Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örököltem, de nem érzem magam...

Örököltem, de nem érzem magam jogosultnak rá. Át lehet ezt iratni másra?

Figyelt kérdés

A nagynéném meghalt.


Rossz így kifejezni magam de én voltam a "kedvence". Így a házát a telekkel együtt én örököltem és a testvérem.


( Hosszú betegségben szenvedett, írt végrendeletet ezért)


Viszont én negyed annyiszor nem látogattam mint az apukám, aki gondoskodott is róla. Igazságtalannak érzem ezt.


Átlehet ruházni a megörökölt vagyont másra? Vagy csak annyit tudok tenni, hogy ha megkapom én is tovább adom?



2021. márc. 31. 15:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%

Ha önszántából neked adta, akkor igenis jogosult vagy rá!

Ő így szerette volna, így látta jónak, ne sértsd meg a végakaratát.


Ha van gyereked, gondolj arra, hogy te is tudod majd őt segíteni abból a pénzből, ha nincs, gondolj arra, hogy majd egyszer lesz!

2021. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem, sőt párom sincs. Albérletben lakok, de ha nem is luxusban, de kijövök a pénzemből.


Itt igazából arról van szó, hogy édesapám aki ápolta, látogatta többet érdemelne mint én.

2021. márc. 31. 17:10
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukádnak adod, akkor amikor apukád eltávozik az élők sorából és örököltök, a tesód kapja meg ennek is a felét (már ha apukád megtartja/befekteti valamibe). Szóval ház feléből jut neked végül a negyede. Én így nem ajándékoznám el.

Szerintem azért rátok hagyta, mert a fiatalabb generációt akarta támogatni.

2021. márc. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
És apud odaköltözne? Vagy eladná és odaadná nektek az árát? Ezt is mérlegelni kell. Azt is lehet hogy elfogadod az örökséget és odaajándékozod aztán lesz ami lesz. Én ha albérletben laknék biztos elfogadnám... arra csak a pénz megy el.
2021. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy a többi érintett mit gondol róla. Főleg apukád. Lehet, hogy ő is a nagynéni akarata szerint gondolja.

Ha mindhárman máshogy tennétek,(és nincs más lehetséges örökös)akkor arra van lehetőség a hagyatékin, hogy másképp osztódjon a tulajdon. Osztályos egyezségnek hívják, mindenkinek azonos véleményen kell lenni hozzá.

2021. márc. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,h apukàddal megbeszélték a dolgot,nem? Ha ő örökli,előbb utóbb te is.
2021. márc. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 Laylah ***** válasza:
100%
Ha segítenél apádnak, akkor fogadd el. Így nem neki kell fizetnie utána az ingatlanadót, számlákat, stb., viszont mivel családban marad, bármikor engedélyt adhatsz neki, hogy akár odaköltözzön, vagy rakathatsz a te részedre haszonélvezetet neki.
2021. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
0%
Jogásszal konzultálj mindenképpen, mert úgy tudom, ha egyszer lemondtál az örökségről pl apukád javára, akkor azt a vagyontárgyat már nem örökölheted meg tőle. Apukádnak mi a véleménye a dologról?
2021. márc. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebből ne csinálj lelki kérdést, ez a világ rendje. Fogadd el.
2021. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
És ígyis-úgyis a tiétek lenne. Nyilván nem véletlenül döntött úgy ahogy döntött, tartsd tiszteletben a végakaratát, ha eleve te voltál a kedvence.
2021. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!