Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Milyen gyakran kell a nagyszül...

Milyen gyakran kell a nagyszülőt/rokont az idősek otthonában meglátogatni, ti milyen gyakran látogatjátok?

Figyelt kérdés

Nagymamám idősek otthonába került combtörés után. Mostmár jó pár hónapja bent van. Anyukám mindennap látogatja. Kezd zavarni nemcsak a felé irányuló túlzott figyelem, de édesanyámat is féltem.

Nagyi már jól van, a lába meggyógyult, csak az eddigi nehéz személyisége még rosszabb lett. Tudom, hogy anya nem érzi magát jól a közelében, annyi hülyeséget mond neki...ezt ő is bevallja. Őt idézve nem szeret mellette vezetni, mert fél, hogy olyan hülyeséget mond, hogy árokba hajt. Kiderült egy beszélgetésből, hogy egy kocsi elé fordult már múltkor (ütközés nélkül), ami nagyon nem jellemző rá.

Minden nap megy a nagyanyámhoz, úgy h egy szomszéd városban van az otthon, jó 15-20 perc az út. Ha meg egyszer tényleg el kezd havazni, nálunk kell idő mire letakarítják az utakat, sokáig csúsznak az utak.


Én úgy gondolom, hogy ilyen körülmények között nem jó, hogy állandóan hozzá rohangál. Az otthonban jó neki, normális a hely. Én úgy gondolom, hogy jobb lenne nekünk, ha csak telefonon keresné napi szinten és heti egyszer járna ki hozzá.

Érdekel, hogy másoknál, hogy megy ez, milyen gyakran látogatják a rokonokat.


2019. dec. 21. 07:21
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
38%
Az otthonban jó neki, meg normális hely? Aztán ezt honnan tudod? Láttam én éppen elég ronda dolgot amíg "normális" otthonban dolgoztam.
2019. dec. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
65%

Annak idején mi is naponta mentünk, változó időben, mert annak ellenére, hogy normális otthon, mi is láttunk olyat, ami nem tetszett...

De mi hárman voltunk rá, úgyhogy hetente két-háromszor ment mindenki.

2019. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
56%

Ezt mindenkinek magának kell eldönteni, de az nem normális, higy hetekig hónapokig felé sem néznek. De nem is érthető amit írsz. Ha a nagyid az otthonban van, hogy ülhet a kocsiban anyukád mellett, és hogy mondhat neki hülyeséget?


Ezt irtad " Tudom, hogy anya nem érzi magát jól a közelében, annyi hülyeséget mond neki...ezt ő is bevallja. Őt idézve nem szeret mellette vezetni, mert fél, hogy olyan hülyeséget mond, hogy árokba hajt."

2019. dec. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
67%

Ha anyukád ennyire nem tudja saját magát kontrollálni, hogy egy - akármilyen hülye - beszélgetéstöl képtelen normálisan vezetni, akkor legalább másokat ne veszélyeztessen és ne üljön autóba!

Az, hogy a nagyi felidegesíti, nem ok arra, hogy kihajtson mások elé, ez kizárólag önfegyelem kérdése.

(És nem, ez nem annyit jelent, hogy ideges, hanem hogy nem tudja magát fegyelmezni!)

2019. dec. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
54%

Kelleni soha nem kell. Lehet látogatni. Akkor és annyiszor, amennyiszer az ember akarja. Az anyád anyja, evidens, hogy látni akarja. Nyilván már enm fiatal, ha otthonba került, anyád úgy van vele, kevés időt tud már vele együtt tölteni. Ha menni akar, hagy menjen. Ne szólj bele. Egy idős emberre nagyon enm kellene ám se féltékenynek, se irigynek lenni.

Én anno mindennap mentem a nagyanyámhoz, anyám szinten. Amikor külföldre költöztem, ez mindennapos telefon hívásra változott, de amikor Magyarországra utaztam, ugyanúgy naponta mentem hozza.

2019. dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
19%

Az ilyen lehúzó idiótát minek látogatni minden nap?

Elég havonta 1x 2x.

2019. dec. 21. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
44%

Gondolom ha te kórházba kerülnél és kiszolgáltott helyzetben lennél, neked is bőven elég lenne ha telefonon keresnének majd néha pár percre beugranának igaz?


Ritka önző ember lehetsz, sajnálom szegény nagyanyádat hogy ilyen unokája van. De majd az örökségnél se tartsd a markod.

