Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha van gyermektelen felnőtt a...

Ha van gyermektelen felnőtt a családban, akkor fel kéne hagyni azzal a szokással, hogy ünnepekkor csak a 25 alattiak kapnak pénzt/ajándékot, hanem a felnőttek is megajándékozzák egymást?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 14:41
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem teljesen korrekt, ha csak gyerekek kapnak ajándékot és a felnőttek nem, tök mindegy kinek hány gyereke van.
2020. nov. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
100%
Családja válogatja. Nálunk mindenki kap ajándékot minden ünnepre, a gyerekek, a fiatal felnőttek, az idősek is. Függetlenül attól, ki házas, ki özvegy, ki hajadon/nőtlen és kinek van/nincs gyereke. Beszéljétek meg otthon, ha szeretnél változtatni az eddigi szokáson.
2020. nov. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Valakit a családban zavart, hogy ő ki van hagyva, ezért mindenkinek vett 2-5000 forint értékben ajándékot.
2020. nov. 1. 14:58
 4/27 anonim ***** válasza:
96%
Mi mindenkit meg szoktunk ajándékozni ünnepkor. Fiatalt, idős, gyermekeset, gyermektelen egyaránt. A fiunk kapja tőlünk a nagyobb értékű ajándékot, másoknak kisebb összegben szoktunk vásárolni ajándékot.
2020. nov. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem ezt a logikát. Szerintem életkortól függetlenül mindenkinek jól esik, ha megajándékozzák.
2020. nov. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Én pl mindenkinek veszek ajándékot,még magamnak is. 🤣
2020. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Gyermektelen felnőttként mondom, hogy nálunk mindenki vesz ajándékot mindenkinek. Kapok én is, és adni is szoktam. De azt is megértem, hogy ahol a szűk családban van 10 gyerek, az anyagi lehetőségek viszont nem korlátlanok, ott esetleg nem akarnak a kicsiken kívül másnak is ajándékra költeni. Érdemes ezt tisztázni a családtagokkal.
2020. nov. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk 14-nel van a határ.
2020. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
73%

Nyilván azért alakult ki ez a szokás, mert egy felnőttnek nehezebb olcsón ajándékot venni,mint egy gyereknek, plusz a felnőtt elvileg már érti, hogy nem az ajándék a lényeg.

Megbeszélés kérdése az egész.

Amúgy nem értem hogy jön ide hogy van e gyereke vagy sem

2020. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
89%
eleve nem értem, mért csak a kiskorú rokonok fontosak. nálunk aki 24/25/26án a karácsonyfa körül van, az kap valamit. pedig nem vagyunk kifejezetten gazdagok, de nem értem mért nem lehetne kimutatni a felnőttek felé is a szeretetünket. (azért három nap, mert nagy a család, meg azért ilyen bizarrul megfogalmazva, mert mindig felszedünk néhány cserediákot/özvegy szomszédnénit/elvált apukát/egyéb árva teremtményeket, hogy ne legyenek egyedül)
2020. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!