febr. 13. 21:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

És mindig ugyanaz a kérdés:

Hol van ilyenkor a férjed?

2013. febr. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A férjem 3 műszakba dolgozik hétfőtől szombatig. Ha itthon van és épp nem alszik, akkor a gyerekkel van, de arra a pár órára visszább vesz magából a sógornőm. Most, hogy kicsit többet van itthon, így a napokba kezdi észrevenni, hogy valami nem stimmel. Ő az a fajta ember, aki sokáig tűr, de ha betelik a pohár, akkor robban. Azt viszont már előbb is írtam, hogy ha szól neki akárki is valamit, akkor addig magyaráz, míg rá nem hagyod, vagy míg lelkiismeretfurdalást nem kelt benned.
2013. febr. 13. 21:38
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint a férjem a türelmes, a "manipulátor" pedig a sógornőm.
2013. febr. 13. 21:39
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal vádol,hogy ki akarod sajátítani a saját gyermeked? Nos,mivel Te vagy az anyja,meg is tehetnéd. Ha babázni akar,szüljön magának.

Én úgy elhajtanám melegebb éghajlatra,mint a szél.

Kezdetnek nem adnám a kezébe a gyereket,de én még azt is megkockáztatnám,hogy a ti életteretekből kitiltanám.(Nyilván van nektek egy külön lakrészetek,szobátok)

2013. febr. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a meglátásom,hogy ha szült volna ő is,akkor mindenki jobban járt volna.Biztos,hogy a kényelem és a pénz miatt nincs neki? Nem lehet,hogy nem jött össze,csak nem szeretné elmondani?

Amúgy megértelek,én sem tudnám elviselni az ilyesmit.Pont az a helyzet,hogy ő akarja kisajátítani.

2013. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szerintem tuti, hogy nem akarnak, vagy legalábbis nem akartak. A kényelmüket nem akarta egyikük sem feladni. Itt gondolok a napi márkás kajákra (vaniliás karika, túró rudi, krémtúró), a férjének sör. A napi cigi mindkettőjüknek. A férje versenyszerűen galambászkodik, az is sok pénzbe van.

Meg felépítettek egy nagyon szép házat, jól be van rendezve, de pl. ha jön a testvére családostul nálunk(4-5fő), ugye nem férünk el 3 család 3 szobában és őket nem érdekli, nem szállásolnának el ott egy embert sem, inkább nyomorogjunk mi, mert még kifekszik a drága ágyat.

2013. febr. 14. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!