Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Látogatjátok ebben a helyzetbe...

Látogatjátok ebben a helyzetben az idős rokonokat, nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen gyakran?

2021. márc. 14. 17:27
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
133 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%

Sajnos nagyszüleim vagy 20 éve meghaltak. Apám 73 éves, minda négy gyermeke látogatja rendszeresen. Ő nevelt fel minket, nem hagyjuk cserben amikor idős, nehezen látja el magát, kell a segítség neki. Nővérem minden nap viszi az ebédet, vacsorát neki, ha kell hirtelen valamit csinálnia házban vagy a kertben akkor segít. Én munkám miatt minden másnap megyek. Én takarítok, mosok, vasalok, ha kell intézem a postáját, csekkeket, boltba is én megyek. Bátyáim hétvégén mennek át. Ők intézik a kertet, a benti dolgokat. (festés, vagy amit kell) Ha épp nincs semmi amit csinálni kell, akkor csak leülnek apuval régi filmeket, meccseket néznek vele egy sür társaságában. Mindannyian beszélgetünk vele, az életünk része. Amikor elkezdődött ez a covid pánik, mi megkérdeztük aput, hogy ő hogy gondolja. Ő kért meg minket, hogy látogassuk, maradjon minden a régiben. 73 éves. Bármikor bármibe meghalhat. Akár őgy hogy egy nap nem ébred fel. Nem akar úgy meghalni, hogy évekig nem láthatja a gyerekeit, unokáit. Ha a sors úgy osztja a lapokat, hogy covidban haljon meg, akkor is meghal ha nem látogatjuk. Szóval mi látogatjuk. Jelentem: Egyikünk sem volt beteg, apu is egészséges. ( 4 testvér közül egyedül a nővérem home office- s. Mi hárman minden nap munkába járunk) Munkatársaim közül se volt senki beteg ahogy a bátyáimnál is. Mert azt megbeszéltük, hogy bárkinél van mnkahelyén covidos. akkor az a testvér nem jön 2 hétig.

Sajnos sok idős ember a magányba hal bele. Mert a családtagjaik nem látogatják, pedig igényli nagyon.

2021. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
71%
Mi 70 év felettiek vagyunk. Leginkább neten, telefonon tartjuk a kapcsolatot. Hiányzik a gyakoribb személyes kapcsolat, de el vagyunk.
2021. márc. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem, egyébként is messze élnek, de az óvatosság nagyon fontos, számos esetet tudok, amikor az idős szülőkkel élő fiatal hozzátartozó vitte haza a vírust, megfertőzve mindenkit.
2021. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
39%
Igen. Egyikunket sem izgat ez az influenza hiszti.
2021. márc. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Mondjuk nem is akarunk menni.
2021. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%

Rendszeresen látogatom a szüleimet. Már régen elváltak egymástól. Apám októberben koronás volt így őt nyugodt szívvel látogatom. Anyám meg azt mondta, hogy ő már leélte amit szeretett volna. Ha meg kell halni akkor ő készen ál rá. Ezért havonta egyszer megyek hozzá az unokákkal.

Regisztráltam az oltásra, de szerencsére egészséges vagyok így az oltási sor végén állok.

2021. márc. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
4-es majd ha meghalnak fogja őket izgatni.
2021. márc. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%
Mi, kb 2 hetente. Akkor is maszkban. Ha náthásak vagyunk vagy valami egészségügyi problémánk van ami náthával kapcsolatos, akkor van hogy 1 hónapig vagy több ideig nem is találkozunk. Ilyenkor inkább telefonálunk egymással.
2021. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

"Igen. Egyikunket sem izgat ez az influenza hiszti."


Nyolc általános megvan? Komolyan még mindig itt tart valaki, egy év után, hogy influenza-hiszti?

2021. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
40%
Arról nem is beszélve, hogy a "hisztis" jelzőt lehetne inkább használni a maszk és oltás miatt pánikolókra...
2021. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!