Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit tennétek ha a családban...

Mit tennétek ha a családban nem örülne valaki a születendő babának?

Figyelt kérdés

A férjemmel babát várunk, mindenki örült neki, kivéve az unokanővéremet, aki elég furcsán, grimaszolva fogadta a hírt, mondván " túl fiatal vagyok és előttem az élet". 28 éves vagyok, dolgozom...

Azóta is a családon belül reklámozza ezt a véleményét, csak azt hiszi nem jut vissza hozzánk. Nagyon bánt. Érdemes leülni vele, hogy fejezze be?



2020. nov. 14. 00:18
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
46%
Nem az a baj hogy nem örül a gyereknek, az x.dik rokon, szíve joga. Hanem az hogy ezt hangoztatja mindenhol.egy ido utan hiaba probalod lesz.rni, idegesít mert nem eleg 1x elmondania hanem allandoan ezt szajkozzák mindenkinek. Valószínű mindnehonnan ezt hallja vissza es igy mar idegesítő. Tartsa meg magának a nemtetszeset.
2020. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
44%

Nekem a saját anyám mondta mikor bejelentettem, hogy terhes vagyok a 3.gyermekünkkel,hogy NEM. Ő HALLANI SE AKAR RÓLA,TUDNI SEM, NEM ÉRDEKLI. NEM VAGYOK NORMÁLIS..


Lassan szülők, talán 1 kezemen megtudom számolni hányszor érdeklődtek vagy hozták szóba..

Már nem érdekel. Semmi új nem volt ebben ( sajnos)

2020. nov. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

Ezt próbáltam megérterni, igen, azzal van baj, hogy ez hangoztatva van! Nem kell velünk együtt örülni, de fúrni sem kell senkit a háta mögött!

Volt itt egy hozzászóló aki nagyon leragadt ott, hogy azon kattogok, és sértődöm meg, mert " nem mindenki örül a terhességnek" - remélem már Ő - Ők is értik a kérdésem lényeget!


Mindenkinek joga van a saját gondolatát elmondani, akár negatív, akár pozitív, de nem egy családon belül mindenkinek,egyszemélyes " megmondót játszani" - és másoknak keserű szájízt okozni ezzel, főleg ha elég kicsi a család és nem széthúzni kéne.

2020. nov. 14. 23:48
 34/36 anonim ***** válasza:
8%

Na, a Momzilla. Tudja mindenkinek,hogy mit kéne, hogy kéne csinálnia...

Az ő családja is, ő meg ezt akarja elmondani nekik. Majd a családod eldönti,hogy meddig tolerálja.

Foglalkozzál már a saját dolgoddal.

2020. nov. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem nagyon ertelek, pedig varandos vagyok a veghajraban, 1 het mulva szulok, szinten 28 eves,diplomas,dolgozo no. Semmit nem tennek,nem foglalkoznek vele. Ha van velemenye es kimondta, mondja. Lehet o szrul elte meg, hogy anya lett es megbanta a gyereket vagy depis vagy ezer oka lehet ra... Engem az ilyesmi nem erdekel, amig nem a szuleimtol, anyosektol, testveremtol kapok ilyen beszolasokat, nem reagalnek. En a fonoknomtol kaptam meg eskuvo elott, hogy valszeg elvalunk ugyis, oruljek, mig szerelmesek vagyunk, ugyis altalaban szr a vege(o el is valt, majd az exe meghalt, aktualis parnerrel sem tunt boldognak, bogyokat is szed). Mikor terhes lettem a korona kipattanasakor marciusban kb azt irta burkoltan, h o elvetetne, mert korona es ez nem idealis idoszak szulni..Elmentem tappenzre, persze voltam bent parszor meloban, akkor meg meg a pocim is megsimizte,jopofizott..persze amit kell kommunikalunk, de elfelejteni nem fogom ezeket neki soha. Vannak ilyen emberek,sajnos..
2020. nov. 15. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, de szerintem nincs igazad.


Mindenkinek szíve joga reagálni egy hírre. Az, hogy ő nem örül, az ő dolga. Te publikussá tetted a dolgot, neki is joga van publikálni a véleményét. Nem hiszem, hogy bármi rossz lenne ebben.

Mégis miért állítanád le? Mert szerinte fiatalon szülsz és még nem kéne? Vagy mert ezt elmondja másoknak? Ha nem tetszik, hogy beszélnek róla, akkor nem kell elmondani.

2020. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!