Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek ha a családban...

Mit tennétek ha a családban nem örülne valaki a születendő babának?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát várunk, mindenki örült neki, kivéve az unokanővéremet, aki elég furcsán, grimaszolva fogadta a hírt, mondván " túl fiatal vagyok és előttem az élet". 28 éves vagyok, dolgozom...

Azóta is a családon belül reklámozza ezt a véleményét, csak azt hiszi nem jut vissza hozzánk. Nagyon bánt. Érdemes leülni vele, hogy fejezze be?



2020. nov. 14. 00:18
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Nem igazán értem a " kinek képzeled te magad, és gyerek vagy ha nem fogadod el a kritikát" jellegű hozzászólásokat.

Itt nem egy kollégáról,3.szomszédról van szó, hanem csaladtagról, akiben csalódtam. Nem hinném, hogy Ti is csak úgy elengednétek minden kellemetlen érzés nélkül azt, ha nem tud egy szerettetek ÖRÜLNI Veletek! És bocsánat, de ez sem helytálló, hogy tapsikolnia kéne mindenkinek, MERT NEM!

2020. nov. 14. 09:20
 22/36 anonim ***** válasza:
92%

Na, ha nem kéne tapsikolnia mindenkinek, akkor hol a probléma? Nem tapsikol.

Mit nem lehet ezen elfogadni? Ne akard már elhitetni velünk, hogy te minden családtagod, összes dolgát értékeled, örülsz neki. Biztos,hogy nem.

2020. nov. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
93%

Nekem egy kolléganőm volt hasonló, amikor valaki bejelentette, hogy férjhez megy, közölte vele, hogy jól van, majd úgyis elváltok. Ő maga túl volt egy ronda váláson, csalódott, és mindenkire kivetítette a sajt nyomorát.

A rokonod ugyanez, ő nem boldog a gyerekkel, nyilván te sem leszel az. Nem feltétlenül akar ő direkt rosszat ezzel, csak meggyőződése, hogy igaza van. Vagy leszarod, és koncentrálsz arra, aki örül neked, vagy beszólsz neki, hogy fejezze be, de akkor meg azzal fogja körbeturnézni a családot, hogy egy hisztérika vagy.

2020. nov. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
89%
Nézd, ha az anyád nem örülne veled, azt mondanám, jogos. De egy unokanővér? Ennyire ne legyél mimóza!
2020. nov. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
67%
Szóval nem várod el hogy mindenki tapsikoljon neked de ha valaki nem tapsikol akkor mehet a fenébe. Aha
2020. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek joga van eldönteni, hogy minek örül, és minek nem. Más kérdés, hogy illetlen dolog nyilvánosan húzogatni a száját ilyesmin, de ettől még joga van nem örülni. Nem kell ennek nagy jelentőséget tulajdonítani, mert bármit teszel, lesz, akinek tetszeni fog, és lesz, akinek nem. Örülj a gyerekednek, és keresd azoknak a társaságát, akik együtt örülnek veled.
2020. nov. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjeddel örültök a babának miért érdekel az unokanövér véleménye?28 évesen nem vagy fiatal,van munkád.Tehát senkinek semmi köze hozzá.
2020. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
86%
De most tényleg nem értem. Mi a csudáért kellene örülnie mindenkinek a te gyerekednek?
2020. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem örül vagy nem érdekli, ahhoz ilyen rokoni szinten joga van. Ha szájat huzogat, a hátad mögött kritizálja a döntésedet a többi rokon előtt, rosszmájúskodik, azt megértem, ha zavar. Tenni amúgy nem tehetsz semmit, max visszapletykálhatod a háta mögött, hogy a saját megkeseredettségét vetíti ki, és hogy ez mennyire szánalmas. Ha visszajut a fülébe, talán észbe kap. De ha csak szimplán lesz.rja a baba érkezését, azt el kell fogadnod.
2020. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 Savlekotő ***** válasza:
61%

De most tényleg nem értem. Mi a csudáért kellene örülnie mindenkinek a te gyerekednek?

Nem kell,de fujjogni se kell mert neki csak egy nem kívánt teher gyerek jutott a semmire. Mert itt itt van a kutya elásva az fix..

70F

2020. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!