Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól tettem hogy ráírtam egy...

Jól tettem hogy ráírtam egy amerikában élő rokonomra akit nem ismertem?17/L

Figyelt kérdés
56-ban kiment Amerikába nagypapám testvére a feleségével. Lettek gyerekeik de túl sokat nem tudtunk róluk. Elég jellegzetes,ritka vezetéknevünk van amit ők kint is megtartottak és találtam egy fiatal lányt meg egy srácot akit így hívnak. Ráírtam a srácra aki nem válaszolt,de írtam a lánynak is és ő viszont visszaírt. Mondta hogy magyar felmenői vannak de nem beszél magyarul. Nem is volt még soha Magyarországon és még Európában sem. Építészmérnök vagy építésvezető vagy valami ilyesmi az apja és Kaliforniában élnek. Nagyon sok kép van róluk facen és az ő apukájuk hasonlít az én nagypapámra is. Tudom hogy most koronavírus van,de én nagyon szeretnék egyszer kimenni hozzájuk persze még sok mindent nem tudunk egymásról de szinte biztos hogy ők a rokonaink. Engem mindig nagyon izgatott hogy mi történhetett velük és hogy hol élhetnek,vannak-e gyerekeik,mit dolgoznak etc és ezért kerestem őket facebookon. Február eleje óta beszélgetek ezzel a csajjal és egyre biztosabb hogy rokonok vagyunk mert nagyon egyforma az érdeklődési körünk,teljesen egy húron pendülünk :) Ő is 17 éves a bátyja meg 21 (aki nem írt vissza). Küldünk egymásnak egy csomó képet. Kutyáinkról küldtünk képet meg arról hogy hol lakunk,kirándulós képeket küldtem neki hogy nálunk milyen hegyek vannak, ő meg egy csomó érdekes képet küldött ahol nagyvárosokban vannak mint pl Los Angeles vagy Las Vegas. Sokat járnak ők is kirándulni és nyaralni mondjuk most nem a korona miatt. Terveztük hogy össze kellene hozni a két családot egyszer hogy újra találkozzunk egymással. Ez most a korona miatt biztos hogy egy darabig nem lehetséges meg nagyon nagy a távolság de én mindenképpen szeretnék kimenni hozzájuk. Anyáéknak is mondtam hogy beszélek ezzel a csajjal de nem akarták először elhinni. Mutattam róluk képeket és mondták hogy tényleg van hasonlóság. Miért csak engem izgat ennyire ez a dolog? Tök jó hogy vannak amerikai rokonaink. Ha nem írok nekik soha nem ismerem meg őket. Biztos ők is szívesen eljönnének egyszer Magyaroszágra mert mégis csak innen származnak. Szoktam képeket is küldeni hogy miket főzünk itthon meg milyen sütiket sütünk meg kb mindenféléről beszélünk. Ha betöltöm a 18-at meg nem lesz koronavírus akkor elmehetek hozzájuk?Mennyire szigorúak a beutazással kapcsolatos dolgok?

2021. márc. 8. 11:41
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Az ő nagyszüleit úgy hívják mint nagyapám testvérét és feleségét akik kimentek. Nem csak nyaralás miatt mennék ki hanem azért is hogy megismerkedjek velük plusz a nyelvet is még jobban megtanulhatnám.
2021. márc. 8. 14:53
 12/29 anonim ***** válasza:
79%
Ez esetben kezdj el gyűjtögetni, hogy legyen elég pénzed szállásra, egyebekre, mérd fel a lehetőségeidet, ne abból indulj ki, hogy majd ők a két szép szemedért vendégül látnak.
2021. márc. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, csak egy kérdés: Ha Gávavencsellőn laknának (a rokonok), akkor is ennyire rá lennél izgulva a dologra?
2021. márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Látom, nem tetszenek azok a válaszok, ahol többen írják, hogy gyűjtögesse rá a pénzt a kérdező.

Pedig ez a realitás.

Még ha vendégül is látnak (tegyük fel, nagy házban laknak, nem gond, van több vendégszoba is), akkor is, a repjegyet a minimum, hogy te fizeted, ami nem két forint. Programok költségei, belépőjegyek, stb.

Én max. azt tudom elképzelni, hogy helyet adnak a házukban.

2021. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát kezdj el diákmunkázni, mert gondolom nem úgy képzelte hogy ők meg a szüleid fogják finanszírozni ezt az utazgatást. Ez az egész benne lenne neked laza fél millióba
2021. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
15: alsóhangon ennyi!
2021. márc. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%
Amerikában sokat dolgoznak az emberek privát szabadság csekély kb 2 hét a több ünnepnapi szabadság. Nem úgy van hogy megjelensz és körülötted forog minden. Én amerikában naponta 10 ezer forintnyi dollárt költöttem (na mondjuk azt kihozhattam volna kevesebből), zöld kártyás,állampolgári kérdésekkel még elméleti szinten se vadítsd magad a közeljövőben mert sgxk-n ez a sorrend ilyen szitunál. Én a másodunoka testvéreim felével "tartom a kapcsolatot" de azokkal is temetésen talizok kb. Sokat gondolsz ebbe a rokoni szálba. Szüleidet nem az hogy nemérdekli csak nem akarják adni alád a lovat
2021. márc. 8. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
#13: ERősen gyanítom, hogy akkor el se kezdte volna keresgélni... :)))
2021. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem szállásolnék el egy random csajt Magyarországról, aki LEHET, hogy a rokonom, de nem biztos. ;)


Az megvan, hogy a repjegy kb 3-400 rongy alaphangon?

2021. márc. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező miért nem válaszolsz arra hogy miből tervezted ezt finanszírozni? Mert gondolom nem azt várnád el hogy ők lássanak vendégül a szüleid meg perkálják a többit?
2021. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!