Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Elmenni az ilyen családi...

Elmenni az ilyen családi összejövetelekre vagy sem? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
Mi nem vagyunk hívei a nagyobb felhajtásnak, ünneplésnek stb., de pár családtag pedig kifejezetten ezt szereti. Emiatt a legtöbb ünnep (a szülinapok, névnapok vagy például a karácsony is, de az ünnepeken kívüli családi összejövetelek is ilyenek) azzal jár, hogy összegyűlik a család és együtt kell ünnepelni. Ezzel nekem nem is lenne semmi bajom, de én nem tudok mit kezdeni magammal ezeken az alkalmakon és halálra unom magam. Én a szüleimen, a testvéremen és a nagymamámon kívül senkivel sem tudok beszélgetni a családból, mert jóformán nem is ismerem őket. Nagy köztünk a korkülönbség (a korban hozzám legközelebb álló családtagom is 15 évvel idősebb nálam) és úgy alapvetően az életünk is teljesen különböző (dolgoznak, gyerekeik vannak, teljesen más körökben mozognak) és nagyon ritkán is találkozunk, szinte egyáltalán nem is beszélünk egymással. Alapból nem is tartjuk velük a kapcsolatot sem, szóval csak ilyen alkalmakkor találkozunk. Ezek pedig így a legtöbbször úgy telnek, hogy mindenki beszélget, eszik, iszik és amióta gyerekek is vannak ugye még ők a fő attrakció. Én pedig órákon (vagy rosszabb esetben napokon) keresztül csak némán bámulok magam elé egy széken ülve. Ha valamivel lefoglalom magam (pl. előveszem a telefonom, viszek egy könyvet, keresek valamit a tv-ben vagy csak félreülök), akkor megkapom, hogy ezt nem illik társaságban. Vagy azért is beszólnak, ha látszik rajtam, hogy nem érzem jól magam és rontom a hangulatot. Úgyhogy én így már abszolút nem is szeretnék elmenni, mert semmi értelmét nem látom. Senkinek sem jó szerintem. Viszont erre nyilván az a válasz, hogy illik elmenni, nem maradhatok otthon, engem is várnak , mindenki más is megy és nem maradhatok ki én sem, mégis hogyan képzelem. Volt, hogy nem tudtam elmenni és pont nem hiányoztam senkinek sem, sőt szerintem még jobban is érezték magukat.
2020. dec. 25. 22:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Mivel a szüleim kiskoromban elváltak, az apai rokonságomtól távol nőttem fel. Jó sok év után az a család bevezette, hogy évente összejönnek a szülővárosban, az összes rokon, a házastársak, gyerekek. Engem is hívtak, elmentem, és én sem ismertem senkit. Akkor azt csináltam, hogy ahol többen csoportosultak (egy lakodalomnyi tömeg volt) odaültem, és hallgattam, mit beszélnek. Figyeltem rájuk. Általában az időseket hallgattam, ők a családtörténetről meséltek. Fotózás is volt, utána szétküldték a képeket. És évről évre egyre többet tudtam róluk, már majdnem mindenkiről tudom, kicsoda. Csak érdeklődni kell.
2020. dec. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Gondolom fiatal vagy még, de hidd csak el, valahogy így kell a családi kapcsolatot építeni, ápolni. Persze, hogy rád szólnak, ha neki ülsz társaságban olvasni, telefonozni, alap kultúra. Próbálj meg beszélgetni a többiekkel, mutass érdeklődést irántuk, gondolom ők se úgy kezelnek téged, mintha ott se lennél, biztos előjönnek olyan témák amibe te is bele tudsz szólni, amúgy is előnyös, ha nálad tapasztaltabb, okosabb, érettebb emberekkel beszélgetsz.
2020. dec. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon nem akarsz menni, most simán kihúzhatod magad.
2020. dec. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Mindig rendszeresek voltak ezek a családi összejövetelek és értelemszerűen nekem is már a kezdetektől fogva, pici korom óta részt kellett vennem rajtuk, ebbe nőttem bele. A rokonaimról van szó, tehát a "jóformán nem is ismerem őket" nem azt jelenti, hogy nem tudom ki ül velem szemben (max. egy-két rokon házastársára igaz az, hogy új arcok). Akkor inkább úgy fogalmaznám, hogy nincsen hozzájuk semmi közöm, nem tudunk mit kezdeni egymással, nincsen semmi közös pont és nem a szó szoros értelmébe véve "ismeretlenek".

