Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy mondjam meg hogy legközel...

Hogy mondjam meg hogy legközelebb nem szeretnék menni, illetve ez szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Tegnap este én (16L) a nővérem (18L) átmentünk az unokatesóinkhoz (16L, 12F és 20F) társasozni, beszélgetni. A nővérem vitt vodkát, ami ilyen ízesített volt, 37%-os ami ugye erős. Én mondtam hogy nem kérek, de a többiek tuti megittak vagy 7-8 pohárral, és úgy be voltak állva hogy nagyon durva. A 16 éves unokatesóm miután hazamentünk a nővéremmel, elkezdett hívogatni, de amúgy beszélni alig bírt és elkezdte ott mondogatni hogy mindjárt kirepül az ablakon, és jön ide hozzám aludni, meg hogy milyen rosszul van forog vele a világ. Annyira utálom a piát eleve, de ők meg nem. Ők nem tudják vodka nélkül jól érezni magukat, és engem is szivattak hogy jajj miért nem iszol?! Ráadásul ugye a 12 éves fiú uncsim ő sokkal fiatalabb nálam és ő is ivott meg mondta hogy uhh szerdán úgy berugok, meg stb mondom te jó ég kikkel vagyok körülvéve...Normálisak szerintetek?

2021. máj. 24. 06:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Addig még talán rendben van, hogy a nagyobbak isznak, mondjuk nekem se tetszene, de az ő dolguk. Viszont nővérednek lehetne annyi esze, hogy nem visz alkoholt egy 12 éves közelébe. Ezt talán meg tudod beszélni vele.

És nyugodtan mondd meg egyszerűen, hogy nem szeretnél menni, ha alkoholos összejövetel van, mert nem érzed jól magad, ha mindenki be van állva.

2021. máj. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Te jó ég kikkel vagy körülvéve? :(

A rokonait nem válogathatja meg az ember, de eldöntheti hogy milyen gyakran látogatja meg őket. De akinek magyar rokonai vannak, annak ez benne van a pakliban! A felnőtt emberek legtöbbjét nem is zavarja ha gyerekeket lát részegen. Felháborító! De ez megmagyarázza o1G 2/3.-át.

2021. máj. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Egyszer te is kipróbálhatod. Nekem tesóm volt ilyen hogy "ő tud bulizni pia nélkül is". Tini korában sose ivott aztán 23éves korában egyszer kipróbálta és azóta folyton lerészegedik ha alkohol kerül a kezébe. Nem élte ki magát fiatalon az itallal és most pótolja csak szerintem ilyenkor már gázabb
2021. máj. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez a "Nem élte ki magát fiatalon" elég gáz, és nem is indok a felnőttkori kilengésekre. Érdekes, én is, meg százezrek tudják tartani a mértéket.

Kérdező, nem hiszem, hogy meg kell indokolnod. A "nincs kedvem" tökéletes megfelel. Ha ők így "érzik jól magukat", az az ő dolguk (meg a szüleiké), te meg járd nyugodtan a magad útját. Te is megtalálod majd a magad társaságát.

2021. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
3as vagyok nyilván nem azt mondom hogy igya le magát a kérdező. De a kérdésből tökre úgy jön le mint tesóm. Mindig lenézett mert ittam és buliztam most meg olyan huszonévesen mint egy tinipcsa mert ez akkor neki kimaradt. A kérdezőt is hasonló képpen tudom elképzelni mint öt hogy fapofával ül közöttük amíg a többiek szórakoznak. Akkor ne menjen át hozzájuk, de legalább ne rontsa el azoknak a kedvét akik szeretnének szórakozni
2021. máj. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben elmondanám a szüleiknek, hogy tudjanak róla, hogy mi folyik a házban a hátuk mögött. Gondolom a 12 és 16 éves lerészegedésének ők sem örülnének. Onnantól kezdve nem kell aggódnod azon, hogy mind mondjál nekik, amikor áthívnak, mert úgyse hívnak többet, mivel meg lesznek rád sértődve, hogy beköpted őket. Két legyet ütsz egy csapásra: megszabadulsz az alkoholista rokonaidtól és talán őket is le tudják szoktatni a szüleik az ivászatról.
2021. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Én mondjuk biztosan elmondanám, hogy mi történt. Az, hogy a 18 meg a 20 éves piál, oké az ő dolguk, de hogy egy 12 éves gyereket is itatnak, az nagyon gáz.
2021. máj. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem az első alkalom volt, az biztos. Ismered őket, mégis elmentél. Ezek után kár mártírkodni. Ha valóban csípné a szemed, hat lóval se lehetett volna odavonszolni. Erős tippem van arra, hogy élvezted a helyzezet. Többnek gondoltad magad egyetlen józanként a részegek között? Semmivel se vagy több. Simán lehet belőlük is normális felnőtt. A legtöbbeknél elmúlik a vad buli korszak, sokkal könnyebben és gyorsabban, mint a nagyképűség.
2021. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az még tényleg oké, hogy az idősebbek ittak, de a 12 éves gyereknek nagyon nem kellett volna hagyni, hogy igyon.
2021. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szülők nincsenek se itt, se ott? Nővéred titokban vitte a vodkát? Ott a szülőket nem zavarta, hogy 3 fiúk lerészegedik?

Gondolom a szülők is hasonló mentalitásúak lehetnek, mert ezt valahonnan hozzák az unokatesódék, de a te nővéred is!

Kerek-perec mondd meg nekik, hogy részegekkel nem szeretsz közös programot csinálni.

2021. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!