Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jól tettem hogy ráírtam egy...

Jól tettem hogy ráírtam egy amerikában élő rokonomra akit nem ismertem?17/L

Figyelt kérdés
56-ban kiment Amerikába nagypapám testvére a feleségével. Lettek gyerekeik de túl sokat nem tudtunk róluk. Elég jellegzetes,ritka vezetéknevünk van amit ők kint is megtartottak és találtam egy fiatal lányt meg egy srácot akit így hívnak. Ráírtam a srácra aki nem válaszolt,de írtam a lánynak is és ő viszont visszaírt. Mondta hogy magyar felmenői vannak de nem beszél magyarul. Nem is volt még soha Magyarországon és még Európában sem. Építészmérnök vagy építésvezető vagy valami ilyesmi az apja és Kaliforniában élnek. Nagyon sok kép van róluk facen és az ő apukájuk hasonlít az én nagypapámra is. Tudom hogy most koronavírus van,de én nagyon szeretnék egyszer kimenni hozzájuk persze még sok mindent nem tudunk egymásról de szinte biztos hogy ők a rokonaink. Engem mindig nagyon izgatott hogy mi történhetett velük és hogy hol élhetnek,vannak-e gyerekeik,mit dolgoznak etc és ezért kerestem őket facebookon. Február eleje óta beszélgetek ezzel a csajjal és egyre biztosabb hogy rokonok vagyunk mert nagyon egyforma az érdeklődési körünk,teljesen egy húron pendülünk :) Ő is 17 éves a bátyja meg 21 (aki nem írt vissza). Küldünk egymásnak egy csomó képet. Kutyáinkról küldtünk képet meg arról hogy hol lakunk,kirándulós képeket küldtem neki hogy nálunk milyen hegyek vannak, ő meg egy csomó érdekes képet küldött ahol nagyvárosokban vannak mint pl Los Angeles vagy Las Vegas. Sokat járnak ők is kirándulni és nyaralni mondjuk most nem a korona miatt. Terveztük hogy össze kellene hozni a két családot egyszer hogy újra találkozzunk egymással. Ez most a korona miatt biztos hogy egy darabig nem lehetséges meg nagyon nagy a távolság de én mindenképpen szeretnék kimenni hozzájuk. Anyáéknak is mondtam hogy beszélek ezzel a csajjal de nem akarták először elhinni. Mutattam róluk képeket és mondták hogy tényleg van hasonlóság. Miért csak engem izgat ennyire ez a dolog? Tök jó hogy vannak amerikai rokonaink. Ha nem írok nekik soha nem ismerem meg őket. Biztos ők is szívesen eljönnének egyszer Magyaroszágra mert mégis csak innen származnak. Szoktam képeket is küldeni hogy miket főzünk itthon meg milyen sütiket sütünk meg kb mindenféléről beszélünk. Ha betöltöm a 18-at meg nem lesz koronavírus akkor elmehetek hozzájuk?Mennyire szigorúak a beutazással kapcsolatos dolgok?

2021. márc. 8. 11:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
93%

Ha szivesen talalkoznal veluk akkor eltudsz menni de azt nem varhatod el hogy elszallasoljanak mert hiaba vagy rokon, akkor sem ismernek.

Amerikaiak is dolgoznak ugyan ugy, nem lenne idejuk teged szorakoztatni. En kint elek es ha el is jonne hozzam egy rokonom akkor sem vennek ki szabadsagot, gyakorlatilag csak hetvegen meg hetkoznap este talalkoznek veluk.

Gyujts penzt hogy ha kimennel akkor legyen repjegyre, szallasra, kajara penzed. Kalifornia draga hely.

Jelenleg korulmenyes az utazas de lehet hogy jovore mar egyszerubb lesz, ki tudja.


Nekem is van Amerikaban, Ohioba rokonom akit nem ismerek, a nevuket sem tudom es tavolabbi rokon mint a tieid de en nem mennek fel Ohioba azert hogy talalkozzak veluk ha ismernem oket, kivetel hogy ha meghivnanak es lenne idom.

2021. márc. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Nem sok pénzem van mert nem dolgozok még,de ez majd addigra megoldódik. Most a korona miatt úgy sem lehet menni :( Meg azért csak a világ végén laknak és még jobban meg kell ismerni egymást ehhez az egész,de biztos hogy egyszer kimegyek.
2021. márc. 10. 11:23
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező el kell keserítselek, mire összeszeded azt a minimum fél milliót ami kelleni fog addigra megőszülsz
2021. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
100%
Ha meg akarod ismerni a családot miért nem te hívod őket hogy látogassanak meg téged?
2021. márc. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
79%

Csak egy rövid sztori a frissen megtalált amerikai rokonokról...

Kb. 20 évvel ezelőtt - családfakutatás kapcsán - minket talált meg nagymamám távoli unokatestvére Seattle-ből. Nem írom a részleteket, mert fölösleges... A lényeg az volt, hogy a kedves "meghívás" úgy szólt, hogy ha arra járunk, feltétlenül ugorjunk be hozzájuk... :-DDDDD

2021. márc. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Én se akarok rájuk telepedni hetekig csak elmenni egyszer hozzájuk meg ha már ott vagyok biztos mutatnának egy pár szép helyet amit érdemes megnézni :)
2021. márc. 12. 15:22
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a sose látott másodunokatestvérem miatt biztos nem tennék kirándulásokat a környéken, hogy ez szép hely, mindenképp meg kell nézni. Ha annyira meg akarna valaki ismerni, akkor kb. az lenne a reakcióm, hogy oké, találkozzunk egy kávéra valamelyik kávézóban.
2021. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Persze arra nem sikerült válaszolni, hogyha mucsaröcsögén laknának, akkor is ilyen lelkes lennél e.

Arra se sikerült válaszolni, hogy miért nem te hívod meg őket szép helyeket mutogatni.


Ne legyél már ennyire álszent...

2021. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
58%
Én nem írtam rájuk, de kint élnek Bostonban. Elméletileg ők is 1956-ban hagyták a hátuk mögött az országot. Csak pár képet töltöttek fel. Valójában üvegasztalos vállalkozásban dolgozott az illető. Későbbiekben született két gyerek, akik meg elég sokra vitték. Egyetemen tanítottak. Boston eléggé nagy egy város és szerintem már nem igazán vállalják fel közszemle előtt facebookon magukat. Kár is erről bővíteni a szót. Az Amerikaik többsége nem is facebookot, hanem azt a kamerás progit használja. Hát eléggé más az élet körforgása ott.
2022. febr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!