Viszont pontosan arról van szó, hogy ők is úgy tesznek mintha én nem lennék ott. Gyerekkoromban (és akkor még értelemszerűen jobban untam, nyűglődtem) is mindig csak ott kellett ülni csendben, mozdulatlanul és hagyni, hogy a felnőttek beszélgessenek, szórakozzanak. Tulajdonképpen most is nagyjából ennyire vagyok belevonva ebbe. Senki nem jön oda hozzám és én is hiába megyek. Ilyenkor a közelebbi családtagjaim sem velem foglalkoznak, tehát velük sem tudom elütni az időt. Sokszor abszolút nem is tudnék hozzászólni a témákhoz, mert olyan dolgok merülnek fel, amikről én nem tudok semmit (például sokszor előkerülnek múltbéli emlékek, sztorik élmények stb. és akkor megvitatják ki mire emlékszik, ki kivel találkozott és egyebek, de én akkor még nem is éltem vagy voltam max. 5 éves). Az pedig senkit sem érdekel, hogy velem mi történik, mi érdekel stb., tehát saját témát sem tudok felhozni. Nem állítom azt sem, hogy soha nem hallottam még tőlük semmi érdekeset, tanulságosat vagy szórakoztatót, mert hallottam. Viszont nekem még így sem nagy öröm órákon át ott zsibbadni úgy, hogy nem tudok mit csinálni, nem tudok beszélgetni senkivel sem és úgy ülök ott mint egy magyarul nem beszélő utcai kéregető, akit csak beengedtek az eső elől. Emiatt már kínomban muszáj kitalálnom magamnak valamit (pl. telefonozni, olvasni), mert megpusztulok.

2020. dec. 25. 23:52
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
14-16 éves kor között (nem írtad, te hány éves vagy) teljesen átlagos, hogy nem találod egy ilyen családi eseményen a helyedet. A kettesnek igaza van, egyszerűen ülj közéjük, és próbálj meg odafigyelni.
2020. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%
Mi pl. alapbol nem is tartjuk a kapcsolatot random harmad negyedrangu unokatesokkal, azok csaladjaival, fuckboyjaival. Szerintem tipikusan a proliknak fontos az, hogy mindent kozosen nagy csaladban tudjanak unnepelni. Ezzel csak azt palastoljak, hogy amugy nyomor az eletuk, es egyedul a csalad az ami eletet ad az eletuknek. Hal isten, mi max 4en unneplunk mindent, karacsonykor sem megyunk sehova. Plane nem pandemia idejen.
2020. dec. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
*ertelmet ad
2020. dec. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
7-es, a családomban mindenki diplomás, nekem csak egy diplomám van, a többieknek kettő-három. Az idősek munka mellett tanultak a fiatalok már nappalin. Én tanultam köztük a legkevesebbet. Fogalomzavarban szenvedsz, ha a családtagjaid elutasítását afféle arisztokratizmusnak tartod. Amúgy ez nem az én bajom.
2020. dec. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

6-os: nem tudom, hogy mi ez a prolizás mostabàban ezen az oldalon. Tudod alapból mindenkinek mást jelent a család fogalma, és egy karácsony nálunk is pl csak szűk csakádról szól, de sokszor vagyunk 10-15-en, mert tartjuk a kapcsolatot a szüleink testvéreivel is és gyerekeikkel is.

Na de a kérdezőnek válaszolva, az előttem válaszolók nagyon jól leírták. Próbálj kicsit figyelni, bekapcsolódni a beszélgetésbe. Szerintem is mg fiatal lehetsz, de amennyiben ez így van, elmondhatom, hogy ez változni fog. :)

2020. dec. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

21 éves vagyok.

Amúgy nem olyan távoli rokonokról vagy ismerősökről van szó, tehát a kérdésben említett rokonok a szüleim testvérei, illetve az unokatestvéreim és családjaik. Viszont őket is sokkal távolibbnak érzem, mert nincsen közöttünk semmi kapcsolat.

2020. dec. 26. 00:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!