Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, vagy túlzásokba...

Normális, vagy túlzásokba esem? Hosszú lesz, a többi lent

Figyelt kérdés
Anyósommal megyünk valahová, az összes ismerőse, akiket én nem ismerek, fel akarják venni a kislányomat, puszilgatják össze-vissza. Tőle megkérdezik, hogy szabad-e,én meg, mint ha ott se lennék. Én vagyok az anyja, és tőlem egyik sem tudja megkérdezni, szabad-e, amint pedig közbeszólok, hogy hahó, bocsi de nem szeretném ha mindenki fogdosná, kapom a rosszalló pillanatást. Értem, hogy baba, mindenki szereti, aranyos, de engem a hideg ráz attól, hogy minden jött ment csak úgy összepuszilgassa a gyermekem. Illetve anyós, akihez amint odaérünk, minden kérdés nélkül szó szerint félre lök a babakocsitól, ha a kezembe van a baba szinte kirántja a kezemből, és ugyan ezt csinálja akkor is, ha az én édesanyám kezében van. Ha szóvá teszem, sértődés, ahogy akkor is, ha nem engedem cukros üdítővel tömni az 5 hónapos babát. Szerintem egy hárpia vagyok, hogy ezek idegesítenek, biztos lehetne nagyobb problémám is, úgy érzem hogy túlzottan magamnak akarom a gyermekem, és mindent én akarok eldönteni ami vele kapcsolatos, illetve akinek szerintem beleszólása van, az az apja (a férjem). Mindig szóvá teszem ezeket, amik zavarnak, de falrahányt borsó. A férjem is mindig szól az ilyenekért, ha látja, hogy engem zavar, akkor persze minden más, mert őt komolyan veszik, engem nem.Tőletek várok most hideget/meleget, hogy normális-e ilyen apróságokon felkapnom a vizet, és ilyen elvárásokkal előállni, vagy próbáljak meg visszavenni ebből a túlzott "az én kisbabám!" érzésből? Más is érzett már így?

2020. júl. 5. 02:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Normális SZERINTEM.

A tiéd/tiétek te/ti döntöd el, anyós mit kapkodja el a te/ti gyereketek?

Az meg szerintem normális, hogy nem hagyod mindenkinek szétpuszilgatni, azért legyen ebben korlát, az meg SZERINTEM a teteje, hogy a te anyukádtól is elszedi.

Neki kellene pár fordulatot visszavenni.

Az meg szerintem tök normális, hogy szóváteszed, hogy a te gyereked, ne "díszelegjen" vele anyósod.

2020. júl. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiveszi a kezedbol, akkor mond meg neki, hogy legkozelebb nem johet/mentek. Legyen a szavadnak súlya és akkor komolyan vesznek.
2020. júl. 5. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen abnormális, engem sokkal jobban felháborít, mint téged. Nem is értem, mért adod oda.

Kösd magadra kendővel és ne add oda!

2020. júl. 5. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Ha ekkora tirpák anyósom lenne eleve oda se vinném a gyerekemet! Mit képzel magáról egy ilyen ember? Mit képzel, hogy nem vesz komolyan? Egy igazi ostoba nő az anyósod. Nem veled van a baj. Egy 5 hónapos gyerek ne igyon üdítőt és ne fogdossa minden random ember, pláne nem a koronavírus idején. Az anyós meg állítsa le magát. A helyedben kifakadnék, megmondanám a magamét, azután komolyan venne egy életre, abban biztos lehetsz. Tudnék még neked mesélni, de egyelőre legyen elég ennyi.
2020. júl. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon határozottan meg kell húzni a határokat. Ha nem ért a szép szóból, akkor minimálisra kell korlátozni a találkozást. A te/ti gyereketek, a ti szabályaitok, neki kell alkalmazkodnia, ha szeretne részt venni az unokája életében.
2020. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Te és a férjed vagytok a szülei. Ha valami nem tetszik nyisd ki a szádat. Először furcsa lesz, ha nem ez a típus vagy, de ne hagyd magad. Ha hárpiának tartanak, akkor tartsanak.


Én utáltam, ha puszilgatják. Konkrétan satuba fogták szegény gyerek fejét, mert ő se szerette és el akart húzódni.

Akkor megmondtam, ha a gyerek puszit, ölelést vagy bármit akar, akkor odamegy. Addig ölelgessék és puszilgassák egymást.😂

2020. júl. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igazad, ahogy korábban már leírták, ne puszilgassa már össze mindenféle ember különösen most vírus idején. Cukros lötyökkel sem kellene tömni. A másik meg, hogy mi az, hogy kirángatja a kezedből, nem egy tárgyról van szó, hogy csak úgy felveszem, aztán "demozók" vele az ismerősöknek, hogy milyen aranyos, milyen édes.
2020. júl. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
99%
Csodás. Koronavírus még mindig van, és anyósod hagyja hogy idegenek körbenyalják a fejletlen immunrendszerű gyereket. Még szép hogy nem hagyod, jól teszed.
2020. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális a reakciód. Én se engedném, hogy minden idegen ember csókolgassa és fogdossa a gyerekem, vírustól függetlenül. Meg ez a kikapja a másik kezéből, nem is értem mit gondol. Légy határozott és nyugodtan szólj rá, ha olyat csinál, ami számodra nem normális. Azzal meg ne törődj, hogy mit gondol rólad.
2020. júl. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Férjeddel leülsz, és mondod neki, hogy amikor rászólsz anyósodra, ő szépen melléd áll, és helyesel.
2020. júl. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!