Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan így fogják kijátszani a...

Sokan így fogják kijátszani a koronavírus miatti ünnepi korlátozást?

Figyelt kérdés

Függetlenúl attól ki mit gondol a SARSCOV19 virus veszélyességéről (lehetne komoly calici virus vagy rota vagy feketehimlő vagy erős influenza stb.) DE szerintetek normális azhogy nagyanyám, aki szerint nem létezik vírus ezt csinalja?

Megegyezett a család abban, hogy nem tartunk ünnepi karacsonyi vacsorat es nem töltünk órákat együtt egy kis légtérben sok gyerekkel. Helyette kivételesen mindenki otthon ül a fenekén. Videón beszélünk. (Hozzateszem nyaron tobb nagycsaladi talalkozot unneplést tartottunk, többet, mint más években.)

A csaladban vannak videkiek, kronikus betegek, mutottek, boven veszelyeztetettek. (Januarban egy szipogos csaladtag eljott egy ilyen osszejovetelre es ket csalad kifekudt utana 39 fokos lazzal, de az csak egy kis natha volt.)


Erre nagymamam elkezdett hatulrol szervezkedni es o kitalalta, hogy o es a nagyapam akkor is elmennek a lanyukhoz es egyutt unnepelnek (meg hat akkor az nincs is 10 fő), de a hugat, aki veszelyeztetett is hivja tartson veluk. Kerdem, hogy miert??? Aztan el akar utazni videkre a masik csaladhoz, es magukhoz meg meghivni a harmadikat. Ez most komoly? Kisebb busojaras lesz itt is ott is orakat eltoltenek majd es egyutt esznek isznak. Ennek mi ertelme van? Ennyi erovel uljunk ossze 30-an aztan fertozzuk le egymast.


Ti is ezt fogjatok xsinalni?



2020. dec. 10. 16:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Őrült rafinált módon játszották ki a rendszert, le vagyok nyűgözve. Amúgy a kutya nem számolgatja házon belül hányan jönnek össze.
2020. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
45%

A kutya nem számolgatja.

De te számold, ha nem akarod nagyanyádat közvetve a temetőbe küldeni.

A szenilis, makacs, korlátolt nagymamákat meg nem szabad fogadni.

Meg kell győzni, hogy maradjanak kettesben a papával.

2020. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
53%
A lányuk mondja meg, hogy maradjanak a pici fenekükön.
2020. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Nézd, mindenkinek joga eldönteni, hogy tartja ezt a karácsonyt. Ha nekik meg a rokonoknál jó így, nem tudtok mit csinálni.
2020. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
19%

"nem tudtok mit csinálni"

Ez annyira rossz szöveg, és annyi mindent megpróbálnak elintézni ennyivel olyan sokan!

Igenis tudnak mit csinálni: legalább megpróbálhatnak hatással lenni rájuk!

2020. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
32%
Arany ünnep ez a temetkezési vállalkozóknak..
2020. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
40%
Nézd, ha neked nem tetszik, akkor vonuljatok el egy sátorba az erdőbe a veszélyeztetett húggal. Nagyanyádat meg hamarabb kinyírod te magad a viselkedéseddel, mint a covid..
2020. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
80%

5-ös, hiába mondod, hogy rossz szöveg, ha ez az igazság.


Persze, megpróbálhatják győzködni őket, dehát azzal már próbálkoztak, akkor most mit tehetnek? Semmit.

2020. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
81%
Nem lesznek tízen? Addig engedélyezett az összejövetel. A veszélyeztetett gyámság alatt van? Nem? Ebben az esetben el tudja dönteni megy-e. Neked meg békés ünnepeket előre is, és további jó acsarkodást a családod időseire...
2020. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Huh. Nekem csak azzal van bajom, hogy megbeszelunk valamit, közösen döntünk. Mindenki egyetért. Ezek után egymás hata mögött mégis elkezd szervezkedni a nagyanyám. Miért nem jelenti be, hogy ő mégse úgy gondolja, hogy mindenki otthon ül a fenekén. Mert nincs azzal semmi baj, ha azt mondja meggondolta magát, de nem ezt mondja. És közben masokat is elkezd belerángatni.


A húgát sajnálom, mert egy rendes "pót nagymama" az öreglány, de simán meggyőzhető bármiről.


Miért kellene az erdőben sátraznom? Okoska. Akiket ismerek és covidosak lettek (volt, aki kórhazba került, volt aki csak egy hónapja beteg, volt aki 2 nap lazzal megúszta és sorolhatnam), mind úgy fertőzödtek meg, hogy tartottak egy kicsi lakasban egy több órás családi összejövetelt és a másik család egy tagja volt "csak picit náthás, nem beteg".

Tudom nekem is nehéz lemondanom a nagy közös bejglizabálásról, meg hogy dumálhassunk egy jót, de én ha valamiben megegyezünk, nem kezdek a másik háta mögött aknamunkába és szervezek le egy nagy helyett 5 kicsi bulit, de úgy hogy mások ne tudjanak róla.

Én tényleg nem értem. Örülök, ha masok csaladja nem ilyen.

Másrészt ha van szabály betartom.

2020. dec. 10. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!