Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Tartjátok a kapcsolatot...

Tartjátok a kapcsolatot első/másodunokatestvéreitekkel?

Figyelt kérdés
Ha igen, a szüleitek viszonya is szoros az unokatesókéval, vagy szimplán kedvelitek egymást barátilag? Ha nem, családi konfliktus miatt, vagy mert elhidegült a család, esetleg nem kedvelitek őt/őket?

2021. jún. 2. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
a harmad unoka tesokkal is apai agrol, veluk a legjobban. Egyutt nottuk fel, ott mindenki joba van. Az elso unokatesommal annyira nem. De vele ritkabban talalkoztam es sosem volt ugy temank. Anyai agrol az unokatesoim meg nagyon kicsik es sajnos ritkan beszelek veluk de ezen valtoztatok. A masodunokatesommal nem reg vettem fel a kapcsolatot eltavolodtunk kicsit de kiskorunkba sokat jatszottunk.
2021. jún. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Első unokatesóm nincs, csak másod. Nem tartjuk vele a kapcsolatot, párszor találkoztam vele, nem volt rossz a viszony a családok között, de nem lettünk puszipajtások. Mióta elköltöztünk évek óta hírüket sem hallottuk, de ők sem érdeklődnek felőlünk.
2021. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi a család, két elsőunokatestvérem van.

Aki már messze lakik tőlem (gyerekkoromban közel lakott) azzal csak karácsonykor találkozok, amúgy nem beszélünk, de olyankor jól elvagyunk. Nem volt soha konfliktusunk, csak a távolság miatt elhidegültünk. A szüleim vele ugyanígy vannak.

A másik közel lakik, vele rendszeresen, kb. 1-2 hetente találkozok. Jó a kapcsolatunk, segítünk egymásnak stb. Szüleim ugyanígy.

Másodunokatestvérem is kettő van, egyikkel se beszélek rendszeresen, de az esküvőjükre pl. meghívtak, szóval nagyjából tudjuk mi van a másikkal. Szüleim kapcsolata is hasonló velük.

23N

2021. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem igazán. Apai ágról senki közeli rokonom sincs. Anyai ágon vannak unokatestvéreim. Az első unokatestvéreimmel sem túl szoros a kapcsolatunk, nekik megvan a saját életük, amikor gyerek voltam, akkor sem foglalkoztak velem különösebben, pedig ők voltak az idősebbek. Ritkán beszélünk telefonon, és még az is megesik, hogy 1-2 évente (néha még ritkábban) találkozunk, mivel messze lakunk egymástól. A másodunokatestvéreimmel még ennyire sem "szoros" a kapcsolatunk, van, akivel még soha nem is találkoztam. A szüleink sem nagyon tartják egymással a kapcsolatot, így aztán én is megvagyok a rokonság nélkül.
2021. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Anyai ágról két első unokatestvérem van, évente 1szer látom őket. Nem akarom velük tartani a kapcsolatot, el vannak kényeztetve és ráadásként még idegesítőek is
2021. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Négy első unokatestvérem van, 1,2, 10 és 15 évesek. Futólag tudom, mi van velük, de nagyon ritkán találkozunk, gyakorlatilag csak karácsonykor, esetleg húsvétkor, néha van 1-2 látogatás, amin én is részt tudok venni épp. Tavaly ezek is kimaradtak, biztonságosabbnak tartottuk így mindnyájan.

A másodunokatestvéreim közül az egyikük sajnos fiatalon meghalt, babakoromban látott egyszer, a másikukkal szerintem soha nem találkoztam még, hallomásból, Facebookról tudom, mi van vele (született 2 gyereke, kicsik, velük se találkoztam még soha), a harmadikukat meg szintén nagyon régen láttam, nem tudom, merre jár.

2021. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Apai oldalról 7, anyai ágon 9 az unokatestvéreim száma. Velük rendszeresen tartjuk a kapcsolatot. Nyáron egész napos kerti partit tartunk a személyes találkozás miatt (ez is mindkét családra igaz), ahol együtt vagyunk, összedobjuk a kaját és kötetlenül elbeszélgetünk. Senkinek semmi nem kötelező, de mindannyian alig várjuk (gyerekeink és unokáink is!). A másod- és harmad-unokatestvérek is családostól jönnek, ha tudnak (ez már csak anyai ág).

Mindkét szülőm rendkívül családszerető famíliából származott, ezt adták tovább, mi meg igyekszünk tovább vinni ezt a szép szokást.

2021. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem tartom egyikükkel se, amőgy se vagyok az a angy rokonokkal " haverkodós " típus.
2021. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
🤮🤮🤮🤮
2021. jún. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!