Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Idegesíteni ha egy rokon ezt...

Idegesíteni ha egy rokon ezt gyakran mondogatná?

Figyelt kérdés

Felnőttkorú vagyok, apukámmal élek egy kertes családi házban.

Anyukám 10 éve meghalt rákban, az azt megelőző pár évben is a betegsége miatt folyamatosan csúsztunk le anyagilag. (sok mindent kipróbáltunk hátha segít, persze nem, de hinni akartunk benne, de csak a pénztárcánk lett vékonyabb)

Apukám utána alkoholista lett, én ekkor még iskolába jártam, nem volt önálló keresetem.

Apukám nővére (a nagynéném) és a férje nagyon tehetősek, ők minden túlzás nélkül a felső 10 ezerhez tartoznak, de meg is dolgoztak érte, nem vitatható.


Apukám nagyon sokszor kért kölcsön a nővérétől (értsd: soha nem adom vissza, de kell a pénz)

Nagynéném ilyen téren nagyon befolyásolható, érzékeny lelkű, és vagy így, vagy úgy de apukám mindig puhította, hülyítette, hogy adjon 100-200 ezres összegeket.

10 év alatt szerintem legalább 2-3 milliót adott neki ilyen százezres tételekben.

(a nagybátyám valószínűleg a többségről nem is tud)

Hogy ezeket mire kérte?

Megkéne csinálni ezt meg azt a ház körül, számlákra, erre arra mindig volt ok.

Természetesen a pénz mindig a kocsmában kötött ki, vagy valami hülyeségre lett elköltve.

Úgy tudom volt uzsora kölcsöne is, attól nehezen szabadult.

Ja meg az örök klasszikus a hitelkártyája amit rendszeresen fosztogat aztán egy tetemesebb összeg gyűlik össze amit bekéne fizetni.

Szóval ezekre mentek el ezen pénzek.

Aztán és szóltam nagynénémnek, hogy álljon le, és ne adjon neki, mert erre költi (nyilván ő is látta, hogy nincs eredménye az odaadott pénznek).

Ez olyan téren bejött, hogy apukám is visszavett mikor érezte hogy ebből már nem lesz pénz.

Most már nagynéném nem ad neki semmit, ünnepekor,szülinapra 10-20 ezret, de azt hiszem ez így rendben is van.


Ebben a házban nevelkedett apukám is meg a nővére is, 70 éve a családunk tulajdona.

Rengeteg korszerűsítésen esett át azóta, de kb 2005 óta megállt az élet a nagyobb felújításokkal.

Nekem 250 ezres nettó fizetésem van, apukámnak többféle krónikus betegsége van ami mellé ugyan úgy iszik.

A nyugdíja italra és gyógyszerekre megy, mindent én fizetek.

Nem panaszkodni akarok, költök a házra de lassan haladok, és szinte mindent én csinálok, de azért sok olyan tennivaló lenne amihez szakember meg pénz kéne.

Természetesen örülök, hogy nem kell albérletet fizetnem, és így tovább, de azért ennyi pénzből nem lehet pár év alatt felújítani egy házat.

De bizakodó vagyok a jövőre nézve, egyszer szép lesz újra.


Amikor nagynéném idelátogat mindig lehord mindent, hogy ez hogy néz ki, az hogy néz ki, hogy jaj neki mennyire fáj, hogy így lepusztult itt minden.Kicsit túldramatizálja, de való igaz, hogy most lehet a legmélyebb ponton a ház a történelme során, de én megteszek érte minden tőlem telhetőt, számomra is eszmei értéke van.

Majd amiről a kérdés szól, hogy RENDSZERESEN elmondja, hogy ő olyan szívesen adna pénzt a felújításra, de nem lehet mert nincs értelme hisz apám elissza.

Én meg így nézek, hogy "halló, itt vagyok én felnőtt ember, káros szenvedélyektől mentesen, mi az akadálya, hogy támogass?"

Nyilván ezt nem mondom meg neki, mert tudom, hogy nem akar pénzt adni.

