Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Amerikában meghalt rokon...

Amerikában meghalt rokon temetésére tényleg tiszteletlenség lenne így menni?

Figyelt kérdés

A párom testvére elhunyt amerikában, ott fogjuk eltemetni, ami tetemes összeg, hitelből fogunk kiutazni stb, mert csak így tehetjük meg. Ez fel fog emészteni pár napot odakinnt, így hát én ugy gondoltam, hogy ha már kint vagyunk akkor egy kis városnézés stb, hát mégis csak amerika ahova valószínűleg soha többet nem fogunk tudni kijutni. Sajnálatos ez, meséltem a barátnőmnek az "ötletet" (páromnak még nem) és azt mondta, hogy szerinte ez tiszteletlenség lenne és hogy jut eszembe ilyen?

Most őszintén, mi a véleményetek? Szerintetek sem ott van a helye ilyenkor annak, hogy a temetés után maradjunk egy pár napot és körülnézzünk?

Kiváncsi vagyok a véleményekre, mert addig fel sem merem vetni a páromnak.....

Köszönöm!


2017. máj. 21. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Elmehettek a parod testverenek kedvenc helyeire.
2017. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Eleve senki nem várhatja tőletek, hogy kétszer tizenakárhány órát repüljetek pusztán 1-2 napos tartózkodásért, amíg a temetés tart. Ha meg már egyszer ott vagytok, miért ne néznétek körül? Kizártnak tartom, hogy a párodnak bármi kifogása lenne ellene. A halott testvérnek meg aztán az égvilágon semmit nem ártotok azzal, ha körülnéztek ott, ahol élt.
2017. máj. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
A racionalitás néha felülírja az illemet. Lehet, hogy elvileg tiszteletlenség, de ha egyszer az életben eljuttok Amerikába, kész öngyilkosság lenne nem körülnézni. Az élők mégiscsak fontosabbak, mint egy elmélet a tiszteletről. Nem lehet, hogy a barátnőd véleményébe bekeveredett egy kis irigység is?
2017. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Nos, alapvetően illetlenseg, de a konkrét helyzetben teljesen érthető, mindenki így tenne, főleg ha hitelt is vett fel.
2017. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán kinek kellene elszámolni azzal, mivel töltitek az időt Amerikában?
2017. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én már azon is meglepődtem, hogy a temetésre odautaztok. Pláne így, hogy hitelt vesztek föl.
2017. máj. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk én nem vennék el azért hitelt, és nem nyögném utána a hitel törlesztését csak azért mert temetés lesz. Ilyen esetben senkinek nem lenne kifogásolnivalója, ha csak üzenetben külditek el a részvétet, esetleg kint valakit megkérni, hogy pénzt utalva a nevetekben csináljon egy koszorút.

Jó magam is kint élek, és nem is olyan régen halt meg egy közeli rokonom. Szerettem nagyon de nem mentem csak a temetés miatt haza. Mindenki megértette a helyzetet.

2017. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
56%

Alapvetően: senkinek nem kell elszámolnod az időddel. Azt csinálsz, amit akarsz, főleg a világ másik oldalán.Miért kellene egyáltalán beszámolnod bárkinek is? Bár, ha arra készülsz, hogy elmondod mindenkinek, hogy temetésre mentek, hitelből, majd körbe akarod posztolni a facebookot, amint mindenféle csodás helyeken vagytok fülig vigyor, akkor ne csodálkozz, ha páran furán fogják húzni a szájukat.

és ne haragudj, de ti sem vagytok normálisak, ha hitelt vesztek fel azért, hogy elmenjetek a világ végére egy temetésre. Valld be inkább, hogy a temetés az ürügy, hogy ha már úgyis arra jártok, akkor megnézzétek Amerikát! Ha a gyász miatt utaznátok, meg az lenne a fontos, hogy elkísérjétek az utolsó útjára, akkor nem hiszem, hogy lenne kedvetek abban a lesújtott helyzetben nyaralni, meg vidámkodva nézelődni, legfeljebb ülnétek pár napig az özvegy (a halott kinti családja) nyakán, támogatva és segítve őt abban, amiben tudjátok. Egyébként hogy tervezitek? Béreltek autót, és minden nap máshol szálltok meg, és így többszörösét veszitek fel a hitelnek, mint ami csak az utazásra kellene, de így legalább a gyászoló családtól függetlenedtek rögtön a temetés után, vagy elszállásol a család, és míg ők a temetés után búslakodnak, ti náluk lakva bejárjátok a környéket és kirándulgattok, "ha már idáig eljöttünk" alapon? Ez utóbbi kissé undorító lenne...

2017. máj. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

1,én elebe ki sen mennék, az állam is eltemetteti, de hogy hitelt nem vennék fel az is zicher, és agyonütném a páromat ha ilyen baromságot találna ki (hogy aztán életünk végéig nyögjük, naneeee).

2, ha pedig már igy alakult, természetesen megnézném, nem érddekelve, kinek nem tetszik


Lehet nyers voltam, de ez van, bár nekem a csomó-gheccdrága utazás SEM férne bele.

Nincs rá felesl x millám, akkor nem adok ki ennyit, hiába temetés (lenne).

2017. máj. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as. Valóban engem jobban érdekel amerika, ha már mennem "kell". Ugyanis én nem ismertem a párom testvérét, tavaly láttam először akkor sem volt róla jó benyomásom. Megkeseritette a családja életét a viselkedésével.

De a páromnak fontos, mert a testvére volt.... Ezzel nem tudok vitatkozni. Én sem szeretném a hitelt, inkább maradnék itthon. De a párom hajthatatlan abban, hogy menjünk a temetéstre.

Sőt, telejsen oda van, mert a testvére azt hagyta a levelében, hogy hozassuk haza.. de ezt már végképp nem tudjuk megtenni.

És nem fogok hencegni a facebookon, mivel facebookom sincs.

2017. máj. 22. 09:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!