Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Családsegítő szerintetek...

Családsegítő szerintetek segíthet ebben?

Figyelt kérdés
Nemrégiben jöttem haza Angliából, mert elvesztettem a munkám, s ebből kifolyólag a lakhatásom. Édesapámnál lakom jelenleg, és a mostoha felesége nem bír engem. Előre írom, nincsen esélyem máshova mennem. Édesapám egy balesete miatt nem is igazán dolgozhatna, de dolgozik, mert kell 4 gyerek mellett. Én segítek a háztartásban és egyéb dolgokban addig, amíg nincsen itthon állásom. A nő egyszerűen egy hárpia, és nem bírja a latvanyomat sem, de nem mondja meg nekem, hanem az édesapámat szekalja vele. Nekem semmit nem mer mondani, de állítólag apámnak őrjöng, dühöng, hogy "megint mit akar a gyerek hogy itt van" (külön lakásban lakom a területen, de át kell menni néha enni, fürdeni, stb). Tehát, hogy lehetséges egy ilyen novel beszélni, aki annak ellenére segítek a ház körül, sőt, segítek még a pénzt is beszedni (tyúk tojásért jönnek néha ismerősök, én veszem át a pénzt, amíg ők nem érnek rá). A terület apám nevén van, de a nővel sajnos házas, és nem igazán lehetséges vele beszélni, mert ő agyilag beteg. Hozzáteszem hogy a múltban miatta voltak nézeteltéréseink - a nő miatt- és nem igazán látom a dolgot hosszú távúnak a jelen esetünkben. Esetleg gondoltam hogy családsegítő segítségét igénybe lehet-e venni, mert édesapám állapota romlott azóta amióta itt vagyok, mert a nő ennyire gyilkoja az idegeit. Konkrétan, mint valami rabszolga tartó úgy bánik az apámmal...

2020. okt. 10. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Anglia vissza. A "nincs munka Angliában" duma kamu. Én itt élek, az agencyk hangoskocsikkal járják a várost, aki pénteken itt van, a karantén után azonnal tud kezdeni és nem is rossz fizetésért. Fogatlan, tanulatlan, tarkaruhás román cigányok dolgoznak a raktárakban, gyárakban, annyira nincs munkás. Vagyis szerintem elhamarkodtad a hazajövetelt. Semmi nem köt haza, gyere vissza, várunk.
2020. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
tud, de a sztori nem elég erős.
2020. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
menj vissza angliába. nem lehetetlen lakást vagy szobát találni (talán szobát még könnyebb is és olcsóbb) munkát meg végképp nem nehéz találni manapság
2020. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Elso kommentelo tulzott de teljesen igaza van. Aki nem talal munkat angliaban annak se keze se laba.
2020. okt. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az angliás válaszokat!

Kettes: hogy hogy nem erős? Mire akarsz ezzel célozni?

2020. okt. 10. 21:10
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Családsegítő ebben nem kompetens. Keress munkát, és költözz el.
2020. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
A családsegítő kompetens, de ilyen ügybe nem szól bele. Mivel bizonyítod, hogy a mostohád megrontja apukád életét? Ez egy nehéz ügy, mert csak akkor avatkoznak be, ha egyértelmű a törvénytelenség.
2020. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Apád rossz házasságában nem igazán kompetens a családsegítő, azzal, hogy hárpia nem tud mit kezdeni. Veri, elveszi a pénzét? Mekkora a 4 gyerek? Hogy élnek?

A kiabál vele és állítólag emiatt romlik az egészségügyi állapota nem igazán alap semmire.

Gondolom nagykorú vagy, szóval Rád nézve a gyámügy is kiesik.


Egyébként ha ráérsz elmehetsz megkérdezni szerinte mit csinálj, ingyen pszichológus is van - akár a nőnek is..

2020. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Apad házasságához két embernek van koze: neki mega -féleségének. Neked, a szomszédnak, a csalárdságitól semmi koze hozza.


Épeszű ember nem ugrik ki örömében a bőréből, ha egy vadidegen beköltözik hozza. Igen, te vadidegen vagy a nőnek. Még lehet hogy apadnak is, hiszen x évig külön eltel, felnőtt vagy.


Indulj munkát keresni, munkásszallassal

2020. okt. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!