Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Örököltem, de nem érzem magam...

Örököltem, de nem érzem magam jogosultnak rá. Át lehet ezt iratni másra?

Figyelt kérdés

A nagynéném meghalt.


Rossz így kifejezni magam de én voltam a "kedvence". Így a házát a telekkel együtt én örököltem és a testvérem.


( Hosszú betegségben szenvedett, írt végrendeletet ezért)


Viszont én negyed annyiszor nem látogattam mint az apukám, aki gondoskodott is róla. Igazságtalannak érzem ezt.


Átlehet ruházni a megörökölt vagyont másra? Vagy csak annyit tudok tenni, hogy ha megkapom én is tovább adom?



2021. márc. 31. 15:16
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
16%

28, ez mocskos dolog.


És ha valakit rákényszerítenek, hogy lemondjon valamiről az már utána nem is lehet az övé??

2021. ápr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg apáddal , ha neki nincs problémája vele, ne agyalj rajta.
2021. ápr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
51%
28 Nagyon nem jól tudod. De ez látszik is abból, hogy nullára pontoztunk.
2021. ápr. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 kovpet ***** válasza:
100%

A hagyatékin nem lehet "lemondani valaki javára". Ott elfogadni lehet vagy visszautasítani az örökséget. Ha végrendelettel kerülték ki a közvetlen leszármazót, akkor ő igényt tarthat a köteles részre (harmadrésze az örökségnek).

Ha megörökölsz valamit, az a tied. Eladhatod vagy elajándékozhatod, de szerintem ne tedd. Egy ingatlan egy élet munkája, nem te kérted, de megkaptad, ne dobd el magadtól, ha már így alakult.

2021. ápr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!