Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Érti valaki anyám pápfordulatát?

Érti valaki anyám pápfordulatát?

Figyelt kérdés

Az anyai nagyanyám elég mérgező személyiség, szerintem még gonosz is.Szerencsére nem él velünk, de mivel imádja a húgomat, aki ötéves, gyakran átjön hozzánk.

Az elbeszélések alapján mindig is nagyon ellenezte a szüleim házasságát, anyám elmondása alapján ennek sok évvel ezelőtt kishíján válás lett a vége.

Mivel azonban a húgom is odáig van a nagyanyánkért (szegény kislány még túl kicsi ahhoz, hogy felismerje, milyen), a szüleim nem tiltják, hogy az öreglány átjöjjön, de tartózkodóak, ahogy én is.

Tegnap előttem elkezdte szidni anyámat, hogy szerinte könnyűvérű módjára hozzáment az első pasihoz, akinek kellett. Na ezt nem hallgattam, és azt mondtam neki, hogy milyen anya és nagymama ő, hogy az unokája előtt így beszél az unokája anyjáról... És hogy innentől a húgom előtt sem hallgatok, nem kockáztatom meg, hogy tönkretegye, kihasználva azt, hogy még csak ötéves. És kiparancsoltam a házból, verbális agresszió is kellett hozzá. A szüleim nem voltak itthon.


Anyám meg azt mondja, kérjek tőle bocsánatot, meg hogy tisztelethiány... Kiálltam mellette, mi ezzel a baj?


2020. nov. 25. 14:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

az OK, hogy rászóltál: nem szeretnéd a továbbiakban hallgatni anyád szidalmazását. és ennyi elég is lett volna

az NEM OK, hogy kidobtad.

szerintem

2020. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván ezt az utat már járta, amit most te csináltál. Gondolom nem vezetett eredményre, változás nem történt, örök vitát pedig nem akar a saját anyjával, ezért próbálja higgadtabban kezelni a dolgokat. Annál is inkább, mert a húgod szereti. És talán vannak más okok is, amiket nem tudsz.
2020. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
27%
az a baj, kérdező, hogy most anyáddal szúrtál ki. hallgathatja, hogy mennyire szemtelenek a kölykei, hogy nem tudta őket megnevelni, és ő megmondta, hogy nem ehhez a pasihoz kellett volna férjhez menni..
2020. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezd meg anyudat: szerinte helyes hogy az öreglány kurvázta őt az öt éves előtt gyakorlatilag? Ha szerinte helyes, akkor nincs mit tenni... Te jól csináltad a dolgot. Hogy anyud birka-e, már más kérdés.
2020. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy 5 éves kisgyerek lelkének nem tesz jót, ha az édesanyját (aki normálisan ellátja, és akit nyilván szeret) támadják, főleg ha ezt egy családtag teszi, akit a pici szintén szeret - ebből adódóan igazad van. Egyébként karakán csaj vagy, én 18 évesen nem mertem volna kitenni a házból a nagyanyámat egy ilyen akció után. OK, nem a te házad, ebben van igazsága a többi hozzászólónak, de az ilyen ember nem ért másból, csak ha erőt mutatnak neki. Ha az én lányom lennél, büszke lennék rád. Anyukád valószínűleg konfliktuskerülő személyiség, és fél a várható összeütközésektől, ezért akadt ki. Neked nincs okod bocsánatot kérni. A tiszteletet ki kell érdemelni, ezt a nagyanyád nem tette meg.
2020. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt, a nagyanyám úgy beszélt Anyámmal, mint egy 5 évessel... büntibe küldte.


Nem viccelek, elküldte az akkor 40+ éves Anyámat, aki meg amilyen szófogadó, még el is indult.


Én meg lecsesztem a nagyanyám, hogy már bocs, az sem érdekel, hogy ez a te házad, de nem beszélsz így az Anyámmal.

...



Az lett a vège, hogy mind a kettő nekem esett, hogy milyen tiszteletlen vagyok 😑


___


Kérdező, nem tudsz mit csinálni. Helyes jártál el, de mivel Anyádat egy mérgező ember nevelte, ezért nem látja át. Jól csináltad, én büszke vagyok rád.


18/L

2020. nov. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi a válaszokat! 😁
2020. nov. 26. 15:30
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!