Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiküszöbölni a...

Hogyan lehet kiküszöbölni a nézeteltérések javát, ha két vagy több generációnak együtt kell élnie?

Figyelt kérdés

Anyagi okokból úgy alakult, hogy a családommal haza kellett költöznöm a szülői házba.

Édesapám itt él az új feleségével és annak lányával valamint 2 közös gyermekükkel.

A viszony eddig sem volt túl felhőtlen, de most az összeköltözéssel végképp kezd tarthatatlan állapot kialakulni. Szerencsére eddig úgy tűnik én vagyok az elsődleges célpont, főleg rajtam csattan minden (apám felesége engem szekál, apa nekem kesereg, hogy mennyire nem jó ez így és mennyire sajnálja, a párom morcos amiért fel kellett adnunk az önállóságunkat...).

A költözés sajnos még néhány évig kizárt, szóval valahogyan meg kellene tanulnunk együtt boldogulni. Én nem akarok belerondítani a megszokott életükbe, de azt sem szeretném eltűrni, hogy apám feleségének a lábtörlője legyek.

Tudnátok néhány jó ötletet adni, hogy miként tegyem/tegyük könnyebbé a közös élet kialakítását?


2014. nov. 24. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

A párod ne morcoskodjon mások előtt feltűnően, hiszen nekik sem kényelmes, hogy odaköltöztetek. A segítséget illik megköszönni, nem pedig morcoskodni rajta. Majd kettesben beszéljétek meg a problémákat a pároddal.

Egyébként meg, ha ott lakik az új feleség lánya meg a közös gyerekek is (nem tudom, ki hány éves, felnőtt-e???) akkor ti miért ne lakhatnátok ott.

Azt pedig apukád beszélje meg az új feleségével, hogy normálisan viselkedjen veled. Elvégre ő a családfő, az ő felesége. Ha te szólsz neki, azt úgysem fogja elfogadni.

2014. nov. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
A parod miert morcos? Miert nem teremt jobb eletet, ha ez nem tetszik neki?
2014. nov. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, hogy nektek van-e gyereketek, de ahogy számolom, ez így is hét ember. Ennyinek nagyon nehéz összehangolódni, főleg ha ténylegesen nem is egy család, hanem inkább mozaik-család. Mekkora a lakás? Van privát tere mindenkinek? Miből van a legtöbb konfliktus?
2014. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Türelem, türelem, türelem. Megértés, mások tiszteletben tartása.

Menjetek a párod szüleihez esetleg. Ő egyébként igazán nem lehetne morcos azért, mert apukád befogadott, inkább hálásnak kéne lennie.

2014. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekünk is vannak gyermekeink, de nem a helyhiánnyal van a gond. Olyan dolgokból van vita, hogy miért akkor és azt főzök, miért mosok, miért nem mosok, miért engedtem be a macskát...


Egy kicsivel összetettebb a dolog mint elsőre tűnik. A páromnak tényleg van joga és oka is morcoskodni, mert ő már egy kész helyzetbe csöppent bele.

A ház eredetileg anyué és apáé volt. Anyu halála után én örököltem az ő részét. Az évek alatt elég romos állapotba került, így elengedhetetlen volt a felújítás. Apa fizetése kevés volt a hitelhez, ezért maradt az a megoldás, hogy én veszek fel hitelt, amit csak úgy kaptam eleget, hogy én vagyok a tulajdonos. Mivel akkoriban úgy volt, hogy én is ott fogok élni, apa átíratta rám a részét, én felvettem a hitelt, amit egészen addig én fizettem, amíg meg nem ismertem a páromat, majd végül egy jobb munkahely miatt albérletbe költöztünk. Ezután apa "lakbérként" fizette a hitel egy részét.


Most sajnos apa munkanélküli lett, a felesége fizetése sem túl sok, mi meg nem bírtuk együtt fizetni a hitelt és az albérletet (még gyeden vagyok és leszek is egy darabig).

2014. nov. 24. 14:17
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha olyan nagy a ház, akkor nincs két konyha és/vagy fürdő? Mert akkor nem tartozik rá, hogy mikor, mit főzöl, vagy mikor mosol.
2014. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Fürdőszoba van 3 is, de sajnos konyha csak egy van, ott van a mosógép is. Még régen anyuék úgy tervezték, hogy 2 generációs lesz a ház ,a de a második konyha kiépítésére nem jutott már idő/pénz és a felújításnál sem ez volt az elsődleges szempont. Na igen, ha akkor tudtam volna amit most...
2014. nov. 24. 14:25
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sincs joga morcoskodni. Te hazad, te penzed, te csaladod. Osztozkodtok, met egyikotoknek sincs penze, hogy ne kozosben, hanem a sajatjaban eljen. Ez van. Ha ennyien laktok egyutt, a problemak, amiket irtal, mindig elojonnek. Ket no a hazban, ket haztartast vezet, beszol az egyik a masiknak. A ferfiak nem tudnak mit csinalni, morcoskodnak, plusz meg a gyerekek. Enyem, tied, mienk. Ezt nem lehet sokaig birni, egyik oldalrol sem.

Egymasra vagytok utalva, es kesz. Vagy megy a ket csalad ketfele.

2014. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%
Írjatok közösen egy "házirendet". Gyerekesen hangzik, de ahol ennyi ember él együtt, ott kell valamilyen szabályozottság, hogy zökkenőmentesen működjenek a dolgok.
2014. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, de mégsem tehetem ki az apámékat az utcára...
2014. nov. 24. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!