2019. dec. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
80%
A beszoktató időszakban érdemes gyakrabban, akár naponta menni, aztán ahogy egyre jobban megszokja az új helyet, kapcsolatokat alakít ki, elkezd részt venni a benti közösség életében és az ottani programokban, akkor szépen el lehet kezdeni ritkítani a bejárást, mi kb. egy év alatt jutottunk el a napi látogatástól a napi telefon + heti egy látogatásra. Ha már megszokta az új helyet, vannak bent barátai és nem unatkozik, akkor heti egy alakalommal elég bemenni hozzá. De ezt látni is fogjátok egyébként, hogy egyre többször lesz hogy nem alkalmas neki amikor mentek, mert most éppen ez van amaz van, mise, könyvtár, torna, előadás, orvos, ebéd, séta, stb. Fél év után nekünk már majdcsak hogy be nem kellett előre jelentkezni az öreghez, annyi programja volt. Nem is igényelte már a napi látogatást.
2019. dec. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
29%
N
2019. dec. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

Engedjétek meg, hogy mindenkinek egyszerre válaszoljak.

#1 Édesanyám ismerőse is dolgozik ott, facebookon folyamatosan ír róla, képeket kap, hogy éppen mit csinálnak. Nagymamám pedig kisebb dologért is szól, ha csinálnának vele valamit és a napi látogatás mellett pedig látja az ember, hogy csak levágják elé az ételt és berakják egy szobába vagy foglalkoznak is vele.


#2 Sajnos anya testvére másik városban, messzebb lakik, így ő nem tud járni hozzá.


#3 Ahogy írtam otthonban van és nem börtönben. Elviszi templomba, ebédelni,...


#4 Olyanokra kell gondolni, hogy egyszer csak megszólal, hogy volt bent a férje=anyukám apukája bent nála (10 éve meghalt)


#5 Ez azt mutatja, hogy jó kapcsolatod volt a nagymamáddal, amit én nem tudok elmondani. Az enyém nem egy tipikus nagymama. Kiskoromban sokat vigyázott rám. Ilyenkor mindig bement anyukám szobájába tévézni, nekem pedig szabad foglalkozás volt. Anya megkérte, hogy segítsen neki nyáron, mikor olyan 10 körül voltam, hogy főzzön nekem ebédet vagy vigyen el valahova ebédelni, míg ő dolgozik. Nagymamám úgy gondolta ez túl nagy teher, ő már nem akar főzni, nem tud vele mit kezdeni.

Nagymamám egyébként a világ egyik legegészségesebb embere lenne, minden vizsgálatán jobb eredményeket kap, mint a legtöbb húszéves. Még nincs 80, ha nem csúszott volna meg bármikor lehagyna minket az utcán, ha hajlandó kimenni.


#7 Szia! Bocsi, nem ismerjük egymást és úgy érzem nem érted a helyzetem. Nagymamám nem kórházban van. Már kutya baja, de nem szeretne hazaköltözni és mindenki úgy gondolja biztonságosabb neki otthonban. Nincs kiszolgáltatott helyzetben, jobb helyen van, mint az elmúlt 10 évben mikor nem járt közösségbe, inkább csak otthon ült.

Rohadt önző vagyok tudom. Esténként sírógörcsök jönnek rám mikor belegondolok, hogy mi lesz, ha az anyukámmal történik valami aközben, hogy rohangál a nagymamám miatt fel-le. Megcsúszik az úton, elérohan egy állat, más nekimegy… Rohadt önző vagyok, amikor ilyenkor eszembe jut, hogy ha ez megtörténne, akkor mi lenne a nagyival. Ki tudná az ügyeit intézni, ha valahová kellene vinni, ki vinné, ki tudná megoldani, hogy napi szinten kapcsolatot tartson vele?


#8 Köszönöm a választ! :)


#10 Köszönöm, hogy ennyire átlátod az élethelyzetem. Kollégiumban élek, én takarítok, viszem le a szemetet,… A szobatársam, amilyen gyakran csak lehet hazajár, így ő kibújik ezek alól. Én nagyon ritkán járok haza. Nem szeretek otthon lenni, mert látom, hogy anyukámnak folyamatosan, hónapok óta nagyim körül forog minden gondolata úgy, hogy már 1,5 hónapja rendbejött a lába, megfelelő közegben van. Ehelyett én egyedül töltöm a napjaimat, beszélek anyával telefonon, ahol elmondja, hogy tévét kell venni nagyinak…az új otthonban van tévé, most el kellene adni a tévét...még valahogy ma ki kell rohannia a nagyihoz…..

Igen nekünk jobb lenne. Hallottad már, hogy a tartós stressz miket okoz a szervezettel? Szerinted mennyivel nagyobb az esély arra, hogy valakit valamilyen baleset éri, ha +1 órával többet van naponta az utakon? Szerinted mennyivel nehezebb úgy élni az életet, hogy mindenképp úgy kell szervezned a napodat, hogy legyen időd elmenni az otthonba?

2019. dec. 21. 09:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!