Talán kicsit furdallja a lelkiismeret, hogy neki sok van, és mégsem ad ide, és azért mondogatja.

Nem kell adnia, én se szívesen szórnám a pénzt a rokonok házára, de elképesztően idegesít, hogy MINDIG elmondja, hogy adna de neeem.

Miért?

Kicsit olyan mézesmadzag ez nekem, amit aztán mindig elránt.

Én meg biztos nem fogok senkitől se kérni, tőle se.


Engem ez zavar, és már nagyon szeretnék rászólni, hogy ne mondogassa azt, hogy adna, de mégse, mert unom.

Szinte mindenki azt mondja, hogy ne foglalkozzak vele.



2021. máj. 9. 12:07
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
A legközelebbi alkalomnál válaszolnék neki, hogy hahó, itt vagyok, már felnőttem, fel tudom ujittatni a házat, és ráadásul nem is innám el a pénzt. Ugyhogy ha komolyan gondolja, rámbizhatja a dolgot, keresek mestereket, felügyelem a munkát és beszámolok neki a munka menetéről. Viszont pénzed nincs,mint tudja, azt neki kellene beletennie.
2021. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Ez az a szolnoki ház, amiről már kérdeztél párszor?
2021. máj. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%

"Majd amiről a kérdés szól, hogy RENDSZERESEN elmondja, hogy ő olyan szívesen adna pénzt a felújításra, de nem lehet mert nincs értelme hisz apám elissza."


Válasz:

- Akkor ne adj pénzt Panni néni - ha bennem sem bízol meg - hanem elmondod mit szeretnél látni a szülőházadon, én megcsináltatom és a számlákat fizeted!

2021. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ebbe a kategóriába 3 kérdést írtam ki eddig, más-más témában, és legalább kettőnél megkaptam, hogy még hányszor fogom megkérdezni, mókás :)

Nem, nem a szolnoki ház, Budapesthez közel élek, de semmiképp nem írnám le, hogy hol, elvégre igyekszem anonim maradni.


Egyébként azért nem akarok szólni, hogy rám rám bízhatja a pénzt mert az nekem kicsit olyan mintha ilyen rejtett kérés lenne, hogy arra utalok, hogy adjál.

2021. máj. 9. 12:30
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

#4

Ahogy a 3-as írta! Ne adjon pénzt, fizesse a vállalkozók felújítási számláit, ha valamit kifogásol.

2021. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Kommunikáld asszertíven a gondolataidat!

Pl. valahogy így (gondolatébresztőnek szánom):


Felnőtt ember vagy, te nem iszod el a pénzt, de a fizetésedből nem telik gyorsabb/jobb felújításra. Megteszed a tőled telhetőt. Ha tényleg zavarja a ház állapota, és szívesen költene rá, te segítesz neki ebben, de nem ragaszkodsz hozzá, mert a lehetőségeid függvényében megteszed magadtól is.

2021. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
7%
Baszki,18-éves koromtól dolgozom,23-évesen megnősültem most 48-éves vagyok két nagy gyerekkel,de még mindég nem vagyok gazdag,nem tartozom a felső 10-hez ?
2021. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
#4: Ne sértődj meg, volt itt nemrég egy szinte ugyanilyen kérdés. Ott is alkesz apa, anya már sehol és szintén ez volt a kérdés, hogy mi lesz így a házzal és a családdal. Ugyanazt tudom mondani, függetlenedni kell tőle és nem számítani örökségre, mert az inkább adósság lesz csak
2021. máj. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem legközelebb valami ilyesmit mondj neki rá:

Igen, én is látom, megteszem a tőlem telhetőt. Ha szeretnél segíteni, akkor ha a festő-mázolót ki tudod fizetni, nagyon hálás volnék, mert a saját keresetemből lassan haladok, de ha nem szeretnél adni rá, teljesen megértem, de kérlek, akkor ne mondd, mert rosszul esik, hogy az igyekezeteim ellenére ilyeneket mondasz nekem.

2021. máj. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A ház apud tulajdonában van, vagy fele a nővéréé?
2021. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!