Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit lehet tenni,ha a többi...

Mit lehet tenni,ha a többi családtag helyett én élek egy fedél alatt a beteg illetővel,és ezt kapom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy demenciás nagymama. Én a családommal az emeleti részen lakunk.

Terhesen én gyógyszereztem,jártam le hozzá,most anyu végzi ezeket. Sajnos elmében egyre rosszabb az állapota. Képzelődik,hangok hatására végezni akart magával,de időben jelezte és hívtunk mentőt, van,hogy mezítláb köntösbe elindul itthonról,de nem tudja hova,hogy hol van stb. Rengeteget főz,mert azt képzeli,hogy mindig jönnek vendégek,ezzel foglalja le magát.Van,hogy magában beszél,lemegyek megkérdezem ki van itt,azt mondja,hogy megsúgta Isten,hogy xy. Idegileg úgy is nehéz,hogy nem vagyok vele egy légtérbe,de ezt látni,hallani.

Neki van még egy lánya és rajtam kívül még 4 unokája. A többi unoka eltűnve,felé se néznek. Én a másik lányának szoktam jelezni,ha megint gázos a szitu,amire én javasoltam otthoni elhelyezést. (Korábban ígérték a szakáplót,de nyilván megfizetni nem akarja se anyu,se a másik lány)..Én pedig úgy gondoltam,hogy ez már nem a mi feladatunk,ide képzett ember kell. Na erre: Én megakarom ölni csak a nagymamát,biztos miattam van egyre rosszabbul,én mérgezem.A halálát akarom...hogy enyém legyen a ház.Kamerákat akar felszerelni,hogy igazolja az állítását.

Már ne haragudjatok,de hogy lenne az enyém a ház? Anya meg ő örökli..

Engem ezzel annyira megsértettek,hogy most nem tudom mit kezdjek magammal.Adott egy beteg öreg nő,akinek keresem a megoldást,hogy jobb élete legyen,erre...

Intézzük férjemmel a ház vásárlást jelenleg,de ha mi elmegyünk,akkor nem tudom majd ki fizeti ki a nagymama számláit,mert hogy egyik se abban is biztos vagyok sajnos. Én meglettem már azzal is vádolva,hogy meglopom a nagymamát,szóval ebből nem kérek többet.Persze az adósságait én rendeztem,akkor egyik lánya se volt sehol..de megloptam azt a kis kevés nyugdíját.Nagyon bántanak ezek a rágalmazások.

Aztán,mint kiderült a másik lány (albérletbe lakik,nincs háza,mert adósságok miatt elvették tőle)..még mindig van csaknem 10 milliós tartózása.

Elképzelhető,hogy arról van inkább szó,hogy attól fél ráterhelik az ő részére majd a nagymama házánál,és akkor végleg nem lesz hova mennie a jövőben? Én ha itt hagyom a mamát nem tudom mi lesz vele anyagilag..de nem fogja tudni a számlákat rendezni :/ Én őt sajnálom az egészbe,de idegileg és a saját lelki békénk miatt mi tovább állunk.Nem szeretném ,ha a gyerekem ilyen közegbe nőne fel,ahol ez megy a családtagok között.Meg aztán meg is kaptuk a másik lányától,hogy húzzunk innen..és itt vagyok egy 2 hónapos babával.

Köszönöm,hogy kiírhattam magamból és a biztató válaszokat is előre köszönöm.


2021. ápr. 29. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Hát ez elég szar szitu... szerintem ülj le ezzel a két hülyével, hogy te elmész és a nagyi sorsáról dönteni kell. Ők a gyerekeik, ők örökölnek, tehát elsődlegesen az ő feladatuk a nagyiról való gondoskodás. Az, hogy te ebben segítesz a te döntésed és megköszönhetnék. A nagyinak ebben az állapotban szerintem is komoly segítség kellene, nektek nincsen meg a kellő kompetenciátok az ellátásához. A nagynénéd meg jogosan fél, ugyanis ha örököl akkor először a tartozását kell kifizetnie.
2021. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Hát nézd, egy bizonyos szemszögből úgy is lehet ezt nézni, hogy te ingyen ottlakásért cserébe ápolod a nagymamát. Nem kell se hitelt, se albérleti díjat fizetned, tehát nem vagy te tulajdonképpeni áldozat.


