Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek ha a családban...

Mit tennétek ha a családban nem örülne valaki a születendő babának?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát várunk, mindenki örült neki, kivéve az unokanővéremet, aki elég furcsán, grimaszolva fogadta a hírt, mondván " túl fiatal vagyok és előttem az élet". 28 éves vagyok, dolgozom...

Azóta is a családon belül reklámozza ezt a véleményét, csak azt hiszi nem jut vissza hozzánk. Nagyon bánt. Érdemes leülni vele, hogy fejezze be?



2020. nov. 14. 00:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Ha rad ver 5-10+ evet es egyedulallo, akkor ertheto:D
2020. nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
7 évvel idősebb, van egy kisfia. De Ő elég rosszul éli meg az anyaságot, és csupa lemondással. Gondolom ezt vetíti ki... De ettől függetlenül rosszul érint és a családi béke miatt hallgatok inkább. Még...
2020. nov. 14. 00:25
 3/36 Savlekotő ***** válasza:
79%

Ő vissza tolná a sajátját simán csak a kudarcát kudarcait lemondásait veri el rajtad gondolom nem volt pisztollyal kényszerítve arra hogy szüljön,és remélem a gyerekét nem ebben a légkörben neveli hogy milyen szar hogy megszületett mert neki ez lemondás.. Maradj távol tőle mert megmérgezi a te baba váró időszakodat is..

70F

2020. nov. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
69%

Kerdezo valoszinuleg azt hiszi erdekel barkit is manocska. Ujdonsult anyukak mind azt kepzelik hogy o korulottuk forog a nagyvilag es barkit is izgat h terhes e eppen vagy epp pont nem terhes. Elarulom: senkit se erdekel csak anyukadat es a ferjed. Meg 1-2 kedvesebb rokonod. Rajtuk kivul a loteri kutyat se erdekli.


En erre figyelni fogok amikor mar tervezzuk a gyereket kesobb. En meg fiatalabb vagyok. De tudom h senkit se erdekel csak a szuk kort.


"Jaj mer neked biztos senkid nincs azert nem erdekelsz senkit." De..erdeklem. Ahogy te is erdekelsz nehany embert. De fogd fel h nem mindenkit. Agyfāsz komolyan. Tok sok kismama be van kattanva h tuti mindenkit erdekel a gyerekuk. Kozbe meg megy az elet tovabb es senkit se izgat. Uristen nekem az volt a reakciom mikor valaki bejelentette h gyerekuk lesz: jol van. Es ezzel le is zartam. Nem erdekel. Pedig rokon..

2020. nov. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
51%

Mennek majd a netre a szivet mutato pocak kepek. Szanalom komolyan. Mennyi ilyen van. :D meg a gyerekfotok stb. Istenem..


Biztosan nem fogom ezt tenni a gyerekemmel. En terhesen nem fogom magam szegyenne tenni azzal h azt hiszem mindenki csak ezzel van elfoglalva. Mindig a legszukebb kort erdekli. A szomszed a volt kollega az unoka hugi unoka occs stb oket neeem erdekli. Semmi kozuk a gyerekedhez. Idegenek. Nem is ertem.

2020. nov. 14. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Csak abban az esetben jelentene problémát, ha a "családban" azt jelenti, hogy vagy én, vagy a párom. Másoknak ugyanis semmi közük hozzá.
2020. nov. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Ebből a kérdésből hogy lehet arra következtetni, hogy sztároltatni fogom a pocakos képeket és később a babát?!

Eszünkben sincs, szó sincs erről!


Nem másoktól akarok visszaigazolást kapni, egyszerűen az zavar, hogy családon belül miért kell így reagálni, és szítani a tüzet, és pártatlan kívülállók szerint érdemes - e energiát tenni ebbe..

2020. nov. 14. 01:37
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
Az a baja, hogy a sajátját is megbánta és azt gondolja, hogy de h*lye vagy hogy gyereket vállalsz (kortól függetlenül)
2020. nov. 14. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
92%

Én nem ülnék le vele külön, mert azzal túl nagy feneket kerítenék a dolognak, nekem nincs olyan közeli viszonyom a távolabbi családtagjaimmal, hogy ez ne tűnjön furának, de amikor szóba kerül a baba egy legközelebbi családi találkozón, mondanám, hogy "tudom, hogy te erről az egész baba dologról rossz véleménnyel vagy, sajnálom, hogy neked ennyire negatív élmény az anyaság, de én jelenleg nagyon várom a dolgot, végtelenül lelkes vagyok és boldog, és be kell valljam, rosszul esik az állandó rosszallásod. Lehetne, hogy nem hangoztatod tovább, hogy mennyire hülyék és önsorsrontóak vagyunk? Elmondtad, mindenki felfogta már, hogy ezt gondolod, te dolgod, de mostmár hadd örüljek én, és az, aki még esetleg velem örül. Kedves és empatikus dolog lenne tőled, hogy ha osztozni nem is tudsz a lelkesedésünkben, legalább nem próbálnád meg letörni azt. Köszi."

Mondjuk én a javasoltnàl tizedennyire erős megjegyzéssel családi viszàlyt robbantottam ki sajna, mert nagyon bunkónak találtattam, amiért "beszóltam" a terhességet savanyú képpel fogadónak, de én extra sértődős családdal vagyok megáldva.

2020. nov. 14. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként egy gyerekkel tönkre fogod tenni az egész életedet.
2020. nov. 14. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!