Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos a kiakadásom? Vagy én...

Jogos a kiakadásom? Vagy én vagyok túl érzékeny és reagálom túl ezt az egészet?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, a férjemmel most várjuk az első babánkat. Dolgozom teljes állásban, így viszonylag elég mozgalmasak a hétköznapjaim. Sajnos a terhességet elég rosszul viselem, már vagy 2 hete elég erős hányingerem van, pár napja sajnos reggelente hányok is. Elég alacsony a vérnyomásom, emiatt sokszor ájuldozom és mindennek a tetejébe még meg is vagyok fázva elég rendesen.

A problémám a családommal van, anyukám szerint csak kitalálom az egészet és a terhesség miatt nem lehetek ennyire szarul, mert hát neki sem velem,sem a testvéremmel nem volt semmi problémája. Ezt a szemléletet átragasztotta már az egész családomra és most én vagyok a hisztis mert nem vágtam jó pofát ahhoz, hogy egész hétvégén anyukámnak kellett ugrálnom, mikor annyira rosszul voltam, hogy otthon szerettem volna feküdni egy kicsit, hiszen csak a hétvégén tehetem ezt meg.

Nagyon rosszul esik, hogy mindenki úgy bánik velem minta csak kitalálnám ezt az egészet és játszanám a királylányt.


2015. szept. 20. 18:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy túl érzékeny! Lehet anyukádnak könnyű terhessége volt, szerencsés, örülhet neki. Én annyira hánytam, hogy kiszáradás közelbe kerültem, közben szédültem, rettenetesen alacsony volt a vérnyomásom. Hat hétig voltam korházban, nem jókedvemben és nem azért mert túlreagáltam. Remélem azért a férjed melletted áll. Mindig irigyeltem azokat, akik könnyen viselték, de sajnos nem vagyunk egyformák. Dokim anno azt mondta, van aki annyira rosszul van, hogy a terhességet is meg kell szakítani, bár ez valóban ritkaság.
2015. szept. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Letojnám ki mit gondol és pihennék, amikor jólesik.
2015. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy túl érzékeny. Nagyon sokan ugyanúgy vannak, mint te. Inkább anyukád a kivétel, ha ő egyáltalán nem volt rosszul.

És ne hagyd magad. Én otthon pihentem volna, ugráltasson valaki mást.

Vagy együtt éltek?

2015. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért is ugrál egy felnőtt nő az anyucikája parancsára, és hagyja hogy így beszéljenek vele? Elgondolkodtál már azon, hogy miért élsz mártír módjára, ahelyett, hogy közölnéd mindenkivel, hogy bekaphatják, és otthon maradsz, lefekszel és kész? Felnőtt nő vagy, maholnap anya, és hagyod, hogy mások ugráltassanak, és kritizáljanak. MIÉRT? N32
2015. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Természetesen nem a szüleimmel élünk és a férjem mellettem van. A szüleim viszont sajnos olyanok, hogy mindig kitalálnak feladatokat és nekünk rögtön ugrani kell, különben jönnek a mártír szövegek,hogy ők semmit nem kérhetnek tőlünk és persze a megsértődnek. Rengetegszer borítják fel a terveinket, persze már ezt is többször megmondtam nekik, de ők nem így látják.
2015. szept. 20. 19:22
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát erről már rég le kellett volna szoktatni őket.

Nem baj, ha megsértődnek. Majd megnyugszanak és hozzászoknak.

2015. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
Nekem a 3.héttől volt hányingerem, hánytam is kb naponta, rosszul voltam, de mivel én úgy gondolom, hogy a terhesség az nem betegség, hanem csak egy állapot, ezért figyelmen kívül hagytam a rosszulléteket, és mentem lovagolni, futni, túrázni, biciklizni. Igen, néha hánytam közben, de nem foglalkoztam vele. Hozzáállás kérdése szerintem.
2015. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom, teszem a dolgom. Csak az zavar, hogy anyukám folyamat közli, hogy nem is lehetek ennyire rosszul, mint ahogy vagyok.
2015. szept. 20. 19:56
 9/17 anonim ***** válasza:
És ha anyukád azt mondja, ezt meg azt nem érezheted, mert ő se érzi, akkor az úgy van, és addig erőszakolod magad, amíg el nem éred, hogy te se érezd??? Nőj már fel!
2015. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem reagálod túl.

Nálunk hasonló volt a helyzet annyiban, hogy anyukámnak a hízáson kívül semmi egyéb tünete nem volt a terhességeinél (az egyiknél minimális hányinger), míg én mindhármat végigszenvedtem. A legnagyobbal kiszáradás miatt kórházban is voltam, a középsővel épp elkerültem, a picivel is végighánytam az első 3 hónapot, de állandó gyomorégés, gyomorsav, émelygés kísérte minden terhességemet. A nehéz mozgás már csak hab volt a tortán. Anyukám nekem viszont segített, sőt sokszor ő parancsolt rám, hogy pihenjek már.


Nálunk apukám mártírkodik, de már inkább csak saját magának, miután megbeszéltük vele "az adj uram de rögtön" dolgokat. Ő is besértődött, de belátta, hogy igazunk van.


Neked is meg kéne beszélned velük, hogy nem vagy dróton rángatható, előre beszéljétek ha segíteni kell. A terhességed Téged megvisel, és inkább pihensz. Ha nem hiszi az ő baja, de nem kell az egész családot ellened hangolnia.

2015. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!