Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szidják a gyermektelen...

Miért szidják a gyermektelen nőket?

Figyelt kérdés
Érdekelne mások véleménye a témában. Tényleg nagyon érdekel, hogy miért van az, hogy az emberek szeretnek más életébe bele szólni.
2016. júl. 20. 17:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Nem szidnak, de sokszor úgy érzem egy szinttel lejjebb tesznek. Talán azt gondolják nem bírtam eddig megtenni azt, amit ők már megtettek, és biztos butább vagyok, mert én nem tudom azt amit ők már tudnak. Azt szeretem a legjobban, hogy: "Majd megtudod, ha gyereked lesz". Azt hiszem ez sokat elárul.
2016. júl. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne izgulj, ez nem a gyerektelenek kiváltsága. A buta emberek szidnak mindenkit akit érnek, mert ettől az ő életük kevésbé tűnik nyomorultnak.
2016. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Amiért a gyerekeseket, nyugdíjasokat, kamaszokat, háztartásbelieket, buszsofőröket..... nem kell velük foglalkozni.
2016. júl. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem szidnak, de úgy érzem, hogy lenéznek, mintha ettől rosszabb ember lennék.

A legrosszabb, hogy én mindig is akartam gyereket, de nem lehetett, és koromból kifolyólag, már az esély is elég kicsit. Túl vagyok pár műtéten, stb.

Próbálom elfogadni a sorsom, úgy érzem meg is birkózom vele, csak amikor mások éreztetik velem, hogy ez szerintük gáz, vagy beszólnak, hogy miért nincs gyerekem, meg hogy így tuti nem lehet boldog, az nem igazán segít.

2016. júl. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
ez csak az irigysêg. Aki szül gyorsan rájön hogy ebben olyan sok öröme nem lesz cserébe szétcseszi a párkapcsolatot anyagilag lenulláz stb stb.
2016. júl. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
Irigységből.
2016. júl. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Laylah ***** válasza:
92%

1.: Szeretnek beleszólni mások életébe, abban vájkálni, "majd én azt tudom helyetted" alapon, ha nem engedelmeskedsz -> gyökér vagy.

2.: (Szerintük) merő jóindulatból. Mert nekik bejött a gyerek-dolog, igyekeznek másokat is rábeszélni, aztán ha nem megy, akkor -> hülye vagy.

3.: Mert rájöttek, hogy gyereket vállalni nem cukormázas álom, hanem kőkemény szívás, de azért dögöljön meg a szomszéd tehene is, amit te nem hagysz magadra dumálni -> önző vagy.

És ott van millió meg egy ok, amikkel ezeket lehet indokolni:

- a gyerek egy csoda

- ki fog gondoskodni rólad öreg korodban?

- ez a biológiai szereped / társadalmi kötelességed

- ki fogja fizetni a nyugdíjadat?

- nem ismerheted meg a szeretetet, amíg nincs gyereked

- összetartja a családot (vagy épp szétcseszi a párkapcsolatot, de erről ugye nem beszélünk)

- név- illetve génörökítés, stb.


Mert aki nem azon az úton jár, amin ők, nem úgy gondolkodik, mint ők vagy a társadalom elvárása, akkor azt meg lehet kövezni és agyba-főbe szidni.

2016. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Ez csak egy indok, hogy miért lehessen beleszólni a másik életébe. Van egy részük, aki tényleg nem érti, hogy lehet gyerek nélkül is boldog valaki, a másik csoportja a beleszólóknak pedig pontosan tudja, hogy az ő élete is boldogabb lenne, ha nem stresszelné szét az agyát és kötetlenül élhetne. De a társadalom annyira gyermekközpontú (egyébként helyesen), hogy utóbbit szigorúan tilos bevallani, mert akkor rossz anyák és apák leszünk, és a keresztvizet is leszedi rólunk mindenki.
2016. júl. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%
Úgy vettem észre, hogy aki elégedett az életével, az nem csesztet másokat. Akinek pocsék az élete (pl. sikertelen volt a munkájában, a tanulmányaiban, stb.), de legalább egy gyereke lett, az hajlamos cseszegetni a gyerekteleneket. De ez még semmi ahhoz képest, amit azok a nők kapnak tőlük, akiknek van gyerekük, de nem rendelnek mindent alá. (pl. egy ilyen ősanya előtt kijelentenéd, hogy nem ülnél otthon a gyerekkel három évig, nem szoptatod évekig és az ágyadban továbbra is a férjed alszik... na amit ezért kapnál, azt meg se közelíti az, amit mi gyerektelenek kapunk.) Szóval úgy látom, amíg nincs gyerekünk, addig legalább csak ebbe az egybe tudnak belekötni az ilyenek, de ha szülnénk, akkor millió mindenbe tudnának :D
2016. júl. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem értik, hogy miért nincs gyerek. El nem tudják képzelni, hogy van olyan akinek még társa sincs és a gyerek így még számításba se jöhet. De miért nincs társ? Nem tudják felfogni, hogy nem mindenkinek dobja ezt a sors csak úgy könnyedén. Hogy nem találom a mágnesem, aki vonz. Viszont a gondtalanságot, a szabadidőt, a pénzt azt irigylik. Azt viszont nem látják, hogy az ember mennyire kétségbe van belül esve, hogy esetleg tényleg egyedül marad és kifut az időből esetleg soha nem lesz gyereke. A kérdésedre az a válaszom, hogy nincs bennük empátia, de lehet hogy, jószándék vezérli őket, és nekünk is jót akarnak, hogy megértsük milyen jó gyerekkel, de ezt erőszakosan kommunikálják.
2016. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!