Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek én reagálom túl?...

Szerintetek én reagálom túl? Vagy ez így teljesen normális?

Figyelt kérdés

A testvéremnek van két gyereke, ő jelenleg gyesen van a kissebbel. Én hetente egyszer jutok le a nagymamánkhoz, mert kollégista vagyok. Híresen rossz az immunrendszerem, ezt mindenki tudja a családban, folyamatosan beteg vagyok. Erre ma jöttem nagymamámhoz, tesóm meg mondta, hogy ő is jön két beteg gyerekkel. Megkértem szépen, hogy ne jöjjenek, mert ők bármikor jöhetnek, én viszont nem és féltem, hogy elkapom a betegséget a gyerekektől. Természetesen jöttek, mert én hisztis vagyok csak. Egész nap itt voltak, én is. Most pedig 41 fokos lázzal fekszem és hányok mert elkaptam tőlük.

Mondtam a nővéremnek, hogy legközelebb legyen szíves figyelni rám és most az egész család haragszik rám, merthogy önző vagyok.

Azt még hozzátenném, hogy nem engem akartak látni a nővéremék vagy a gyerekek, a mamához jöttek.

Mi a véleményetek? 17 éves vagyok, ha ez számít



2019. szept. 7. 18:15
1 2 3 4
 1/38 szántóvető ***** válasza:
75%
el kell fogadnod hogy ők fontosabbak mint te.az iskolát hogy bírod ki?ott is érintkezel jó sok személlyel.
2019. szept. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Ott is elég gyakran beteg vagyok, de ugye nem találkozok ennyire beteg emberekkel, ők otthon maradnak ilyen állapotban.

Meg most 1 hete van iskola, eddig semmi probléma nem volt

2019. szept. 7. 18:31
 3/38 anonim ***** válasza:
95%
Vegyes érzelmek vannak bennem. Először is máshol is van temérdek beteg ember ha ilyen rossz az immunrendszered nem tudsz mit csinálni valakitől úgy is elkapod. A másik oldalról meg gondolom ő meg elvárta volna hogy hozzá ne menjenek betegen a gyerekek mellé ezért szemétség főleg úgy hogy megkérted hogy ne.
2019. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%

Én csak azt nem értem, ha tőlük kaptad el ma, hogyhogy már most lázas vagy?

Minden fertőzésnek megvan a maga lappangási ideje. Még a rövid lappangási idejű calici vírusnak is kell 24 óra...

2019. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Tesód jó hülye. Mármint, ha azok a gyerekek is lázasok voltak és hánytak. Ilyen gyerekkel sehova nem megyünk, ez alapvető.

Mondom ezt két kisgyerek apjaként.


Máskor hasonló estben te ne menj nagymamádhoz (ha nem családi ünnepség van). A nagymamától (ha ő maga nem fogékony a vírusokra) nem várható el, hogy azt mondja, hogy a dédunokái ne jöjjenek hozzá.

2019. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Megertelek. Nem te vagy az önző hanem a nővered

Azt hiszi attól hogy van 2 gyereke mindent megtehet. Nekem unokatesóm ilyen. Én mar letojom nem megyek ha hozza a beteg gyerekeit

Ha nyáron van kerti rendezveny es nem betegek elmegyek

De zárt térbe eszembe nincs. Mindig lefertőzik az egész családot én már megjártam parszor, semmi kedvem a tüdőgyulladashoz meg hanyasos vírushoz. Az sem érdekel ki mit gondol. Nem megyek és kész. Ha nekik megeri hogy elkapják csak hajrá. Szerintem te se menj ha legközelebb ilyen eset van. Sajnos azzal nem tudsz mit csinálni ha rad szervezik a programot akkor te maradsz alul. Mivel őket nem zavarja ha te ott vagy. Ezt be kell nyelni. De legalább nem leszel beteg. Mondjuk az is elég nagy bunkóság hogy az idős nagymamához mennek beteg gyerekekkel.

2019. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Ugye én már eredetileg a nagymamámnál voltam, mikor hozta őket, csak előtte rátelefonáltam, hogy ne.

Igen, valóban hamar jött ki, ezen én is csodálkozom. Valószínűleg eredetileg volt bennem valami baci és ez felerősítette. Vagyis igazából fogalmam sincs, nem értek ehhez😅

Ugye könnyű lenne nem jönni, de ritkán látom a mamát és nagyon idős szegény, holnap meg már korán indulok a koliba

2019. szept. 7. 18:45
 8/38 anonim ***** válasza:
37%
Nem tőlük kaptad el!!! Nem azonnal jön ki!
2019. szept. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%
Vagy az is lehet, hogy valaki mástól kaptad el korábban, csak most ráfogod a gyerekekre.
2019. szept. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Szerintem biztos, hogy tőlük is kaptam valamit, mert a tünetek azonosak. Láz, hányás, gyengeség

Mint mondtam, nem értek ezekhez, nem is bűnbakot keresek, a betegség már megvan.

Csak alapból a szituáció

2019. szept. 7. 18:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!