Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A gyerekem folyton el akarjàk...

A gyerekem folyton el akarjàk vinni programokra, hogy engem kíméljenek, hogyan oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés

2 kicsi gyerekem sokat betegeskedik, folyamatosan igénylik az egyik szülő jelenlétét. Pár órára vagy egy nappalra bármelyikünk be tudja vállalni, de napokra csak az apuka mehet el. Nagyobbik gyerekemet (aki azért szintén kicsi, de már suliba jàr) a rokonaim folyton el akarjàk vinni programokra. Az apukájától elváltam, ezért a nyárnak csak a felét tölti velem.

Már tavaly is elmagyaráztam a rokonoknak, hogy én is szeretnék a gyerekemmel lenni, vele programot szervezni, hogy nekem az nem jó érzés, hogy nálam van egy hetet és abból ők 6 napra elviszik, sőt azt akarják ott aludjon náluk. Valami miatt azt hiszik ez nekem segítség, amolyan egy gyerekkel kevesebb van velem és akkor a kicsikkel könnyebben boldogulok.

Tavasszal már kicsit erélyesebben, de kifejtettem, hogy nem szeretném, ha elvinnék, elcsalnák, elkérnék a nagyobb gyereket, hogy ők menjenek vele wellnesezni, kiràndulni, moziba és így tovább. Elmondtam szükségem van arra, hogy a gyerekemmel legyek, együtt legyünk, hogy inkább vele kettesben is tudjak egy pár órás programot tervezni.

Ennek ellenére már most elkezdték bejelentgetni, hogy ide vinnék, hogy leszervezték, meg amoda és már másokat is odahívtak tarsaságnak.


Hogyan kezeljem ezt le? Ha teljesen nemet mondok, akkor azt fogják híresztelni, nem akarom, hogy vele egykorú rokonaival nyaralhasson és hogy jól érezze magát.


Hogyan tudom ezt teljes besértődés nélkül kezelni?

Valakinek ötlete?



2021. jún. 28. 16:32
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
86%
Mondd, hogy mar van programotok, es hogy elobb mindig veled egyeztessenek ha kitalalnak valamit.
2021. jún. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
93%

De ez a megoldás. Mondd, konkrétan, hogy NEM, ha nem akarsz valamit. Ha megsértődtek, akkor megsértődnek. Szóljanak előre, és te majd elődöntöd, hogy neked és nektek ez megfelel e. Mondd meg kerek perec, hogy X darab napot elvihetik, de többre nem szeretnéd. A te gyereked.

Másrészt :Azért a nyár 2,5 hónap, a fele is 5 hét, ebbe bele kell férjen heti 1-2 nap, amikor rokonokkal van. Gondolom nekik is hiányzik és szeretnének ők is vele lenni.

Valahol a félúton kell megtalálnotok az egyensúlyt.

2021. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
78%
Ez igazából arról szól, hogy NEKED van szükséged a gyerekre. És ezért vennéd el tőle az élményeket. Egész évben veled van, hagyj neki egy kis teret, ne tapadj ennyire a gyerekre, mert fullasztó amit csinálsz. Amúgy a párod is ennyire otthon akarja tartani a gyereket? Ennyire zavarja hogy nem csak ti léteztek neki? Inkább örülj, hogy törődő rokonai vannak, és szívesen viszik magukkal.
2021. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
79%
"Szóljanak előre, és te majd elődöntöd" Esetleg kérdezze meg a gyerekét is hogy ő mit akar, ugyanis a gyerek nem a szülő tartozéka, tulajdona.
2021. jún. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%
A nyár felében azért veled van. Az miért nem jó, ha egy hétre elviszik? Vagy 2x4 napra? Persze csak akkor, ha neki is kedve van. Ha szívesen nyaralna az unokatesókkal, akkor ne vedd el tőle az élményt. Persze ha ő egyáltalán nem akar menni, akkor ne vigyék el egy napra sem. Ha iskolás, akkor már meg tudja mondani.
2021. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
66%

5!


Gondolom az a baja, hogy -nyáron lenne ideje veke lenni, mert a gyerek amúgy az apjánál él.