Persze, nem kötelező vállalnod sem a nagymama ápolását, sem az ingyen lakhatást - jogodban áll továbbállni, ez lesz a megoldás. Ha nem laksz már ott, nem a te feladatod megoldani a nagymama problémáját, hanem a gyerekeié.

2021. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, te tisztában vagy azzal, mennyibe kerül egy ápoló 24 órában? 5 albérlat kitelik belőle. Demens nagymamát ápolni nagyon nehéz feladat, és nem az unoka feladata, hanem a gyerekeié.

Kérdező, vegyetek lakást, és minél előbb húzzatok el onnan, mert ilyen hozzáállás mellett (a nagymama gyermekeinek hozzáállása mellett) ez nem vállalható. Oldják meg a gyerekei, vagy köttessenek a nagymamával eltartási szerződést. Fogadhatnak ápolókat mellé, de azt nem fogják tudni a nagymama nyugdíjából finanszírozni. Mi ápolókat fogadtunk magas nyugdíjjal rendelkező demens családtagunk mellé, de még így is jócskán ki kellett egészíteni a nyugdíját.

2021. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, ez ne a te gondod legyen. Te el, az albérletben lakó lány oda, és meg van oldva a mama ápolása. Vissza fogja még sírni az albérletes éveket, megígérem.
2021. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Hu ilyen rokonokat... köttess a mamáddal eltartási szerződést/ vedd gyámság alá. Keresel neki egy jó otthont és kész. Eltartásival talán még a házat is te öröklöd (ebben nem vagyok jártas ügyvéddel kéne beszélni)


A nénéddel meg ne foglalkozz szóba se állj vele. Azt a legkönnyebb, a fotelból osztani az észt.


Én tudom milyen egy demenssel együtt lakni. Ez még sokkal,sokkal rosszabb lesz. Most kell lépni, főleg ha vannak tiszta pillanatai akkor még beláthatja hogy nem mehet így tovább és önként aláírja hogy otthonba menjen. De hamarosan semmit se fog felfogni és senkit se fog felismerni, csak az "önállóságához" fog ragaszkodni.

2021. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
A tartási egy jó megoldás. Demens nagyi ellátása és otthon lakás lehetősége fasorban sincs egymással. Leülsz a két lánnyal, hogy szívesen vállalod a nagyi gondozását az ingatlanért cserébe. Ne hagyd magad hülyének nézni és kihasználni. Tudom, hogy a lelkiismereted miatt gondoskodsz a nagyiról, de ezt nem használhatja ki anyád meg a nénéd. Úgyse mennének bele egyébként egy ilyen forgatókönyvbe, mert mindkettő az örökségre ácsingózik. Lehet, de akkor lássák el a mamát, te meg foglalkozz a saját családoddal, aki most leginkább a férjed meg a pici gyereked.
2021. ápr. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Savlekotő ***** válasza:
63%
Sose értem ahol több családtag van miért egy balek szop a gonddal,mondjuk minden családban van egy ilyen balek.. Többiek rád nyomják a szart te meg lubickolsz benne ahelyett h rájuk is öntenél kicsit belőle,,,
2021. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Savlekotő ***** válasza:
82%
Nyugi ha elmész a mamat elteszik gyorsan a házért vmi el fekvőbe azért rágalmaznak mert magukból indulnak ki,ezek szarnak rá de ha örökölni kell jönnek mint a sáskák..
2021. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Én is hasonló helyzetben voltam, csak mi nem laktunk együtt és három pici gyerekkel csináltam végig. Én végül beadtam a kérelmet az idősotthonba, de mivel a demencia miatt már meg sem ismert sem engem sem a saját testvérét így a házi orvos is azt mondta, hogy felügyelet kell 24 órában. Ápolási osztályra került. Volt olyan helyzet, hogy nem tudtam hozzá menni látogatni mert mind a 3 gyereknek hányásos hasmenése volt és nem szerettem volna ha mama is elkapja megkértem a fiát (apámat), hogy látogassa meg a héten. A válasz az volt hogyha képes voltam őt csúffá tenni mert be adtam az osztályra akkor oldjam is meg ahogy akarom őt nem érdekli. Két évig volt bent mielőtt itt hagyott minket, de egyszer sem ment be hozzá.
2021. ápr. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!