Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért nem szeretném, hogy a...

Miért nem szeretném, hogy a rokonom megtudjon rólam bármit is azok után, hogy nem tartjuk a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Van egy unokatesóm aki annyi idős mint én, pár éve csúnyán össze vesztünk valamin, mind a kettőnk hibájából de ő azóta sem akar kibékülni. Mivel nem tart igényt a kapcsolatunkra ezért azóta teljes mértékben próbálok elzárkózni tőle. Vannak közös unokatestvéreink és rokonaink akik “szállítják” a híreket rólunk a másiknak. Amióta erre rájöttem nem igazán nyílok meg azok az emberek előtt mert ezek után úgy érzem semmi köze hozzá mi történik velem.

Kicsit meg is sértett ezzel, hogy nem hajlandó fátylat borítani a múltra, és régebben is mindig is rosszindulatú volt velem szóval nem szeretném, hogy szánakozzon a céljaimon, terveimen, jelenlegi helyzetemen.. régebben is mindig húzta rám a száját, mikor mások is látták meg jópofizott, mindenben amit csinálok kereste a hibákat csak hogy magát igazolja és ő legyen a rokonok szemében a kedvenc.

Hiába kértem meg az illetőket mindig gyűjtik az infókat nekünk a másikról.

Szerintetek ez alapján mi lehet a valódi oka annak, hogy azt szeretném, hogy ezek után SEMMIT se tudjon meg rólam?

A családon kívüli személyeket akik hordozták közöttünk az infókat, én mindet likvidáltam az életemből, csak, hogy ne tudjon meg rólam semmit..

Jól teszem, hogy ennyire elzárkózok tőle, vagy ne érdekeljen ezek után a véleménye?



2021. márc. 7. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Hát azért próbálj meg nem betegesen elzárkózni tőle, tehát ne akadályozza ez a te életedet, de egyébként ezenkívül szerintem ez egy teljesen normális és érhető reakció. Nekem is unkomfortos érzés lenne ez az egész, hogy biztos rajtam csámcsog, ki tudja mit mond másoknak, stb... Viszont az lenne a legjobb, ha figyelmen kívül hagynád, de nem tragédia szerintem ha nem megy.
2021. márc. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak nála zavar akkor inkább veled van a "baj", ha másnál is akkor olyan ember vagy aki alapból nem szereti a pletykát, vagy ha más magánéletét kibeszéli valaki. Vagy mindkettő. Tudom hogy könnyű mondani, de ne utáld tovább, engedd el ezt a dolgot. Jobb lenne ha semleges maradna számodra az unokatesód. Ha már nem fogsz érezni iránta semmit (se utálatot se szeretetet), akkor nem is fog érdekelni hogy mit gondol. Próbáld meg lezárni azt az időszakot amikor barátok voltatok ami elmondásod szerint nem is volt olyan jó.
2021. márc. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindenkihez így állok akiről tudom, hogy pletykás, rosszindulatú. Csak mivel ő a családtagom ezért sokkal több mindent és sokkal hamarabb tud meg rólam mint egy átlagos rosszindulatú ismerősöm.:)
2021. márc. 7. 22:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Kerdezo, Ne akarj megfelelni. Ne tord magad azon, hogy masok - akar rokon, akar idegen - mit gondol rolad, hogy szanakozik vagy irigykedik, vagy akarmi velemenyuk van rolad.

Az elso, es legfontosabb, hogy MAGADBAN higyj. A masodik legfontosabb, hogy magasrol sz%rd le, hogy masok - akar rokon, akar idegen - mit gondol rolad.

Es ha ezt a ket szabalyt betartod, maris boldogabb lehetsz. Lehet, hogy ennek az lesz kovetkezmenye, hogy bizonyos rokonokat "elveszitunk", de ez nem baj. A rokonokat orokoltuk a csaladdal, amibe beleszulettunk, es koztuk nagyon sok olyan van, akik nem meltoak a kapcsolattartasra (szanakoznak, irigykednek, hamis dolgokat allitanak rolad, stb.) Miert akarsz mindenaron hozzajuk tartozni, es azon idegeskedni, hogy mit tud rolad es mi a velemenye?


(a rokonok ketszinuek es teljesen feleslegesek az eletedben - hacsak nem olyan mertekben tamogatnak fizikailag es erzelmileg, ahogyan mondjuk anyad sem. De ez nagyon, nagyon ritka. Szoval fel a fejjel, hagyd a fenebe oket, ne talalkozz veluk, ne hivd oket, ennyi...!)

2021. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!