Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Sokan így fogják kijátszani a...

Sokan így fogják kijátszani a koronavírus miatti ünnepi korlátozást?

Figyelt kérdés

Függetlenúl attól ki mit gondol a SARSCOV19 virus veszélyességéről (lehetne komoly calici virus vagy rota vagy feketehimlő vagy erős influenza stb.) DE szerintetek normális azhogy nagyanyám, aki szerint nem létezik vírus ezt csinalja?

Megegyezett a család abban, hogy nem tartunk ünnepi karacsonyi vacsorat es nem töltünk órákat együtt egy kis légtérben sok gyerekkel. Helyette kivételesen mindenki otthon ül a fenekén. Videón beszélünk. (Hozzateszem nyaron tobb nagycsaladi talalkozot unneplést tartottunk, többet, mint más években.)

A csaladban vannak videkiek, kronikus betegek, mutottek, boven veszelyeztetettek. (Januarban egy szipogos csaladtag eljott egy ilyen osszejovetelre es ket csalad kifekudt utana 39 fokos lazzal, de az csak egy kis natha volt.)


Erre nagymamam elkezdett hatulrol szervezkedni es o kitalalta, hogy o es a nagyapam akkor is elmennek a lanyukhoz es egyutt unnepelnek (meg hat akkor az nincs is 10 fő), de a hugat, aki veszelyeztetett is hivja tartson veluk. Kerdem, hogy miert??? Aztan el akar utazni videkre a masik csaladhoz, es magukhoz meg meghivni a harmadikat. Ez most komoly? Kisebb busojaras lesz itt is ott is orakat eltoltenek majd es egyutt esznek isznak. Ennek mi ertelme van? Ennyi erovel uljunk ossze 30-an aztan fertozzuk le egymast.


Ti is ezt fogjatok xsinalni?



2020. dec. 10. 16:58
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Igen 10 foig lehet. De 10 fo itt aztan abbol 5 elmegy masik unnepi osszejovetelre ujabb q0 foig aztan abbol 5 megint ujabb 10 fore. Ennyi erovel egy helyen osszegyulhetne 30 fő ugyanugy. Igen részbe erre is értettem a kijatszast.

Ennek a cukimuki vírusnak 2-14 nap a lappangasi ideje. Ezert ha 24-en itt, 25-en ott, 26-an amott tunik fel egyetlen fertőzött rokon, aki csak teszem azt 27-ére lazasodik be, akkor régen rosszul jarhatott x10 ember az előtte lévő karacsonyi piknikeken, ahol feltetelezem kevesen fognak stadionmeretű lakásokban töltötkáposztazni es maszk se lesz rajtuk es nem másfél meterrol koccintanak és foglalnak helyet a fa körül:-).

Azóta bejelentette nagyanyám húga, hogy ő nem megy sehova. Persze még újabb 2 naponta meggondolhatja magát. Sóhaj.

2020. dec. 12. 00:42
 22/34 anonim ***** válasza:
46%
Jesszus, ennyire ne legyél már beszarva. Mondom úgy hogy átestem ezen a nyomorult víruson...
2020. dec. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
51%
Mikor ha nem most? 10 emberből 2 jó eséllyel fertőzött.
2020. dec. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
56%
Nem játszom ki semmit. Egyszerűen normálisan fogom tölteni az ünnepeket. Aki meg ennyire fél mint te is. Az éljen 0-24ben műanyag burokban. Eddig is volt influenza és haltak meg benne emberek...
2020. dec. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
57%

22, úgy tűnik van igazság abban, hogy az agyban is okoz maradandó szövődményeket.

Örülök ám, hogy te túlélted. Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés.

24, eddig is volt, haltak is meg benne, csak nem annyian naponta, mint összesen minden másba.

2020. dec. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
27%
#25, erre csak azt mondom hogy nem feltétlen kell elhinni mindent amit a tvben mondanak. A számok nagyrészt csak media hiszti.
2020. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
59%
"22, úgy tűnik van igazság abban, hogy az agyban is okoz maradandó szövődményeket." Hát ha a gondolkodást szövődménynek nevezed, akkor ja, van szövődmény. Mindig minden óvintézkedést betartatom, előre szedtem immunerősítő vitaminokat rendszeresen, és nem az töltötte ki az életemet hogy belepofázzak más felnőtt emberek döntéseibe, őket hülyének nézve. Ja, tényleg hülye vagyok.... Hisz begubózva kéne rettegnem mint minden "okos" állampolgárnak.
2020. dec. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

24 nem nem rettegek es nem elek burokban. Fogadhatunk, ha csak nem vagy eü dolgozó, hogy többet jarok korhazba, rendelobe a jarvany kellős kozepen is, mert muszaj es igy nagyobb esellyel teszem ki magam fertozesnek, sot boltba is elmegyek es autó nelkul még bkv-ra is szallok es sajnos hosszu idot s napi szinten utazok is rajta. Jo esellyel azonban egyik helyen se utaznak/vannak maszk nelkul fertozottek, a boltban sem korabbi eletemben se jarvany idejen nem kolbaszolok fel ala orakat csak max 15 perc sorbanallassal egyutt. Oke az utazas idotartama necces, de nem a szofogadatlan rokonaimmal utazok es akar virustagado valaki akar nem most mar felhuzzak magukra az utasok a maszkot, aki nem attol tavolabb megyek vagy felszallok az 5 perccel kesobbire (a budos es retkes emberek eseteben is ezt teszem evek ota😂).

De en a csaladi orakig tarto kozos maszk nelkuli eves ivasos es max nappali konyha legteru unneplesrol tettem ki a kerdest es a nagyanyam hugarol, akinek se a veseje se a tudeje se a vernyomasa se a 4 kereke (mint hittem volna) nincs ki.

Annak orulok, ha valaki csak ugy egyszeruen megussza. En tagabb csaladon belul ismerek olyat, aki eszre se vette es olyat is aki lelegezteton volt. En egyelore nem szeretnek kockaztatni es csaladilag megegyeztunk, csak hat aztan ugye...

2020. dec. 12. 21:55
 29/34 anonim válasza:
72%
Kérdező, ha nem rettegsz, akkor miért is baj, hogy mások találkoznak és szerinted miért nincs ki annak a 4 kereke aki nem hisz el mindent? :) Ja, hogy mégis rettegsz...
2020. dec. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: bizonyos igen-nem kérdésekben nem működik ez a "közösen döntünk" maszlag. mert hiába a közös döntés, a kisebbségben maradott(ak)nak jelentős érdeksérelemmel jár.


Én a következőképpen gondolkodom. Tiszteletben tartom, hogy felnőtt rokonaim épeszű, belátással bíró felnőtt emberek. Tájékozódom az álláspontjukról. Ha az övéké kb. azonos szintű vagy megengedőbb ebben a kérdésben, akkor egy jól szellőző kertben udvarban (az én megengedésem eddig tart) találkozni fogok velük. Mert olyan rövid az élet, és ki tudja, nem tüsszenti-e őket holnapután egy génmódosult galamb.


Ha bármelyik rokon/ismerős/akárki elzárkózik a mégoly óvatos találkozás elől, akkor én azt mély alázattal tiszteletben tartom. Onnantól kezdve az ő döntése. De engem a saját és mások vonatkozásában ne akarjon az általam megfelelő mértékűnél jobban korlátozni. Ugye, érted, mire gondolok?

2020. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!