Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Én reagálom túl? Mit tegyek?

Én reagálom túl? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vannak még előzményei a sztorinak. Lényeg, hogy sose volt szoros és jó kapcsolat a családban senkivel. Velem mindig kiabáltak, kihasználtak.


Lényeg, hogy anyámnak adtam kölcsön 60 ezret még szeptemberben. Nővéremnek 90 ezret mert szétmentek az élettársával.


Aztán most nekem lett egy magas kiadásom ( 350 ezer több tétel, uncsim adott kölcsön kifizetni mert határidős volt) mondtam h jó lenne vissza adni már a pénzeket legalább részletekben.


Nővérem nem reagál semmi. Kiderült nem ia voltak külön a párjával...

Anyám is közölte h hát mindig bevannak úszva az albival meg vonnak a fizujából nem tud adni...


Mondtak oké, akkor engem lehet elfelejteni. Én próbáltam rendes lenni de ha ennyire semmibe vagyok nézve akkor hagyjanak békén.

Anyám érdeklődött h nem tudja nekem mi bajom van, meg h most tud 5 ezret adni... Nem reagáltam rá meg semmi, nem akarok beszélni ilyen emberekkel.


Ha ők vissza adták volna akkor nem kellett volna kölcsönkérnen nem tartoznék ilyen rengeteg pénzzel.


De már azon gondolkozom h erotikus munkát vállalok, mert a havi 160 ezres fizumból( hitelek, rezsi) nem tudom soha vissza adni.


Enni alig eszek mert spórolok. Számlákat most ebben a hónapban már nem fizettem meg a hitelemet sem.


Keresek másodállást de egyelőre semmit nem találok.


Én nagyon dühös vagyok, mert nekem kell a fejemet adni arra hogy áruljam a testem, mert ők nem hajlandóak vissza adni.



2021. ápr. 18. 12:14
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Igazából ezzel annyi a bajom, hogy szeptember óta anyám is csak 5 ezret hajnlandó adni aztán ki tudja meddig még nem...
2021. ápr. 18. 12:16
 2/28 A kérdező kommentje:
Cigire meg alkhololra van pénzük folyton
2021. ápr. 18. 12:16
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Miért kéne a testedet árulni? Keress olyan munkát ahol nem qrvulni kell, hanem normálisan dolgozni, de több fizetést kapsz. Lehet másodállásod is.
2021. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 kovpet ***** válasza:
100%
Épp ezért nem adunk kölcsön, főleg családon belül, de amúgy sem. Adjon a bank kölcsön, annak az a dolga és el tudja dönteni, hogy kinek szabad és kinek nem, meg vissza is tudja szerezni a pénzét és nem számít neki, ha megromlik a kapcsolata a kölcsönkérővel. Egy magánszemélynél ezek közül egyik sincs meg.
2021. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem találok semmi másodállást, jobban fizetőt se.

Nem is érdekelne ha 3 munkám lenne de nem jeleznek vissza.

Nézek call centeres munkát meg takarítást is. Heves megyében egyelőre semmi. Call centerest pesten nézem

2021. ápr. 18. 12:23
 6/28 A kérdező kommentje:
Unokatesóm a felújításra gyűjtött pénzét adta oda, nem akarok én se neki évekig tartozni mert 5 ezressével tudom vissza adni
2021. ápr. 18. 12:24
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Tanulj az esetből!

Soha senkinek ne mesélgess a jövőben arról, hogy neked van e pénzed és az mennyi! Mert nyilván azért fejtek meg, mert tudták hogy van.

Egyszerűbb azt mondani, hogy "Sajnos nekem sincs", mint adni és a pénzedért haragosokat szerezni.

2021. ápr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hol szeretnél dolgozni? Milyen munka jöhetne szóba? Mihez értesz? Hátha van valami ötletem, ötletünk.


Sajnos az a baj, hogy nem kellett volna nekik kölcsönadni vagy könyörtelenül vissza kellett volna kérni, ha nem is anyádtól, de a nővéredtől mindenképpen, hiszen ő hazudott is ráadásul, nemcsak kölcsönkért. Én a helyedben, ha a nővérem nem hallgat rám, megbeszélném az élettársával.

2021. ápr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
100%

Az előttem szólónak igaza van. Nehéz most munkát találni, de nem lehetetlen, nem kell ezért a tested árulni.

Ha anyukád és a tesód vissza is adná a pénzt, az is csak rövid távon lenne segítségedre, hisz egy idő után elköltenéd és megint azzal szembesülnél, hogy nincs mihez nyúlnod, és akkor már visszakérni se tudnál semmit, megint ott lennél, hogy 160ezred van.

Ezekkel a kölcsönökkel az a baj, hogy nem tudhatod soha biztosan, hogy visszakapod-e. Én épp ezért csak akkor adok, ha tudom, hogy nem visel meg, ha esetleg nem adják vissza, ha meg nekem se jó a helyzetem éppen, akkor nem adok.

2021. ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, fordítsuk meg. Viszonylag olcsón - 150e-ből - kaptál egy jó kis élettanulságot. Ez most nem fog téged kihúzni a jelenlegi csávából, de hosszútávon hasznos lesz.
2021. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!