Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan így fogják kijátszani a...

Sokan így fogják kijátszani a koronavírus miatti ünnepi korlátozást?

Figyelt kérdés

Függetlenúl attól ki mit gondol a SARSCOV19 virus veszélyességéről (lehetne komoly calici virus vagy rota vagy feketehimlő vagy erős influenza stb.) DE szerintetek normális azhogy nagyanyám, aki szerint nem létezik vírus ezt csinalja?

Megegyezett a család abban, hogy nem tartunk ünnepi karacsonyi vacsorat es nem töltünk órákat együtt egy kis légtérben sok gyerekkel. Helyette kivételesen mindenki otthon ül a fenekén. Videón beszélünk. (Hozzateszem nyaron tobb nagycsaladi talalkozot unneplést tartottunk, többet, mint más években.)

A csaladban vannak videkiek, kronikus betegek, mutottek, boven veszelyeztetettek. (Januarban egy szipogos csaladtag eljott egy ilyen osszejovetelre es ket csalad kifekudt utana 39 fokos lazzal, de az csak egy kis natha volt.)


Erre nagymamam elkezdett hatulrol szervezkedni es o kitalalta, hogy o es a nagyapam akkor is elmennek a lanyukhoz es egyutt unnepelnek (meg hat akkor az nincs is 10 fő), de a hugat, aki veszelyeztetett is hivja tartson veluk. Kerdem, hogy miert??? Aztan el akar utazni videkre a masik csaladhoz, es magukhoz meg meghivni a harmadikat. Ez most komoly? Kisebb busojaras lesz itt is ott is orakat eltoltenek majd es egyutt esznek isznak. Ennek mi ertelme van? Ennyi erovel uljunk ossze 30-an aztan fertozzuk le egymast.


Ti is ezt fogjatok xsinalni?



2020. dec. 10. 16:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudhatod az összejövetelen fertőződtek-e meg.
2020. dec. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Nem szervezkedem senki háta mögött. Nálunk össze jön a család ahogy mindig. És nem, nem leszünk maszkban sem. Úgy fogunk ünnepelni ahogy eddig is.
2020. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, neked van igazad, de mivel a nagyszüleid felnőttek, félek, hogy semmit sem tehetsz azon kívül, hogy magadat óvod, azaz kimaradsz. Esetleg próbálhatod meggyőzni a pótnagymamádat, ha meggyőzhető. Nálunk nem lesz jövés-menés, nagyon óvatosak vagyunk.
2020. dec. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
36%

"megpróbálhatják győzködni őket, dehát azzal már próbálkoztak, akkor most mit tehetnek? Semmit."

Addig van még két hét. Lehet, hogy csak nem jókor próbálkoztak. Vagy nem jó hangnemben. Vagy nem voltak épp eléggé olyan állapotban a rokonok, hogy hatni lehessen rájuk. Sok minden történhet még két hét alatt, ami miatt befogadóbbá válhatnak, és talán csak pont annyi kell majd még, hogy a kérdező újra elővegye a témát. Én biztos nem dőlnék hátra, hogy kész, én megpróbáltam, mosom kezeimet, ha arról lenne szó, hogy valakinek megóvjam az egészségét.

2020. dec. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
78%

Lehet úgy van vele, hogy amúgy sincsenek évei hátra,így mit veszíthet? Inkább töltene a szerettei körében.

De egyébként egyszerű: aki úgy ítéli meg, hogy neki nagy kockázat, az ne menjen, akik meg nem tartják annak vagy vállalják azok meg összejönnek.

2020. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
56%
Egyébként januárban meg lesz ennek a simlizésnek a böjtje és lesz ám sírás-rívás bőven. Sajnos az én rokonaim is szarnak bele, úgy vagyok vele, hogy felnőtt emberek, ő dolguk, de köszönöm, engem hagyjanak ki...
2020. dec. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom nálunk hogy lesz, én meglennék kivételesen utazgatás nélkül. Mi most estünk át rajta, úgyhogy nem valószínű hogy megfertőzünk bárnkit, vagy mi magunk újra elkapnánk.
2020. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
45%
Mit játszanak ki? Tíz főig engedélyezett az összejövetel.
2020. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
35%

"Tíz főig engedélyezett az összejövetel."

De ezt a vírus is tudja és tiszteletben is tartja?...

2020. dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
19%
18-as: csak sok ember szarik rá nagy ívből és csinál eddig mindent ugyanúgy, ha 24.-én, és/vagy, 25.-én és/vagy 26.-án 20-30 ember összegyűl, mert "úgysem figyeli senki, hol hányan vannak". Lásd, a norvégoknál nem kell se rendőrnek, se katonának grasszálni, hogy ne legyen tömegnyomor, mert skandináv mércével is távolságtartóak.
2020. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!