2021. jún. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%

“ Ha teljesen nemet mondok, akkor azt fogják híresztelni, nem akarom, hogy vele egykorú rokonaival nyaralhasson és hogy jól érezze magát.”

És ez igaz is…

Ideje barátokat szerezned, mert megbolondulsz, ha a gyerekeidnek lesznek.

2021. jún. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%
Ne sajátítsd ki a gyerekedet. Ő mit szeretne?
2021. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
88%

Sziasztok,

...hát kérdező én pedig nem értek veled teljesen egyet anyaként, elvált nőként sem, pedig nekem is alsós gyerekem van.

Jól értjük, hogy van két kicsi gyereked a jelenlegi házasságodból/párkapcsolatodból és még egy àltalános iskolás (legalább 7 éves) az előző házasságodból? (Vagy kettő, az egyik nagyobb sulis, a másik kisebb- tk. mindegy).

Én nem értelek téged tényleg. Miért nem esik neked jól, hogy a nagyobb gyereked kortársaival (!!!), tágabb családjával lehet? Élmények érik.

Ne mondd már, hogy az egy/két betegeskedő másik mellett a szoknyádon ülve annyival jobb neki!


Ebben a korban már igenis fontosak a barátok, unokatesók stb. akik vele hasonló korúak. Te ott vagy neki a mindennapokban is. Sőt: hidd el nekem, te nem leszel attól kisebb anya, hogy jól érzi magát a gyerek mással, másutt.

Azt is olyan keserű felhanggal írtad, hogy a fél nyár az apjáé... még jó :)

Becsüld az exedet és a családját is, nem kell anyámasszony katonájának nevelni azt a gyereket és lesz időd bőven vele.

Tudod te mindig az anyja vagy és veled él.


El nem tudom képzelni, hogy szegény nagynak mi élmény lehet abban, hogy vagy a kicsi(k) lelkiismeretes ápolása mellett várja otthon a “lepattanót” vagy egy ilyen után hajszolt apa/anya van vele csak kettesben.


Tudod akkor vagyunk a Mérei-féle “elég jó” anyák, ha hiszünk és bízunk abban is, hogy az elmúlt 7-8-10 évben letettük a gyerekünkben azokat a lelki alapokat, amivel továbbra is mi tudunk maradni számára az egyik legfontosabb személy.

A szeretet, figyelem, törődés nem kopik el, ha mástól is kap!


Nem dumálok tényleg partvonalról: a kisfiam talán a te nagyobb fiad korabeli- megy a 7000 km-re élő apai nagyszülőkhöz egy hónapra és én örülök és minden hálám és tiszteletem a volt anyósoméknak.

Sőt; kapaszkodj meg- HO-ban dolgozok még most is majdnem 50%ot- engedem ottaludni az 2 km-re lévő kis haverjánál, nem azon vekengek, hogy nincs elég idônk... egy barát mást ad már ebben a korban, mint egy anya.


Aki szeret, enged felnőni is...


Egyébként te nem dolgozol? Nem merít ki a beteges kicsi(k) gondozása sem? Van elég időd a beteg gyerekek mellett a férjedre is (főleg, hogy váltásban vagytok...), vannak barátaid? Nem vágysz velük is néha FELNŐTT programokra?

Nemcsak anya üzemmód van.... sőt.

Ha a nagyfiad látja, hogy az anyja sem egy “turbóősasszony” vagy látja, hogy máshol, másokkal hogy mennek a dolgok- nos ebből is tanul.


...szó nincs arról, hogy át kellene esni a ló túloldalàra és lépten-nyomon passzolgatni le a saját gyerekünk... de nagyszerű önismeretre vall, ha egy kisiskolás életében màr nem akarunk omnipotens szülőként díszelegni :)

2021. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
72%
Aki nem érti mi a problema: a gyerek valószínűleg az apánál van elhelyezve, és a kérdezőnek így az x időnkénti láthatás mellett a nyári szünet fele jut. Gondoljatok bele: látjátok mondjuk kéthetente egy hétvégét a gyereketeket. Végre itt a nyári szünet, ott lehet veletek egy hetet, erre a-ból 5 napot máshol, mással lenne.
2021. jún. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!