Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Testvérem ballag idén. Közös...

Testvérem ballag idén. Közös családi ajándékot tervezünk. Milyen arányban szálljak be?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó. Már dolgozom és szerencsére legalább kétszer annyit keresek, mint szüleim.


Ballagási ajándékba szülők, nagyszülők, nagynéni 100-100-100 ezer forintot akarnak adni.


Szerintem ez indokolatlanul sok. Én maximum 50 ezerre gondoltam.


Mi a véleményetek? Be kellene (vagy illene) szálljak a versenybe? Én azt gondolom, hogy ez szükségtelen. Illetve testvérként kellemetlen helyzetbe is hoznék mindenkit, ha többet adnék, mint ők.


Megjegyzem én anno nem is kaptam ennyit, bár azóta az árak is jócskàn változtak.



2021. ápr. 11. 09:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne értelmesebb először letisztázni, hogy mit kapjon az öcséd, és utána kiszámolni, hogy akkor kinek mennyire kell beszállnia az árba?
2021. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
77%

Honnan ballag az öcséd?

Mert ha csak nem egyetemről a doktorija után, egy óvoda, általános, vagy egy érettségi nem indokol ilyen mértékű ajándékozást.

2021. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül vennél valamit, mennyit költenél rá? Szerintem azt add. Ha ez 20e, akkor annyi, ha 100, akkor annyi.
2021. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
78%

Hát nem is tudom!

Nálunk elképzelhetetlen volt, hogy több százezret, vagy milliós értéket kapjon bárki is, akinek finanszírozva volt a tanulása és a saját érdekében ezt el is végezte.

Természetesen meg volt ünnepelve egy családi ebéddel, utána a barátokkal tartott egy bulit. Kapott emlékül egy szép órát, mert azt szerette, belevésetve az alkalom és a dátum és szevasz.

2021. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem semmi értelme 300k-t adni ha csak pl általánosból ballag. De ti tudjátok
2021. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

A fő kérdésem inkább az arányok lenne. Ha jól értem az utolsó válaszoló szerint ezzel nem kellene foglalkozzak.


Többiek?


Valamilyen laptop-ot akarnak, ami alkalmas videók szerkesztésére is.

2021. ápr. 11. 09:56
 7/39 A kérdező kommentje:
Egyetemre készül...
2021. ápr. 11. 09:57
 8/39 anonim ***** válasza:
91%

#5

És az a 300 nem is biztos, hogy 300, mert 2 nagyszülő van, nagynéni-nagybácsi, testvér is lehet több.

2021. ápr. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Én is azon az állásponton vagyok, hogy ez túlzás, de én erről nem akarom meggyőzni őket. Felnőttek.


Én abban voltam, hogy 25k nagyságrendben adok valamit.


Most elkezdtem tendálni az 50 fele

2021. ápr. 11. 09:59
 10/39 anonim válasza:
100%

Hát szerintem harmadolva korrekt lenne az arány.

A laptop amelyik alkalmas videovágásra elég tág fogalom, hacsak nem azt veszitek meg, amit öcséd megálmodott, vagy elhintett ötletként, akkor ne vegyetek "random" laptopot. Én személy szerint vágyom egy új laptopra, de ha kapnék egy laptopot pl. diplomaosztóra, akkor valószínű, hogy mellélőnének anélkül, hogy egyeztetnék belőle, és hiszti lenne, hogy hálátlan dög vagyok.

2021. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!