Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit egy keresztapa dolga?

Mit egy keresztapa dolga?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Unokatesómnak nemrég született egy gyermeke, és engem ért a megtisztelő kérdés, hogy leszek-e a keresztapja. 23 vagyok csak, így eléggé lehidaltam, hogy hogyan fogok keresztapaként teljesíteni, mert fogalmam sincs, hogy hogyan viselkedik egy keresztapa. Természetesen igent mondtam a kérdésre. De valamiért úgy érzem, hogy egy csomó felelősséget vállaltam, és félek, hogy nem tudok majd ezeknek megfelelni.

2021. márc. 4. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem sok minden. Max családi összejöveteleken résztvenni
2021. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez ma már alapvetően egy udvariassági dolog, szinte semmi feladatod nincs. Régebben az volt a funkciója, hogy ha valami történik a szülőkkel, akkor te neveled fel a gyereket, ez mára leredukálódott annyira, hogy névnapra, szülinapra veszel neki valamit, esetleg vigyázol rá néha, de ezeket gondolom úgyis megtennéd, hiszen a nagybátyja vagy.
2021. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha vállalható a távolság, találkoztok néha, esetleg ha nagyobb lesz, ezt-azt veszel szülinapjára, szórakoztatod.. manapság ez már inkább ilyen “dísz cím”, semmi felelősséggel nem jár (főleg olyannal nem hogy te neveled ha a szüleivel lesz valami)
2021. márc. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%
Elvileg a gyermek keresztény nevelését kellne segítened. De mivel a keresztelő manapság már csak megszokás, semmi vallási vonzata nincs az emberek kilencven százaléka számára. Maximum a pénzed bánja majd némileg ha karácsony, szülinap, névnap, ballagás lesz.
2021. márc. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
6.:Nem láttad a filmeket,igaz?
2021. márc. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%
A keresztszülő feladata, hogy Istennek tetsző életvitellel megfelelő keresztény példát mutasson a keresztgyerekének. Ha ezt te nem tudod vagy nem akarod megtenni valami okból, pl. mert nem vagy vallásos, akkor ne vállald el! A keresztség nem egy buli, hanem egy szentség.
2021. márc. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

"– Az olaszoknak van egy tréfás mondásuk. Az élet olyan nehéz, hogy minden embernek két apára van szüksége, akik gondoskodnak róla, ezért kellenek a keresztapák."


Hogyha a nagyon vallásos oldaltól elvonatkoztatunk, akkor azt kellene jelenteni, hogy te leszel a gyerek második apja, a mentora. Viszont manapság inkább csak egy megszokás, ami nem feltétlenül von magával még csak rendszeres kapcsolattartást se.

2021. márc. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha vallásosak vagytok, akkor segítesz a gyereket keresztény módon nevelni. Ha nem, akkor legyél te az "atyai jó barát", a felnőtt, akire mindig számíthat.
2021. márc. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%
Családi összejöveteleken szülinapokon résztvenni,akkor én keresztapám engem pld kocsit vezetni is tanít,megnevettet tehát "foglalkozik velem" .
2021. márc. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk a keresztszülőség azt jelenti hogy a szülők jól lenyúlják ajándékkal meg pénzzel a keresztszülőt minden egyes ünnepnapkor, szülinapkor, névnapkor
2021. márc. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!