Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogos ha az egyik unokatestvér...

Jogos ha az egyik unokatestvéremnek adok pénzt az esküvőjén, a másiknak nem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy két unokatestvérem idén házasodik, és meghívtak engem és a családomat. Na de itt jön a csavar. Az egyik unokatestvérem adott meghívott, a másik nem. Rosszul esett, hogy az egyiküktől nem kaptam, mivel már 20 éves vagyok és úgy gondolom nekem is járt volna külön meghívó. Úgy gondolom illetlenség volt engem nem meghívni külön. Így úgy gondoltam, amelyik meghívott, neki adnék pénzt, amelyik nem, annak nem.

2021. jún. 10. 23:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
🤔🤔🤔🤔🤔 legalább családban marad a hülyeség, az már biztos.
2021. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Most ez komoly? Ha xy és családja áll a meghívón az már nem is jó?
2021. jún. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Azoknak szoktak kulon meghivot adni akik kulon eletvitelt folytatnak, vagy a parjukkal elnek kulon . Hiaba vagy 20 eves ha otthon laksz. Ilyen gyerekes hozzaallassal ketlem hogy az onellato felnottek koze tartozol.

Szokas kerdese kinek mikortol adnak kulon, de ha ebbe nem volt rossz szandek ,es egyertelmu hogy mesz akkor min problemazol?

2021. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
🤦🤦🤦🤦🤦
2021. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kell adni ha mar oda mesz enni inni minimum 15-20 ezret
2021. jún. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmúltam 20, de mivel a szüleimmel élek, így én sem kaptam külön meghívót az unokatestvérem esküvőjére. Mondjuk nekem ilyen meg sem fordult a fejemben... pláne, hogy ezen problémázzak.

Minek költsék a pénzt ilyenekre, teljesen felesleges.

2021. jún. 11. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha már mész, illik pénzt adni, kivéve, ha családtag házasodik és a szüleid is mennek és még nincs fix, önálló kereseted (mert még tanulsz, kvázi gyerek vagy), mert akkor a szüleid "fizetik" a részed.


Nekem így tanították a szüleim és tartjuk is ezt a gyakorlatot.

2021. jún. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy szólt a meghívó? Kedves Jóska és családja? Akkor anyád is megsértődött, remélem. Ilyen hülyeséget... Nem, nem jogos, hisztigép.
2021. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akitől külön kaptál meghívót, adj külön borítékban pénzt. Akitől családi meghívót kaptatok, annak közösen adjatok pénzt, a kísérő kártyát írjátok alá közösen.
2021. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kaptál meghívót, akkor egyértelműen el sem mész. Ugye? Vagy te úgy gondoltad, hogy el mész, eszem-iszom, dínom-dánom, aztán le vagytok sz..va?

Nagyon gyerekes vagy!

2021. jún. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!