Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan engedjek el családtagok...

Hogyan engedjek el családtagokkal való nézeteltéréseket, problémákat?

Figyelt kérdés
Van egy-két csaladtagom, akiknek a gondolkodása annyira távol áll tőlem, viszont ahhoz túl kozeli rokon, hogy kerülni tudjam őket. Szeretném, ha jó lenne a viszony, de közben meg nem tudom, hogyan engedjem el, hogy ennyire másak vagyunk. Ti hogy kezelnetek ezt?
2021. márc. 22. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha értelmesek, és csak adott témákra vonatkozik a probléma, akkor meg is lehet nekik mondani szépen, hogy nem értetek egyet, inkább ejtsétek ezt a témát.

Nálunk apámnak van egy-két nagyon elvetemült gondolata, és ahogy öregszik, egyre makacsabbul ragaszkodik ezekhez, bármilyen tudománytalan kijelentések is. Én szoktam neki mondani, hogy oké, lépjünk tovább, és elfogadja.

2021. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a nővéremmel vagyok teljesen más gondolkodásban. Okos enged, szamár szenved. Ő szokott szenvedni, én ráhagyom, nem állok le vele vitázni. Úgysem látja be, hogy igazam van, mert makacs. A mai nap is elkezdte telefonba nyomatni a hülyeséget, nyugodtan magyaráztam neki, hogy de az nem úgy megy, elkezdett höbörögni, rányomtam s telefont. Szenvedjen magába...

24/L

2021. márc. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az adott téma kerülésével, valamint hogy okos enged..tehát ha forrongsz is magadban, inkább ráhagyod a rokonra a dolgokat, aztán aki közel áll hozzád és egyetértés van,, aknnak utána kidühöngheted magad, hogy hogy lehet valaki ilyen :D

Nekem is vannak a közvetlen környezetemben ilyenek, tipik fideszes nyugdíjasok, aki szerint minden ellenzék kommunista, vagyis szerinte ha leváltják a fideszt , akkor ellepik a kommunisták az orszàgot, meg a migránsok is persze, és csak ők tudnak ettől megvédeni minket. Meg hogy mi az hogy nem mentem férjhez 20 évesen, meg minek jártam egyetemre, dolgozhattam volna gyárban, annak értelme is van. El kell engedni, pedig nekem is nyílik a bicska a zsebemben a csőlátástól meg a butaságtól, főleg ha ez keveredik némi rosszindulattal meg tapintatlansàggal is. De mégse állok le vitatkozni, mert nem lehet nekik érvelni.

2021. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!