Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy család utálni fog ha...

Egy család utálni fog ha lényegesen több pénzed van, legyél akármilyen szerény ember?

Figyelt kérdés
Ha mesélsz a tárgyaidról/élményeidről, felvágsz, ha nem, akkor már lenézel minket. Ha nem adsz, az a baj, mert neked sok van, ha adsz, akkor mennyi pénzed van, hogy neked egy félmillás kölcsön után még tudsz venni egy hatmillás autót/nyaralást tudsz fizetni Londonba.
2021. jún. 7. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden család ilyen, de szinte mindenhol vannak ilyen csal@dtagok
2021. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy ember szereti a barackot?

Egy kérdező szeret hülye, általánosító kérdéseket feltenni?

2021. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
A proletárokkal nem kell foglalkozni. Miért nem tanultak? Ők többségében ahelyett is csak ettek, ittak, közösültek. Mondjuk egy úriember nem mondja, hogy mire mennyit költ, de lassan csak mutatóba van olyan.
2021. jún. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
71%

2-essel maximálisan egyetértek!

:-))))

És ma már nem ez az első, végtelenül általánosító kérdés.

2021. jún. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyen csaladod van, akkor nem kell beszelni semmirol, max az idojarasrol.

Bar en nem nagyon eroltetnem a kapcsolattartast sem.

2021. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Igen, van olyan család/ember, aki akármit is teszel, mindig talál majd valamit, amiért beléd kössön.

Én ilyen családdal nem foglalkoznék. Nagyon gáz, hogy te segítesz nekik, és ahelyett, hogy megköszönnék, inkább kibeszélnek, meg szidnak.

2021. jún. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem csak anyam ilyen. Egybol a penz a lenyeg. “Mennyiért mentetek oda, mennyiert vettetek, en ennyit nem adtam volna erte, jo dolgotokban azt sem tudjatok mit csinaljatok…” Ezek a tipikus beszolasai, amiket a sajat anyjatol sem tur el, megis atvette tole ezt a viselkedest, es ugyanugy megcsinalja a sajat gyerekeivel is.

A masik meg, pl baratom mikor meg sokat keresett, tobbet mint a rokonai, allndoan fejos tehen volt. Legalabb 3 csaladtag is kolcson kert tole (100 ezer forintokat adott oda tobbszor is) rendszeresen, amiket aztan soha nem kapott vissza.

Persze nem mindenki ilyen, de nalunk is vannak rossz peldak, na meg persze jok is.

2021. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, panaszkodsz, vagy dicsekedsz?
2021. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%

Pont erről beszélgettünk minap a kolléganőmmel. Az ő családjának semmit nem lehet elmondani (hol nyaraltak, ilyesmi). A mi családunkban örülünk egymás örömeinek.

Szóval nem kell általánosítani.

2021. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

A mi családunkban is vannak, akiknek sokkal jobban megy a soruk, mint nekem. De, az olyan emberekre nem vagyok irigy - , az olyanoktól nem sajnálom, akik megdolgoztak érte!

Nem pedig azért lettek gazdagok, mert anyu - apu, egyéb rokon, haver segítette őket a sikerhez, vagy mert nő az illető, és egy gazdag pasival csináltatta fel magát, és lőtt ki neki két gyereket, csakhogy soha ne kelljen dolgoznia...

Az általam említett rokon a párjával ment ki Londonba, és keményen megdolgoztak azért a vendéglátásban a legaljáról kezdve, hogy legyen saját házuk! Az ilyen rokonokra büszke vagyok, és sok sikert kívánok nekik!

2021. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!